Connect with Us

All posts tagged "online"

Teknologji 18:39 - 14 Mars, 2020

Shpërthimi i Coronavirusit/ Ngjarja masive e zhvilluesit WWDC të Apple do të jetë online këtë vit

Apple është duke e zhvendosur Konferencën e saj vjetore të Zhvilluesve në të gjithë botën në një format online për shkak të shpërthimit të koronavirusit. WWDC...

ciftet qe postojne online
Kuriozitete 23:57 - 7 Shkurt, 2019

Studimi/ Çiftet që postojnë gjithçka online nuk janë lumtur

Një studim i udhëhequr nga Brunel University në Londër ka treguar se çiftet të cilët publikojnë gjithçka në rrjetet sociale kanë vetvlerësim të ulët, duke qenë...

blerje online
Kryesore Show Biz 20:30 - 19 Janar, 2019

Foto/Kini kujdes me blerjet online

Në internet ka pafundësisht faqe online, të cilat reklamojnë e shesin produkte nga më të ndryshmet nga telefonat e kompjuterat tek sandalet e fustanet. Çmimet e...

Kuriozitete 22:50 - 18 Tetor, 2017

Keni takim me dikë që njohët online?/ Gjërat që duhet të bëni dhe jo

Nëse e doni apo e urreni atë, takimet online duhen bërë dhe jo. Duket sikur shumica e njerëzve përdorin aplikacione si Tinder dhe Bumble ose faqet...

Kuriozitete 23:45 - 25 Shtator, 2017

Reklamat tërheqin vëmendjen/ Si këto nuk keni parë ndonjëherë

Reklamat eficente rrisin padyshim shitjet. Në disa raste është çështje më shumë se shitja e një produkti, është çështje arti.  Ka disa reklama që të bëjnë...

Kuriozitete 23:00 - 23 Shtator, 2017

Policët bukuroshë hedhin foto në Facebook/ Postimi bëhet viral online

Një post me sa duket i pafajshëm nga Gainesville, Florida, Departamenti i Policisë po krijon një trazirë të madhe në Facebook. Postimi, një selfie e marrë...

Kryesore Show Biz 00:00 - 22 Shtator, 2017

Këngëtarja më e rrezikshme online

Këngëtarja më e rrezikshme online, pasi gjeneron rezultatet më të rrezikshme për kë e kërkon në internet, është Avril Lavigne. Në klasifikimin e listës së kompanisë...

Kuriozitete 21:50 - 17 Shtator, 2017

Foto/ Zbuloni se çfarë po blejnë njerëzit më shumë online këto ditë

Bota online na krijon mundësi të marrim çfarë të duam vetëm me një klik të mausit.Amazon rrjeti më i madh i shitjeve online ka disa produkte...

Kuriozitete 22:40 - 14 Shtator, 2017

Foto/ Prerjet e flokëve që u bënë virale online

Në internet gjejmë shumë foto qesharake që ndryshe quhen meme për sa i përket prerjeve të flokëve.  Këto prerje qesharake dështojnë nga më të çuditshëm ndonjëherë...

Kuriozitete 23:10 - 11 Shtator, 2017

Kujdes/ Produktet që dalin online nuk janë aq të sigurta sa duken

Jetojmë në botën e Instagramit dhe Facebook, prandaj jemi të prirur ti besojmë çdo gjëje që gjejmë në to. Por informacionet që na vijnë nuk janë...

Kuriozitete 00:25 - 18 Gusht, 2017

Këto 6 bebe po bëhen virale online dhe janë të adhurueshme

Çfarë ndodh nëse merrni disa bebe dhe i vishni njësoj si princeshat e Disney? Magji ndodh. Karen Marie , një fotografe e talentuar ka treguar që...

Kuriozitete 19:53 - 30 Shtator, 2015

Si ta blini barin online ?

Për marijuanën ka ardhur “momenti i startup”: momenti ku të rinjtë sipërmarrës aplikojnë talentin e tyre në teknologjitë dixhitale për të ndërtuar kompanitë e reja, ligjore...

Life Style 21:00 - 20 Qershor, 2015

A e tradhëtoni partnerin online?

  Nuk ekziston lidhja apo martesa ideale mirëpo ekzistojnë shumë stereotipe kur shumë shpejt iritoheni nga partneri juaj dhe eksitimin e kërkoni diku tjetër. Të gjithë...

Life Style 16:00 - 2 Qershor, 2015

Edhe dashuria online ka rregullat e saj për t’u gjetur

  Të paktën kështu thotë specialisti i joshjeve virtuale dhe konsulenti për “Net Dating Assistant”, Noah Rose. Falë shfaqjes së sajteve të reja dhe aplikacioneve që...

Femra 16:30 - 12 Mars, 2015

Gra mos porosisni veshje online

Femrat e show bizit janë ato që na frymëzojnë të gjithave, qoftë me veshjet ashtu edhe me modelet e tyre të flokëve. Andaj dhe duam tu...