Connect with Us

All posts tagged "ngjyra"

Fashion 16:26 - 11 Janar, 2020

FOTOT-Rita Ora sjell ngjyrat e preferuara të stilistëve/ Tregon aftësitë e saj si modele

Tashmë këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora është kthyer në një nga më të preferuarat e stilistëve përsa i përket stilit të saj të veshjes. Këngëtarja...

Fashion 15:32 - 15 Nentor, 2019

FOTO-Veshja ideale për në zyrë/ Ja kombinimi perfekt sipas Victoria Beckham

Stilistja e famshme, Victoria Beckham na ka treguar veshjen ideale dhe kombinimin perfekt për në zyrë. Stilistja është shfaqur shumë stil dhe elegante teksa zbulon ngjyrat...

Kuriozitete 13:53 - 4 Nentor, 2019

Veshje me ngjyra të ndryshme dhe çadra transparente/ 5 fakte interesante rreth Mbretereshës Elizabeth që nuk i dinit

Sekretet e mbretërive në botë kanë ngjallur gjithmonë kuriozitet tek njerëzit. Por cilat jane 5 sekretet që asnjë nuk i dinte rreth Mbretëreshës Elizabeth? Këtë e...

Fashion 16:05 - 3 Nentor, 2019

Ngjyrat ekstreme të vjeshtës/ Guxoni edhe ju si këto blogere, ja 10 veshjet më “in” për këtë sezon

Sezoni i vjeshtës duket se nuk do të përfundojë ende, dhe rrobat me shumë ngjyra të forta dhe të ndezura do të mbizotërojnë. Mes shumë propozimeve...

Fashion 11:40 - 22 Tetor, 2019

FOTO-Ngjyrat që do të bëjnë “namin” pranverën e ardhshme/ Zbuloni kombinimet më të bukura

Edhe pse jemi ende në muajin tetor, stilistët dhe fashionistët nuk kanë nguruar të përcaktojnë që tani ngjyrat që do të jenë më të preferuarat e...

Kuriozitete 18:59 - 19 Tetor, 2019

Nga këshillat deri tek numrat e fatit/ Disa fakte që duhet të dini për shenjën tuaj të horoskopit

Dashi Përballoje këtë të shtunë me shumë durim, dijeni se humori i keq është kalimtar. Pavarësihst gjendjes së tanishme qetësia do të kthehet së shpejti. Këshilla:...

Fashion 21:25 - 24 Shtator, 2019

Ngjyra rozë dhe syze dielli me ngjyra/ Tendencat e modës, çfarë ndodhi këtë javë në rrugët e Milanos

Rrugët e Milanos këtë javë kanë qënë të mbushura me fashionistat të cilat kanë sjellë tendencat më të reja të modës. Më e rëndësishmja deri tani...

Fashion 13:10 - 3 Shtator, 2019

Do të bëjnë “namin” këtë sezon/ Zbuloni 3 ngjyrat më cool të këtij muaji

Vera me temperatura shumë të nxehta dhe me veshje të lehta po largohet , por kjo vjeshtë e vitit 2019 do të jetë shumëngjyrëshe. Stilistët kanë...

Fashion 21:40 - 8 Gusht, 2019

Cilat janë 10 ngjyrat e flokëve që do bëjnë “namin” në vjeshtë? Ja modelet më “cool”

Edhe pse muaji gusht nuk ka përfunduar ende, duhet të mendojmë për vjeshtën dhe trendet e saj. “Cosmopolitan” ka sjellë në vëmendje, 10 ngjyrat e flokëve...

Fashion 10:10 - 30 Qershor, 2019

Ngjyra verore dhe i mëndafshtë/ Zbuloni fustanin që po “pushton” Instagramin

Ky fustan i mëndafshtë dhe me ngjyra të ndezura verore, po bëhet fiksimi i të famshmeve shqiptare. Fustani i mëndafshtë, e ka origjinën në vitet ’90,...

Fashion 14:53 - 15 Prill, 2019

Festivali Coachella 2019/Larmishmëri ngjyrash dhe veshjet fantastike pushtojnë Kaliforninë

Rikthehet përsëri për këtë vit festivali muzikor Coachella  në Kaliforni ku shumë veshje fantastike na kanë tërhequr vëmendjen. Siç mund t’i shikoni edhe në fotot e...

Fashion 14:10 - 14 Prill, 2019

Cilat janë ngjyrat e buzëkuqeve më ‘in’ për momentin? Zbulojini këtu

Tashmë që jemi në stinën e pranverës kemi mundësi që të eksperimentojmë me ngjyra të ndryshme, jo vetëm lidhur me veshjet, por edhe me buzëkuqet. Disa...

gabimet qe bejme ne veshje
Fashion 20:00 - 23 Mars, 2019

5 ngjyrat që po pushtojnë Instagram-in dhe që duhet t’i kemi në gardërobë

Nëse hyni në grupin e personave që janë të fiksuar pas ngjyrave dhe modës, jeni aty ku duhet të jeni! Në vijim do iu njohim me...

lejla ngjyre trend v
Life Style 12:38 - 21 Mars, 2019

Kjo është ngjyra që do të bëjë namin këtë pranverë

Kjo ngjyrë sipas ekspertëve të Pantone-s, “komunikon origjinalitetin, zgjuarsinë dhe mendimin vizionar që na çon drejt së ardhmes”. Të dini të kombinoni ngjyrën lejla nuk është...

Fashion 21:00 - 15 Mars, 2019

7 ngjyra ombre që janë perfekte për flokë me gjatësi mesatare

Femrat të cilat i kanë flokët me gjatësi mesatare apo të shkurtra shpeshherë kompleksohen nga ngjyrat ombre. Mirëpo nuk kanë pse ta bëjnë diçka të tillë...