Connect with Us

All posts tagged "pallat"

Kryesore Show Biz 10:40 - 10 Prill, 2019

Plas tradhëtia në pallatin mbretëror? Zbulohen skandalet e Princit

“Ata duken si një çift i përkryer që nuk mund të bëjë asgjë të gabuar. Por realiteti është se shumica e çifteve kanë probleme dhe William...

Kuriozitete 13:40 - 5 Prill, 2019

Nga pastruese në princeshën e pallatit mbretëror/Jeta “aventuriere” e Lady Diana

Ajo nuk ishte një studente e mirë në shkollë, pasi dështoi në disa provime.Diana u largua nga shkolla në moshën 16 vjeçare. Babai i saj e...

Kryesore Show Biz 11:10 - 22 Dhjetor, 2018

Meghan Markle është irrituar keq, Pallati Mbretëror po ia refuzon të gjitha idetë

Kur martohesh me një Princ, në të vërtetë martohesh me familjen mbretërore dhe me traditat e tyre shekullore. Ka protokolle që duhen ndjekur dhe rregulla që...

Kryesore Show Biz 23:50 - 18 Nentor, 2018

Meghan dhe Harry duan të largohen nga pallati mbretëror dhe a mund ta zëmë ne vendin e tyre?!

Princi Harry dhe Meghan Markle duan të largohen nga  Kensington Palace, pasi ambienti është shumë i vogël për ta. Harry dhe Meghan aktualisht jetojnë në dy...

Life Style 22:20 - 15 Prill, 2018

Ra nga kati i 14-të i pallatit/ Prindërit e modeles mendojnë se është vrarë

Familja e një modeleje 18-vjeçare holandeze, e cila ra nga kati i 14 i një pallati në Kuala Lumpur duke humbur jetën, kanë reaguar duke thënë...

Kuriozitete 10:23 - 24 Maj, 2016

Video+16/ Hidhet nga tarraca e pallatit, i jep fund jetës

Një shtetas kinez është hedhur nga kati i fundit i një pallati duke i dhënë fund jetës së tij. Ngjarja ka ndodhur në Kinë, ku sic...

Kuriozitete 15:03 - 1 Prill, 2015

I gjithë qyteti jeton në pallat

Në qytetin e vogël Whittier në Alaskë, ku bie deri në 6 metra borë çdo vit, thuajse të gjithë banorët jetojnë në një pallat. 218 banorët e...

Kultura 22:00 - 4 Mars, 2015

Vidhen objekte arti kineze nga pallati Fontainebleau

Hajdutët kanë hyrë me forcë në  pallatin Fontainebleau  dhe  kanë vjedhur  15 objekte arti  kineze në një bastisje rrufe,e cila zgjati   shtatë minuta, thanë autoritetet....