Connect with Us

All posts tagged "parfum"

Life Style 15:40 - 25 Nentor, 2019

Dhurata më e mirë që mund t’i bëni vetes/ Ja parfumet më të mira në botë për periudhën e Krishtlindjes

Kush nuk i adhuron parfumet? Një aromë e mirë është diçka që kënaq këdo, prandaj kur bëhet fjalë për parfumin ia vlen të investojmë. Meqë jemi...

Kuriozitete 13:53 - 8 Nentor, 2019

Si të keni gjatë gjithë ditës një aromë të mirë?/ Zbuloni disa këshilla që bëjnë parfumin të zgjasë pafund

Nëse zbuloni se aroma juaj është zbehur nga dreka ,këto sugjerime kryesore nga ekspertët në Hairtrade do të ndihmojnë aromën tuaj të parfumit të zgjasë gjatë...

Fashion 22:22 - 16 Shtator, 2019

Si të kuptoni cilën aromë parfumi duhet të zgjidhni? Zbuloni çfarë thotë shkenca për lëkurën tuaj

Sipas një studimi të fundit nga Lisa Hipgrave, nga The International Fragrance Association, thuhet se aroma jonë natyrale e trupit duhet të ndërveprojë me parfumin të...

shenjat qe thyejne zemra
Kuriozitete 13:40 - 4 Shtator, 2019

Nga duhani tek parfumi/ Zbuloni 3 gjërat kryesore që një mashkull nuk pëlqen tek një femër

Të gjithë e dinë se femrat janë të “fiksuara” me detajet më të vogla në një lidhje. Por mesa duket edhe meshkujt nuk ngelen mbrapa dhe...

Kuriozitete 13:10 - 12 Qershor, 2019

“Parfum me aromë sperme”/ Shpikja e çuditshme që po blihet masivisht nga njerëzit

Shumë gjëra të çuditshme po “pushtojnë” botën por këtë herë bëhet fjalë për një parfum. “Secretions Magnifiques” (Sekrecionet madhështore) nga Etat Libre d’Organge, në fillim u...

Kryesore Show Biz 10:53 - 5 Qershor, 2019

“Ambasadore e parfumit për gra”/ Dua Lipa plotëson ëndrrën e saj, imazh i markës së famshme

“Sekreti më i vështirë për t’u mbajtur”. Kështu është shprehur Dua Lipa në llogarinë e saj në Instagram e cila ka zbuluar se është imazhi i...

Kuriozitete 14:10 - 13 Prill, 2019

Parfum ose veshje/Kini besim tek vetja me këto tre gjëra

Nuk ka asgjë më çliruese sesa të përqafoni veten tuaj dhe të pranoni të metat tuaja. Ka disa gjëra që kuptoni se, ju bëjnë të ndiheni...

Kuriozitete 16:25 - 25 Mars, 2019

Parfumi më i shtrenjtë në botë/Dubai thyen rekordin “Guiness”

Momentalisht, ka thyer dy rekorde Guinness,për shishen më të madhe dhe për parfumin më të shtrenjtë në botë. Në Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe, u krijua...

sekretet e aromes parfumi
Kuriozitete 14:17 - 21 Mars, 2019

Sekretet e aromës/ Çfarë duhet të dini për parfumet

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

sekretet e aromes parfumi
Femra 14:38 - 4 Janar, 2019

Ja si ta bëni parfumin të zgjasë më gjatë

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Femra 14:09 - 3 Janar, 2019

Ja se cilat janë gabimet e zakonshme, që bëjmë kur zgjedhim parfumin

Aroma është një takim midis emocioneve tona, lëkurës dhe njerëzve rreth nesh. Për ta shijuar sa më shumë ndryshimin e sezonit, përdorni aroma marramendëse, nga ato...

Life Style 22:05 - 31 Dhjetor, 2018

Sekretet e parfumeve që me siguri nuk i dinit, por do t’ju ndihmojnë

1.Që parfumi juaj të zgjasë më shumë, mbrojeni atë larg nga dielli dhe drita 2.Reagimi alergjik është i paparashikueshëm. Kjo varet nga secili prej nesh. Pra,...

Kuriozitete 14:25 - 11 Dhjetor, 2018

Çfarë duhet të bëni që parfumi juaj të zgjasë deri ditën tjetër

Parfumi ka lindur me nevojën e njeriut për të patur gjithmonë erë të mirë, për të dominuar përmes dehjes dhe joshjes. Ka bashkëudhëtuar me të që...

Kuriozitete 14:10 - 20 Tetor, 2018

Si ta hidhni parfumin në mëngjes, në mënyrë që t’ju qëndrojë më gjatë

Për shumë njerëz dita nuk nis nëse nuk hedhin pak parfum para se të dalin nga shtëpia. Në fakt duhet ta pranojmë të gjithë që disa...

Kryesore Show Biz 09:35 - 16 Tetor, 2018

Dëshironi që aroma e parfumit në trupin tuaj të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto 8 truke…

E dinit se parfumin e keni hedhur gjithmonë gabim? Sigurisht që jo, se përndryshe do ta kishit ndryshuar mënyrën e spërkatjes. Ja përshembull, ju keni hedhur...