Connect with Us

All posts tagged "paragjykim"

Showbizz 18:13 - 17 Dhjetor, 2019

Einxhel Shkira tregon për fotot provokuese: “Jemi një shoqëri paragjykuese, por unë vazhdoj bëj para”

Einxhel Shkira është një nga modelet që shpesh herë komentohet për fotot provokuese në rrjetet sociale. Edhe pse është ndjerë e paragjykuar ajo tregon se tashmë...

Kuriozitete 16:05 - 17 Nentor, 2019

Nga paragjykimet tek industria e modës/ 8 gjërat që po “zhduken” në botën moderne

Ekzistojnë shumë lloje të diskriminimit në shoqërinë tonë dhe ne nuk jemi në gjendje të ndryshojmë gjithçka menjëherë. Por, disa gjëra kanë ndryshuar, ose të paktën...

Fashion 12:25 - 21 Maj, 2019

Pa asnjë paragjykim/ Trendi më i ri kthehet tek gratë me strija

Disa vite më parë strijat ishin shumë të bezdisshme për trupin tonë dhe shumë vajza mundoheshin t’i mbulonin ose të bënin operacione plastike për t’i hequr ato....

Kryesore Show Biz 10:40 - 4 Shkurt, 2019

“Dikur jam paragjykuar shumë, sot çuditërisht më përkrahin”- Adelina Ismaili në një rrëfim për jetën e saj

Ditën e djeshme ka rinisur në Top Channel emisioni  “E diell”, me ndryshime të shumta si në prezantim ashtu dhe në format. E ftuara speciale në...

Kryesore Show Biz 13:25 - 28 Tetor, 2018

“Shqiptarët janë paragjykuar, janë bujarë pa dallime fetare dhe me një natyrë të mrekullueshme”

Bloger i njohur, Nuseir Yassin vazhdon të qëndrojë në vendin tonë duke postuar çdo ditë një video një minutëshe. Kësaj radhe, Nas flet për steriotipizimet dhe...

Kuriozitete 00:45 - 24 Nentor, 2016

Pse është e pamundur të mos i paragjykojmë njerëzit?

Truri prodhon padashjen tonë paragjykime rreth racës dhe gjinisë së njerëzve Disa faktorë ndikojnë mendimet dhe sjelljet tona, dhe shumë prej tyre janë jashtë vetëdijes dhe...

Showbizz 15:00 - 3 Mars, 2015

Halle Berry paragjykohej

Aktorja e famshme e hollivudit, Halle Berry në një intervistë të fundit ka thënë se gjatë karrierës së saj ishte viktimë e paragjykimit racial. Aktorja është...