Connect with Us

All posts tagged "parandalim"

Shëndeti 18:02 - 5 Janar, 2020

9 arsyet pse duhet të konsumoni gjalpin e kikirikut

Humbja e kileve të tepërta, parandalimi i kancerit të gjirit, pagjumësia. Për të gjitha këto probleme shëndetësore duhet të konsumoni gjalpin e kikirikut. Gjalpi i kikirikut...

Life Style 14:00 - 18 Dhjetor, 2019

E thonë eskpertët: Ushtrimet fizike ndihmojnë në parandalimin dhe trajtimin e kancerit

Një panel ekspertësh ka rrëfyer se të bësh rregullisht ushtrime fizike mund të ndihmojë të parandalojë kancerin si dhe të ndihmojë njerëzit që kanë kancer duke...

Life Style 12:32 - 11 Tetor, 2019

Nga parandalimi i rrudhave tek kanceri/ Zbuloni benefitet e avokados dhe bërthamës së tij

Cila është historia që qëndron pas avokados? A janë vërtet të dobishëm për ju apo cdo gjë ka qënë gënjeshtër? Nëse ju pelqen avokado, e dini...

Life Style 14:40 - 7 Korrik, 2019

Nga parandalimi i rrudhave tek djegia e yndyrnave/ Njihuni me 6 benefitet e përdorimit të arrave

Nëse jeni duke kërkuar për një vakt të shëndetshëm dhe energjik, pa sheqer, gluten ose produkte të qumështit, arrat do t’ju përshtaten padyshim. Ky frut i...

Kuriozitete 14:40 - 23 Qershor, 2019

Si mund ta parandaloni zbokthin? Ja disa këshilla për ju

Zbokthi në flokë është shumë i bezdisshëm sidomos në flokët brunë ku duket më shumë dhe ndonjëherë mund të kthehet në shqetësim dhe në diçka mjaft...

Femra 12:10 - 24 Janar, 2019

Plani i emergjencës/Ja çfarë duhet bëre kur gripi është rrotull

Lani duart:  Nëse po filloni të ndiheni sikur të keni një të ftohtë ose grip, larja e duarve mund të zvogëlojë rrezikun e përhapjes së virusit...

Life Style 21:15 - 12 Janar, 2019

Përtypja e karafilave/Nga parandalimi i kancerit deri te normalizimi i tensionit të gjakut

Ne mund të kemi kuruar shumë sëmundje me mënyra të thjeshta, të lira dhe të sigurta. Dëshmia për këtë është se shumë trajtime natyrore, të zbuluara...

Life Style 08:30 - 2 Janar, 2019

A e keni ditur? Arra parandalon këto sëmundje

Arra ka edhe veti shëruese të sëmundjeve. Shumë studime kanë studiuar dobitë shëndetësore të arrave, ku si rezultate kanë pasur përmirësimin e pjellorisë së meshkujve, ndihmë...

Shëndeti 14:00 - 24 Qershor, 2015

Disa mënyra natyrale për parandalim të rrudhave

  Nëse jeni duke kërkuar mënyra natyrale për t’i parandaluar rrudhat, atëherë ne i kemi gjetur ato. Besoni apo jo, kremrat e shtrenjtë, xhelet dhe serumet...

Femra 13:00 - 18 Qershor, 2015

Parandalimi i rrudhave rreth syrit

  Hidratimi dhe ushqimi i zonës rreth syve është i vetmi ilaç për të parandaluar dhe vonuar shenjat e plakjes, stresit dhe lodhjes. Këtu e keni...

Shëndeti 18:00 - 13 Maj, 2015

Parandalimi i ftohjes gjatë motit të nxehtë

  Edhe pse kjo është më e zakonshme gjatë dimrit, ftohja di se si të na befasojë ndonjëherë edhe kur jashtë është nxehtë, kurse kjo mund...

Life Style 10:00 - 24 Prill, 2015

Si të parandaloni zbardhjen (të thinjurit) e flokëve

Thinjat e para mund të paraqiten edhe në rini, madje edhe në vitet e njëzeta. Më parë vërehen në zona të caktuara dhe deri në fund...

Shëndeti 07:31 - 13 Prill, 2015

Ja disa këshilla për të parandaluar semundjet e zemrës

Ka disa hapa që mund t’i ndërmarrim për të parandaluar semundjet e zemrës. Ja disa këshilla për një zemër të shëndetshme. -Sigurohu që i njihni sinjalet...

Shëndeti 00:15 - 21 Shkurt, 2015

Si të parandaloni hipertensionin në mënyrë natyrale

Janë të shumta rastet e personave të prekur nga tensioni i lartë dhe shpesh edhe këtu një rol të veçantë luan ushqimi dhe kujdesi që tregojmë...