Connect with Us

All posts tagged "pasur"

Showbizz 12:20 - 3 Nentor, 2019

“Fëmijët e mi janë që tani të pasur”/ Suksesi ndërkombëtar, Gashi bën deklaratën e çuditshme

Prej shumë vitesh tashmë, reperi me origjinë shqiptare dhe me famë botërore , Gashi, është kthyer në një emër shumë të dëgjuar në fushën e muzikës....

Kuriozitete 14:10 - 1 Nentor, 2019

“Artisti më i pasur në botë pas vdekjes”/ 60 milionë dollarë fitim, zbuloni këngëtarin që kryeson listën

Të ardhurat e këngëtarëve më të dëgjuar dhe të pëlqyer në botë, duken se po rriten nga viti në vit edhe pse ata kanë ndërruar jetë....

Blog 11:23 - 24 Gusht, 2019

Ja kush janë 10 shefat e kuzhinës më të pasur sot në botë

Të jesh një kuzhinier i profilit të lartë, është ëndrra e shumë profesionistëve. Kjo do të thotë që emri juaj do të bëhet një markë më...

Life Style 13:40 - 10 Gusht, 2019

Dëshironi të bëheni të pasur? Apple bën ofertën marramendëse për ata që “dashurojnë” teknologjinë

Nëse jeni të fiksuar pas teknologjisë, Apple ju ofron një “punë” me fitime marramendëse për ju.  Hakeri i cili mund të hakojë bazën e sistemit operativ...

Kryesore Show Biz 11:10 - 3 Korrik, 2019

2 milion dollarë për sezon/ 15 vjeçarja më e pasur se aktorët e njohur, zyrtarisht një miliardere

Tashmë atë e njohin të gjithë si aktorja kryesore e serialit “Stranger Things”. Por Millie Bobby Brown është shndërruar në një prej aktoreve më të paguara...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Qershor, 2019

Gruaja më e pasur në botë/ “Forbes” publikon listën, Rihanna me pasuri marramendëse

Ditën e djeshme revista prestigjioze “Forbes” publikoi listën e reperëve më të pasur në botë, të cilën e kryesonte Jay Z. Por sot ato kanë publikuar...

Kryesore Show Biz 12:25 - 4 Qershor, 2019

Reperi i parë më i pasur në botë/ Forbes shpall listën dhe publikon emrin

Revista “Forbes” ka publikuar së fundmi listën e reperëve më të pasur në botë. Dhe surpriza e kësaj liste është reperi i famshëm i cili njihet...

Kuriozitete 12:25 - 22 Maj, 2019

Mund të bëheni të pasur/Libri i rrallë i “Harry Potter” në ankand me shumën marramendëse

A i mbani mend librat e Harry Poter të autores së famshme JK Rowling, të cilët ishin të preferuarit e fëmijërisë tuaj? Së fundmi botimi i...

Kuriozitete 15:40 - 20 Mars, 2019

A e dini cila është ngjyra që na bën të dukemi të pasur?

Për të gjitha femrat që po vdesin nga kurioziteti për ta zbuluar, ju bëjmë me dije se është ngjyra kafe dhe të gjitha nuancat e saj...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Life Style 17:00 - 11 Mars, 2019

Sa i pasur je? Ja si mund ta kuptoni nga fytyra juaj

Një studim i ri i publikuar në Journal of Personality and Social Psychology të tregon se mund të dallosh një person nëse është i pasur apo...

Kryesore Show Biz 12:53 - 2 Mars, 2019

Brenda vilës së njeriut më të pasur në botë, pamjet e saj të lënë pa frymë

Bill Gates është një ndër njerëzit më të pasur në botë. Të gjithë e kemi pyetur veten qoftë edhe një herë të vetme se si duket shtëpia...

Kuriozitete 13:40 - 26 Janar, 2019

A e dinit? Shteti më i pasur në Europë nuk ka aeroport dhe as trena

Sipërfaqja e tij është vetëm 160 kilometra katror, por është shteti më i pasur në Europë. Fjala është për Lihteshtajnin, i cili ka 300 vite që...

Kryesore Show Biz 11:25 - 11 Janar, 2019

Jo dhe aq i pafajshëm! Burri më i pasur në botë tradhtonte bashkëshorten prej 8 muajsh me miken e familjes!

CEO i Amazon, i njohur ndryshe si njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos, deklaroi divorcin e martesës së tij 25-vjeçare nëpërmjet një postimi në...

Kuriozitete 13:53 - 9 Nentor, 2018

11 lodrat e viteve ’90-të që do t’ju bëjnë të pasur nëse i keni akoma

Kur kemi qenë fëmijë të gjithë kemi pasur lodrat tona të preferuara, dhe pasi kemi blerë të reja i kemi ndërruar ato. Por nëse prindërit tuaj...

Kuriozitete 13:53 - 4 Nentor, 2018

Kanë frikë nga lufta bërthamore, të pasurit bëjnë gati vendin sekret

Komuniteti më i madh i bunkerëve privatë në botë, ku 1%-ëshi i më të pasurve ka në plan t’i mbijetojë fundit të botës, ndodhet në Dakotën...