Connect with Us

All posts tagged "permiresim"

Shëndeti 16:19 - 11 Mars, 2020

Si të përmirësoni shanset tuaja për të mposhtur Coronavirus

Ne nuk kemi pse të jemi të pafuqishëm përballë koronavirusit. Unë e kuptoj që njerëzit janë të dëshpëruar për një sens kontrolli në atë që ndjehet...

Shëndeti 16:15 - 14 Janar, 2020

5 mënyra se si të përmirësoni shëndetin mendor në vitin 2020

Fillimi i kësaj dekade të re duket të jetë i vështirë. Viti 2020 ka nisur nën hijen e një politike përçarëse, çështjet për sigurinë ndërkombëtare, krime,...

qendrimi drejt
Kuriozitete 20:40 - 30 Janar, 2019

Tre ushtrime për të përmirësuar qendrimin

Shtyni  murin Në ushtrimin e pare, për të përmirësuar qendrimin , do të përpiqeni të shtyni një mur. Vendosni këmbën e djathtë përpara, përkulni pak   gjurin...

birre
Kuriozitete 21:00 - 24 Janar, 2019

Studimi/ Konsumi i alkoolit në sasi të vogla ju shpëton nga këto sëmundje

Studimi, “90 plus ”  filloi në vitin 2003 me qëllim analizimin e moshës së tretë, grupmoshë kjo sot  dominuese në botë. Pjesmarrësit në studim ishin fillimisht...

Life Style 21:15 - 17 Nentor, 2018

Jo vetëm të shijshme, kumbullat mund të ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit tonë

Kumbullat janë ndër frutat më të shijshme që ekzistojnë dhe gjithashtu kanë disa veti mrekullibërëse për shëndetin tonë. Këto fruta përveçse kënaqin shijen e gjithkujt janë...

Life Style 21:45 - 9 Prill, 2017

Gjërat që ua përmirësojnë sytë tuaj

Shikimi është shumë i rëndësishëm për ju. Duhet të keni kujdes për sytë pasi janë aparati më i rëndësishëm në trupin tuaj. Sytë tuaj u nevojiten...

Kuriozitete 08:19 - 11 Qershor, 2015

Shkenca gjen zgjidhjen për përmirësimin e gjumit

Shumica a atyre që vuajnë nga pagjumësia do të jepnin gjithçka për të fjetur më mirë. Të flesh më mirë vërtet që ja vlen sepse do...

Femra 21:00 - 7 Qershor, 2015

Disa mënyra për të përmirësuar sjelljen e fëmijës tuaj

  Ja disa mënyra që përmirësojnë sjelljen e fëmijës tuaj: -Mundohuni që atë që doni ta korrigjoni ta arrini pa përdorur forcë . Le të duket...

Teknologji 22:15 - 10 Maj, 2015

iOS 9 sjell përmirësime në siguri

Apple tradicionalisht ka shpalosur pamjet dhe detajet e para të softuerit të ri në konferencën teknologjik WWDC, por duket se dikush tashmë ka nxjerrë thelbin e...

Life Style 12:00 - 10 Prill, 2015

Ushqimet që e përmirësojnë punën e trurit

Zgjedhja e produkteve ushqimore është shumë e rëndësishme për organizmin njerëzor, sidomos për trurin i cili është organi më i rëndësishëm në trupin tuaj. Nëse truri...

Teknologji 15:11 - 1 Prill, 2015

Apple përmirëson baterinë e telefonave

Kompania Apple është duke rekrutuar ekspertë nga kompanitë tjera për të përmirësuar baterinë e iPhonëve të ardhshëm. Gjiganti amerikan ka hapur vende të punës si: “iOS Battery...

Shëndeti 22:52 - 7 Mars, 2015

5 mënyra për të përmirësuar shëndetin tuaj për 1 minutë

1.Përqafoni dikë. Shumica e problemeve shëndetësore të ditëve të sotme i ç’rregullimi i tretjes, obeziteti, pagjumësia, depresioni, diabeti apo edhe kanceri thuhet se vijnë nga stresi....