Connect with Us

All posts tagged "oktoberfest"

Kuriozitete 14:40 - 7 Tetor, 2019

Vajza nudo dhe 7 milionë litra birrë/ Oktoberfest 2019 tërbon Gjermaninë

Festa tradicionale e birrës e quajtur “Oktoberfest” e cila filloi që në datë 21 shtator, ka përfunduar ditën e djeshme në mënyrën më të mirë të...

Kuriozitete 00:00 - 30 Shtator, 2017

Po vjen Oktoberfest/ Shtetet ku mund ta festoni më mirë

Oktoberfest ka bërë shumë rrugë si një nisëm në Gjermani . Festivali i birrës po festohet tashmë në gjithë botën, dhe po bëhet më i madh...