Connect with Us

All posts tagged "pasqyrë"

Life Style 20:51 - 26 Tetor, 2019

Pse dukemi gjithmonë më mirë në pasqyrë se sa në fotografi?/ Ja çfarë thonë ekspertët

Gratë në Britani shikohen në pasqyrë mesatarisht 70 herë në ditë sipas një studimi. Dhe kjo nuk është aspak e papritur pasi të gjithë ne qëndrojmë...

Kryesore Show Biz 11:59 - 13 Shtator, 2019

Kylie Jenner nxeh Instagramin me videon para pasqyrës/ Format e saj janë WOW

Miliarderja më e re Kylie Jenner është padyshim një nga personazhet televizivë më seksi. Në rrjetet e saj sociale mund të gjesh pafund video dhe foto...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 12:40 - 6 Maj, 2019

Dita Ndërkombëtare pa dietë/Dilni përpara pasqyrës dhe komplimentoni trupin tuaj

U lodhët nga dieta juaj dhe ushqimet që nuk i hani dot? Sot është dita juaj e preferuar,si një mundësi për të pranuar trupin tonë, sado...

Kuriozitete 14:25 - 19 Nentor, 2018

Del në ankand pasqyra 110-vjeçare e kapitenit të Titanic, besohet të jetë e pushtuar nga fantazma e tij

Një pasqyrë që ka qenë në zotërim të kapitenit të Titanikut, është vendosur në ankand për më shumë se 10,000 sterlina. Pasqyra 110-vjeçare besohet të jetë...

Life Style 16:34 - 23 Nentor, 2017

VIDEO/A e dini se si bëhen pasqyrat ? Mënyra interesante që duket si magji

Pasqyrat janë kaq të zakonta sa nuk e vrasim ndonjëherë mendjen si bëhen. Kur ishim fëmijë qarkullonin fjalë se pasqyrat janë rërë e kompresuar, ose është...

Showbizz 22:40 - 15 Janar, 2017

Cmendet Vicky/Nxjer gjoksin jashtë para pasqyrës

Vicky Pattison ka shkrepur një foto para pasqyrës duke mbuluar gjoksin e saj pa recipeta. 29 vjecarja ka marrë famë nga një reality show britanik, ndërsa...

Showbizz 07:52 - 24 Shkurt, 2016

Agnesa Vuthaj: Bukuria fillon në kokë, jo në pasqyrë

 Agnesa Vuthaj  jo rrallë herë shpreh përceptimin e saj për çështje të caktura, duke e ndarë atë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale. Këtë herë...

Teknologji 13:15 - 13 Gusht, 2015

Pasqyra që skanon fytyrën dhe ju tregon se a jeni sëmurë

​”Wize Mirror” duket si një pasqyre e thjeshtë, megjithatë në të janë të vendosura 3D skanerë, kamera multispektrale dhe senzorë që duhet ta vlerësojnë shëndetin e...

Life Style 10:00 - 17 Maj, 2015

Meshkujt shikohen në pasqyre më shumë se femrat

Nga një studim i kompanisë “Avaj”, që merret me shitjen e produkteve kozmetike, ku janë përfshirë rreth 1000 britanikë, ka zbuluar se femrat nuk janë më...

Showbizz 15:00 - 28 Mars, 2015

Geordie Shore para pasqyrës

Humbjen drastike në peshë ajo po e tregon kudo. Elegantja Geordie Shore ka postuar në adresën e saj në instagram një foto para pasqyrës me rroba...