Connect with Us

All posts tagged "peme"

Kuriozitete 13:00 - 31 Dhjetor, 2019

Kjo është data kur duhet të hiqni zbukurimet nga pema e Krishtlindjeve/ Kujdes mund t’iu ndjekë fat i keq

Shumë të krishterë e heqin pemën në fundin e sezonit të Krishtlindjeve, ose në Natën e Dymbëdhjetë ( 12 netë pas Krishtlindjes),  një mbrëmje e njohur...

peme-zgjidhje
Kuriozitete 23:50 - 26 Janar, 2019

Pema që do të zgjedhësh do të tregojë si do të jetë e ardhmja jote

Zgjedhjet që bëjmë shpesh reflektojnë shumë mbi ne dhe mbi atë që tërheqim me energjinë tonë. Të gjithë pak a shumë e njohim veten, ama në...

Life Style 00:53 - 1 Janar, 2019

Pse çdo fundvit vëmë ‘Pemën e Vitit të Ri’?

Çfarë kuptimi ka Pema e Krishtlindjeve? Çdo dimër, familjet në të gjithë botën zbukurojnë një pemë, për t’a quajtur vigjiljen e festave zyrtarisht të hapur. Ajo...

Kuriozitete 21:45 - 14 Dhjetor, 2018

Gjermani, kjo është pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Në Gjermani këtë vit festat kanë marrë tjetër vlerë. Pema e Krishtlindjeve nuk është stolisur si zakonisht me globa dhe drita por është e ndërtuar e...

Life Style 17:00 - 11 Dhjetor, 2018

Foto/Disa nga qytetet me pemët më fantastike të Krishtlindjeve

Zbukurimet nëpër rrugët e qyteteve janë të parat që sjellin atmosferën e festave të dimrit, të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Veç dritave të panumërta, qytetet...

Kuriozitete 12:40 - 30 Nentor, 2018

(FOTO)Pemët e zeza të Krishtlindjeve janë trendi më i ri i festave të fundvitit

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump, dekoroi hollin e Shtëpisë së Bardhë me pemë të kuqe, por kjo ngjyrë nuk duket se po tërheq shumë...

Fashion 17:00 - 28 Nentor, 2018

Rikthehen vetullat e Krishtlindjeve: Jeni gati për mini-pemën?

Nëse menduat se me trendet e vetullave të çuditshme e mbyllëm vitin e shkuar, gaboheni. Vetullat në formë bredhi janë rikthyer dhe Instagram-i e ka vendosur...

Kuriozitete 14:36 - 21 Dhjetor, 2017

Kur duhet t’i hiqni dekorimet e festave të fundvitit, për të mos sjellë fat të keq?

Jemi shumë afër festave të fundviti dhe atmosfera e tyre ka filluar të ndihet. Të gjithë i kanë bërë zbukurimet e kësaj feste. Shumë njerëz besojnë...

Kuriozitete 14:35 - 15 Dhjetor, 2017

Nuk e kishit dëgjuar? Tek pema e Vitit të Ri duhet të vendosni edhe një kastravec, ja arsyeja

Kastraveci përveçse mund të jetë një nga perimet e preferuara tuajat, për të konsumuar në ushqim apo edhe për veti kuruese për lëkurën tashmë mësoni se...

Fashion 22:10 - 9 Dhjetor, 2017

Trendi i sezonit / Bredhat rozë

Dhjetori  muaji i festave është muaji më i veçantë për shumë vetë, i karakterizuar me bredha, dekorime, e ushqime të mira. Por tani, sipas statistikave nga...

Kuriozitete 22:50 - 2 Dhjetor, 2017

Zgjidhni një pemë për të zbuluar dëshirat tuaja të fshehura për Vitin e Ri.

Shumë njerëz i duan testet psikologjike. Disa bëjnë teste të tilla për të verifikuar diçka, të tjerët duan të kuptojnë diçka tjetër dhe disa njerëz pëlqejnë...

Kuriozitete 22:40 - 20 Tetor, 2017

Foto/ Pemët që duken si diçka tjetër

Për të gjithë ju që habiteni duke parë objekte të ndryshme në vende ku nuk ekzistojnë,CityNews ka përgatitur një artikull të veçantë. Ne kemi përpiluar një...

Kuriozitete 00:30 - 26 Shtator, 2017

Njerëzit e panë si një pemë të zakonshme/ Për artistin ishte një mundësi e madhe

Kur shumica prej nesh shohim një pemë të rënë, në përgjithësi shohim një pemë të rënë. Por kur Jeffrey Michael Samudosky sheh një pemë të rënë,...

Kuriozitete 20:45 - 29 Nentor, 2016

FOTO/Pemët më të bukura që ekzistojnë rreth globit

Kur vizitojmë një vend të ri gjëja e parë që bëjmë është të vizitojmë pikat e tij turistike. Por nëse mendoni se rreth globit pika turistike...

Kuriozitete 15:17 - 18 Shtator, 2015

Pema që prodhon 40 fruta të ndryshme

Në SHBA është krijuar një pemë  e aftë që të prodhojë 40 fruta të ndryshme. Qëllimi është që të arrijë një motivim të dyfishtë, ajo për...