Connect with Us

All posts tagged "njerez"

Life Style 21:53 - 25 Nentor, 2019

5 llojet më të rrezikshme të njerëzve toksikë dhe si t’i hiqni qafe nga jeta juaj

Ne mund të lexojmë libra për të ndihmuar dhe të kemi dije për marrëdhëniet, por shumë prej nesh ende janë të penguar nga toksiciteti. Kemi frikë...

Showbizz 14:05 - 23 Nentor, 2019

Vetëm 2% e njerëzve në botë e kanë/ Reperi shqiptar vuan nga kjo sëmundje dhe askush nuk e dinte

Reperi shqiptar Ledri Vula është kthyer tashme në një ndër emrat më të njohur të muzikës i cili numëron plot 1.4 milionë ndjekës në llogarinë e tij...

Kuriozitete 15:53 - 12 Nentor, 2019

FOTO-Si do të dukeshin sot këta 12 njerëz të famshëm nëse do të ishin akoma gjallë

Legjendat si John Lennon dhe Kurt Cobain ndihmuan në formimin e industrisë së muzikës në atë që është sot. Ata frymëzuan miliarda, por për fat të keq,...

Fashion 13:20 - 3 Nentor, 2019

Çfarë kërkojnë më shumë njerëzit në internet rreth modës?/ Ja 10 objektet më të kërkuara

Të gjithë kërkojmë në Google rreth gjërave që na nevojiten më shumë për momentin ose për kuriozitete që nuk i dinim kurrë. Por asnjëherë nuk na...

Showbizz 16:40 - 2 Nentor, 2019

Bukuria e natyrës dhe njerëzit/10 fotot e fotografes ruse që mahnitën botën

Një fotografe ruse që jeton në Shën Petersburg ka gjetur mënyrën e saj për të kombinuar bukurinë e natyrës dhe njerëzve në fotot e saj. Kjo ...

Kuriozitete 18:09 - 29 Tetor, 2019

FOTOT- Njerëz të zakonshëm me superfuqi të jashtëzakonshme/ Po ju a e keni një talent të tillë?

Trupi i njeriut është një gjë absolutisht unike – hunda mund të zbulojë një trilion aromëra , mëlçia mund të rigjenerohet vetë, dhe gishtërinjtë kanë pulsin...

Showbizz 14:21 - 27 Tetor, 2019

“Ka njerëz që luftojnë çdo ditë me këtë varësi”/ Ben Affleck jep një mesazh domethënës për fansat

Aktori i famshëm hollivudian, Ben Affleck, ka qënë prej kohësh në rehabilitim, dhe së fundmi ka folur për jetën e tij personale me anë të një...

Showbizz 09:54 - 26 Tetor, 2019

VIDEO-“Shahet tjetri nga motra në mes të 3000 njerëzve?”/ Stresi nuk përmbahet, shpërthen ashpër kundër kolegëve

I zhveshur dhe i rrethuar nga shokët, reperi Stresi është revoltuar me kolegët e tij të cilët ofendojnë nëpër klipe dhe u ka dedikuar disa video...

Life Style 12:40 - 25 Tetor, 2019

Prek me miliona njerëz në botë/ Sëmundja e ekzemës, shkencëtarët bëjnë zbulimin e rëndësishëm

Sëmundja e njohur botërisht si “ekzema”, prek me miliona njerëz në mbarë botën dhe nuk paraqet rrezik për jetën. Por së fundmi, shkencëtarët kanë zhvilluar një...

Kuriozitete 10:56 - 19 Tetor, 2019

“Duhemi shumë me njëri tjetrin”/ E lidhur me një burrë 27 vite më të madh, vajza “masakrohet” nga njerëzit

Një grua e quajtur Terri Foster-Guy nuk e ka aspak problem të thotë se ka rënë në dashuri me partnerin e saj Kirk Campbell, i cili...

Showbizz 11:26 - 12 Tetor, 2019

“Nuk më interesojnë njerëzit”/ Operacionet plastike, Kiara Tito i sqaron njëherë e mirë të gjithë

Moderatorja shqiptare Kiara Tito, njihet si një ndër personazhet më të komentuar në media jo vetëm për jetën private, por së fundmi edhe për ndryshimet në...

Life Style 21:01 - 4 Tetor, 2019

Romantikë, paqësorë dhe mikpritës/ Njihuni me disa nga cilësitë e njerëzve të lindur në muajin Tetor

Çdo muaj është absolutisht ndryshe në mënyrën e vet dhe sjell me vete ngjarje, ndodhi dhe histori të ndryshme. Dhe, personat e lindur muaj pas muaji...

Kuriozitete 15:14 - 4 Tetor, 2019

Video që po tmerron njerëzit/ Duken si grumbull qimesh por janë…

Videoja që do të shihni më poshtë ndoshta do të jetë një nga makthet tuaj për ditën e sotme. Një qytetar nga Dillingham, Alaskë, në SHBA,...

Showbizz 10:19 - 1 Tetor, 2019

“Njerëzit fallco s’më surprizojnë më, por…”/ Habit Mozzik, thumbon publikisht Loredanën?

Kanë kaluar disa javë tashmë, që rrjeti po zien nga lajmi i ndarjes së reperëve Mozzik dhe Loredana Zefi , të cilët pa mbushur ende një...

Kuriozitete 13:40 - 20 Shtator, 2019

“Më heqin stresin”/ Njihuni me vajzën që tronditi njerëzit me hobin e saj të frikshëm

Një 27-vjeçare në Australi, i ka shokuar të gjithë me “fiksimin” e saj për merimangat e mëdha në fytyrë. Tarni Roebuck nga Queensland, i pëlqen shumë...