Connect with Us

All posts tagged "njolla"

Life Style 11:53 - 25 Nentor, 2019

Si t’i zhdukni njollat e moshës në fytyrë?/ Ja mrekullitë që mund të bëni me lëngun e qepës

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë mundësi e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor falë vlerave të jashtëzakonshme...

Life Style 14:10 - 1 Shtator, 2019

Redukton rrudhat dhe njollat e zeza/ Zbuloni 4 benefitet kryesore që sjell lëngu i domates në fytyrën tuaj

A e dinit se mund ta përdorni lëngun e domates për të tonifikuar fytyrën tuaj? Sipas studimeve lëngu i domates ka shumë efektshmëri dhe dobi për...

Kryesore Show Biz 21:29 - 15 Qershor, 2019

Njollat nuk e penguan të realizonte ëndrrën/ Modelja më e veçantë në botë shkëlqen në Japoni

Winnie Harlow është cilësuar si modelja më e veçantë në botë pasi në trupin e saj ka disa njolla të mëdha të bardha. Por kjo nuk...

Kuriozitete 13:10 - 9 Qershor, 2019

Si të parandaloni njollat nga dielli? Ja disa maska natyrale

Dielli i pranverës është mjaft i rrezikshëm për krijimin e njollave në fytyrë, ndaj në këtë periudhë është i domosdoshëm kujdesi për lëkurën më shumë se...

maska me limon dhe mjalte
Kuriozitete 15:31 - 14 Mars, 2019

Maska me limon dhe limon dhe banane/ Si të hiqni qafe njollat kafe pa u lodhur

Hiperpigmentimi i lëkurës, ose siç i njohim në gjuhën e përditshme njollat kafe, është një nga problemet më të shpeshta estetike që prek pothuaj të gjitha...

Life Style 17:00 - 24 Tetor, 2018

Ç’janë, çfarë i shkakton dhe si mund të trajtohen këto njolla të bardha në lëkurë

Një pjesë e mirë e bebeve dhe të rriturve kanë në lëkurë disa si njolla të vogla, në formën e puçrrave në ngjyrë të bardhë, të...

Shëndeti 14:00 - 17 Qershor, 2015

Maskë për eleminimin e çdo njolle në lëkurë

  Kjo maskë përdoret në sallone bukurie dhe është përdorur vite më parë për trajitimin e njollave të lëkurës. Njollat si : Njollat nga dielli,shenjat e...

Shëndeti 22:07 - 13 Qershor, 2015

Ja si të kujdeseni për njollat e lëkurës dhe aknet

Për personat që kanë probleme me lëkurën është mirë që të mbrohen me krem me mbrojtje të lartë, pasi djegiet e diellit mund të kthehen në...

Life Style 18:00 - 12 Mars, 2015

Si t’i largoni njollat e ndryshme nga rrobat?

Sa herë ju ka ndodhur që të derdhni diçka në këmishën tuaj të preferuar dhe pastaj nxitoni në banjë në përpjeje për të hequr njollat? Edhe...