Connect with Us

All posts tagged "pastrim"

Kuriozitete 11:30 - 27 Mars, 2020

VIDEO- Si të mbani sa më larg Coronavirusin nga shtëpitë tuaja

Coronavirus mund të qëndrojë në sipërfaqe të ndryshme më shumë se tre ditë. CDC këshillon se cdo objekt që përdoret pothuajse cdo ditë duhet të pastrohet...

Teknologji 13:09 - 13 Mars, 2020

VIDEO-Metoda më e thjeshtë/ Si ta pastroni smartfonin tuaj në mënyrë efektive

Teksa të lani duart është vitale, nëse jeni I shqetësuar për mikrobet në telefonin tuaj mund t’iu tregojmë disa hapa të thjeshtë për t’i pastruar. Pastrimi...

Life Style 16:10 - 10 Shkurt, 2020

Dëgjuat!/ Gratë nuk i rezistojnë dot burrat që gatuajnë dhe pastrojnë

Nëse një burrë dëshiron të bëhet tërheqës mjafton të përgatis ushqim ose të pastrojë. Shkencëtarët kanë zbuluar se burrat që janë të përfshirë në punët shtëpiake...

Life Style 12:40 - 31 Dhjetor, 2019

Pastroni kuzhinën tuaj në më pak se 10 minuta/ Ja disa prej trukeve që do t’iu kursejnë kohën dhe mundimin

Pastrimi i kuzhinës mund të jetë shumë i lodhshëm dhe për shumë njerëz shumë irritues, sidomos kur ke njerëz në shtëpi apo fëmijët që ngatërrohen nëpër...

Kuriozitete 13:05 - 26 Dhjetor, 2019

Mos i neglizhoni/ Këto janë 6 pjesët e trupit që duhet t’i pastroni më shpesh

Neglizhenca për të larë dhe për tu kujdesur për disa pjesë të trupit mund të çojnë në probleme serioze shëndetësore. Nëse nuk i lani duart mund...

Life Style 14:10 - 20 Shtator, 2019

Tiroide, anemi dhe pastrim i gjakut/ Zbuloni benefitet e arrave të gjelbra të pabëra

Në treg kanë dalë arrat e gjelbra të pabëra të cilat ofrojnë vlera vërtet të rëndësishme për shëndetin. Kur bashkoni arrat e gjelbra me mjaltë, ju...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Kuriozitete 20:45 - 30 Mars, 2019

Kaq pak? Pastrimi i fytyrës me këtë produkt do t’ju kursejë

Sekreti i ri i femrave koreane që na rrëfejnë është fuqia e ujit të gazuar, i cili gjen përdorim në shumë mënyra dhe ka shumë veti...

forma e kerthizes
Life Style 13:25 - 30 Mars, 2019

Çfare duhet të dini për pastrimin e kërthizës? Zbuloni disa fakte interesante

Papastërtitë ne zonën e kërthizës vijnë në formën e qelizave të vdekura, sekrecioneve të yndyrshme apo baktereve që krijon trupi. Përveç aromave të pakëndshme dhe jo...

pastrimi i syzeve optike
Kuriozitete 20:40 - 13 Mars, 2019

Si të zhdukni gërvishtjet nga syzet optike sa hap e mbyll sytë

Syzet optike janë një objekt shumë i nevojshëm për një numër të madh njerëzish, të cilët kanë probleme me shikimin. Mirëpo duke qenë se përdoren shpesh...

pastrimi i shtepise demton sa 20 cigare
Life Style 22:20 - 26 Shkurt, 2019

Studimi/ Pastrimi i shtëpisë po ju dëmton aq sa 20 cigare.

Sipas një studimi të kryer së fundmi,pastrimi i shtëpisë mund të jetë shumë i rrezikshëm, sa i takon dëmtimit të rrugëve të frymëmarrjes.  Shkencëtarët kanë dalë...

Life Style 20:15 - 15 Shkurt, 2019

A e dinit që mund të pastroni me kripë? Ja si ta përdorni

Pastrimi i shtëpisë nuk është diçka që të gjithë kanë qejf ta bëjnë, por është e domosdoshme. Sidoqoftë, askush nuk do të shpenzojë shumë kohë dhe...

zemer atak
Kuriozitete 16:00 - 24 Janar, 2019

Këto ushqime pastrojnë arteriet dhe shmangin atakun kardiak

Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kalimin e kohës kjo shpie në një sëmundje që njihet si...

foto burre duke pastruar
Femra 23:57 - 16 Janar, 2019

Burrat që pastrojnë janë më të lumtur, e thotë studimi

E lexuat  mirë titullin e artikullit, po është e vërtetë, burrat që pastrojnë shtëpinë janë më të lumtur, të paktën kështu thotë një studim i kryer...

Femra 23:00 - 13 Janar, 2019

Përdorime alternative të kripës së gjellës/ Nga pastrimi i shtëpisë, tek kujdesi trupor

Pastrimi i shtëpisë Kripa është e njohur prej shumë vitesh si një agjent pastrues natyral. Kështu që nëse po mendon të përdorësh produkte jo toksike për...

Femra 20:20 - 8 Janar, 2019

Studimi/ Maniakët e pastërtisë jetojnë më gjatë

Që manjakët e pastërtisë jetojnë më gjatë, nuk është një fakt i nxjerrë nga spoti publicitar i një kompanie pastrimi. Në fakt ky përfundim u arrit...