Connect with Us

All posts tagged "njeri"

Showbizz 12:09 - 19 Dhjetor, 2019

Pak kohë më parë babai i saj ndërroi jetë/ Big Mama humb njeriun e shtrenjtë

Para disa kohësh, këngëtarja shumë e dashur për publikun Big Mama humbi njeriun e saj më të shtrenjtë, babain. Ende pa e kaluar këtë periudhë të...

Showbizz 11:53 - 6 Nentor, 2019

FOTO-“Jam krenar për njeriun që po bëhesh”/ Në ditën e lindjes, Vin Diesel i bën dedikimin përlotës vajzës së Paul Walker

Rreth 6 vite më parë, aktori njohur i “Fast and furious”, Paul Walker, u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti, dhe humbja e tij...

Kuriozitete 14:40 - 23 Shtator, 2019

“Sy 6 herë më të fuqishëm sesa syri i njeriut”/ Zbuloni macen më të vogël dhe më të rrezikshme në botë

Kafshët janë miqtë më të mirë të njerëzve, dhe shumë prej tyre janë të parrezikshëm ku mund t’i mbajmë edhe në shtëpi. Por jo kjo mace....

Kryesore Show Biz 11:25 - 1 Korrik, 2019

Video- Miss Serbia bën atë që nuk e mendonte njeri/ Ja çfarë ndodhi në mes të emisionit shqiptar

Miss Serbia Irina Jovanka, u bë e famshme në media pasi bëri shqiponjën në mes të pasarelës gjatë prezantimit në “Miss Freedom of the World”  dhe...

Kryesore Show Biz 14:40 - 14 Maj, 2019

Ndërron jetë njeriu më i vjetër në botë/Cili ishte sekreti i jetëgjatësisë së tij?

Appaz Iliev dhe ka vdekur në moshën 123 vjeçare. Ai është nga Rusia dhe konsiderohet si njeriu më i vjetër në botë. Iliev është shprehur pak...

Kryesore Show Biz 11:10 - 9 Maj, 2019

“Bën film një njeri që nuk ka lidhje me aktrimin”/Arben Derhemi ironizon Ermal Mamaqin?

Aktori i njohur Arben Derhemi  ishte i ftuar në emisionin “Trokit” , ku sipas tij filmat e fundit shqiptarë janë fatkeqësi. Ai tha se:“Fatkeqësia e ndjek edhe...

Kryesore Show Biz 11:25 - 24 Prill, 2019

“Faleminderit njeriu im i zemrës”/Olsi Bylyku zbulon pamjet e ditëlindjes të organizuar nga e dashura

Aktori dhe moderatori i BE-coffe, Olsi Bylyku, ka publikuar pamjet e 21- vjetorit që festoi me njerëzit e tij të dashur! E gjitha ishte një surprizë...

Kryesore Show Biz 14:25 - 17 Prill, 2019

“Jam një njeri i ndjeshëm”/Miriam Cani rrëfen përse nuk merr pjesë në festivale

Miriam Cani ndryshe nga bashkëshorti i saj Alban Skenderaj,ka preferuar të mos jetë shumë aktive me projekte muzikore, duke iu përkushtuar zbulimit të talenteve, momentalisht në...

Kryesore Show Biz 12:53 - 5 Prill, 2019

Pas ndarjes nga njeriu më i pasur në botë, ish bashkëshortja fiton shumën marramendëse

MacKenzie, ish bashkëshortja e njeriut më të pasur në botë Jeff Bezos, do të përfitojë nga marrëveshja e divorcit,35 milardë dollarë dhe 4% të aksioneve të...

misteret e mendjes njerezore
Kuriozitete 20:40 - 2 Prill, 2019

Truri i njeriut/ Misteri që nuk kemi për të njohur kurrë

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë ndodh me trurin tuaj kur shihni një vepër arti, apo kur diskutoni mbi një çështje? A është e mundur...

8 mesime jete
Kuriozitete 22:00 - 30 Mars, 2019

  Tetë  mësime jete/ Çfarë mëson njeriu vetëm pas të 50-tave

Ka një vijë shumë të hollë mes pasionit dhe një sëmundjes  mendore. Njerëzit që duan të ndajnë pikëpamjet e tyre religjoze me ty, nuk duan që...

Kryesore Show Biz 11:25 - 30 Mars, 2019

“Doja të vrisja një njeri me ngjyrë”/Aktori i njohur pendohet pas deklaratës

Liam Neeson iu ka kërkuar ndjesë fansave të tij, pas një deklarate të bërë javë më parë, ku tha se ka qenë i gatshëm që të...

trupi i njeriut
Kuriozitete 23:58 - 29 Mars, 2019

Trupi i njeriut/ Nëntë fakte që do t’ju bëjnë të adhuroni natyrën

10.000 miliardë qeliza në trupin tonë nuk vdesin kurrë, por rigjenerohen në mënyrë të vazhdueshme. Çdo ditë trupi jonë rigjeneron 300.000 qeliza të reja. Qelizat më...

cdo njeri qe takon ne jete
Kuriozitete 22:50 - 23 Mars, 2019

Çdo njeri që takon në jetë të njeh me një anë të panjohur të vetes

Një njeri mund të na bëjë të dukshme anën serioze.Një njeri tjetër mund të na verë në dukje anën konservatore, ndërsa dikush tjetër mund të na...

Kryesore Show Biz 11:31 - 15 Mars, 2019

“Njeri i ndyrë, ja pse nuk e nxjerr vajzën”/Xhensila Myrtezaj sherr me komentuesin

Rrjetet sociale janë bërë aq të rëndësishme për ne sa asgjë duket sikur nuk ekziston nëse ne e publikojmë. Vetëm një ditë më parë kur Facebook-u...