Connect with Us

All posts tagged "Netflix"

Teknologji 12:22 - 7 Prill, 2020

Rivali më i ri i Netflix dhe Youtube/ Aplikacioni transmetues me forma të shkurtra

Shërbimi i parë lëvizës i Quibi filloi në SH.B.A të hënën, me gjithë shqetësimet që shpërthimi i koronavirusit mund të ndikojë në shikimin e tij. Kompania...

Teknologji 12:33 - 21 Mars, 2020

Netflix dhe YouTube po ngadalësohen në Evropë për të mos shkëputur internetin

Netflix dhe YouTube do të zvogëlojnë cilësinë e transmetimit në Evropë për të paktën muajin tjetër për të parandaluar shembjen e internetit nën presionin e përdorimit...

Kryesore Show Biz 10:20 - 19 Prill, 2019

Dokumentari në “Netflix”/Diva e muzikës tregon problemet me shtatzëninë dhe si ja doli të dobësohej

Në dokumentarin e shumëpritur që u transmetua mbrëmjen e djeshme në platformën Netflix, këngëtarja e njohur ka treguar ndër të tjera vështirësitë e shtatzënisë së saj...

Life Style 15:40 - 8 Prill, 2019

Çfarë do të ndodhë me Netflix? Ja ndryshimi i gjigantit të filmave

Ashtu siç ishte paralajmëruar që në muajin Janar, platforma gjigante e filmave dhe serialeve Netflix ka rritur çmimet për abonentët e saj në të gjithë botën....

Life Style 10:53 - 27 Mars, 2019

Netflix ka një “konkurrent”/Apple i hap ‘luftë’ gjigantit të filmave

Apple nuk ka vonuar shumë dhe tashmë i ka hapur një “luftë” Netflix duke prezantuar shërbimin e ri të filmave Tv+. Platforma transmetuese quhet Apple TV...

Kryesore Show Biz 09:57 - 11 Mars, 2019

“Njëqind vjet vetmi”/Fituesi i çmimit Nobel në letërsi do të vijë së shpejti si një serial në Netflix

Javën e kaluar Netflix bëri një njoftim të rëndësishëm ku tregoi se kishte blerë të drejtat për të zhvilluar ndoshta romanin më të famshëm të Gabriel...

Kuriozitete 15:40 - 5 Shkurt, 2019

Netflix po vret pasionin në dhomën e gjumit

Një grup akademikësh britanikë kanë lëshuar alarmin në lidhje me dëmin, që sipas tyre, po u shkakton Netflix mijëra çifteve në vend. Studiuesit e Universitetit të...

Life Style 09:56 - 5 Janar, 2019

Birdbox nxit njerëzit për të bërë një “challenge” të ri, Netflix bën thirrje që të mos lëndojnë veten për shkak të një meme-je

Një nga filmat më të parë të momentit, i prodhuar nga kompania Netflix dhe me protagoniste Sandra Bullock, Birdbox është kthyer në një trend masiv në...

Kryesore Show Biz 09:50 - 14 Nentor, 2018

Aktorja e Netflix ndahet nga jeta, pasi mblodhi fondet për funeralin e saj

Ajo ishte duke festuar 40-vjetorin e saj të lindjes me disa shoqe në Newcastle dhe pas kësaj aktorja e njohur e Netflix Shirley Hellyar ka zbuluar...

Life Style 00:30 - 9 Maj, 2018

Netflix vret ‘pasionin’ në dhomën e gjumit

Një grup akademikësh britanikë kanë lëshuar alarmin në lidhje me dëmin, që sipas tyre, po u shkakton Netflix mijëra çifteve në vend. Studiuesit e Universitetit të...

Kuriozitete 00:15 - 20 Mars, 2018

Foto/ Netflix publikon filmat më horror që keni parë ndonjëherë

Netflix ka një listë të filmave që tregojnë se janë aq të frikshme dhe  të tmerrshme sa përdoruesit e tyre nuk mund ta shikojnë të gjithë...

Kryesore Show Biz 23:20 - 9 Mars, 2018

Aktori i njohur turk nis xhirimet për Netflix

Aktori simpatik turk Çagatay Ulusoy ka nisur xhirimin e një seriali të ri me 10 seri ku shpjegohet historia e një super-heroi. Aktori i njohur për...

Kuriozitete 22:40 - 1 Mars, 2018

Do shpenzohen 8 miliardë për 700 filma në Netflix këtë vit!

Këtë vit, Netflix ka për qëllim që të ketë rreth 700 seriale dhe filma origjinalë në shërbimin e tij. Sipas “Variety”, për prodhimin e këtyre serialeve...

Kuriozitete 22:40 - 23 Janar, 2018

Netflix humb miliona dollarë për shkak të Kevin Spacey

Netflix ka humbur dhjetëra e miliona dollarë për shkak të Kevin Spacey. Rrjeti tha se kishte marrë një faturë të papritur prej 39 milionë dollarësh për...