Connect with Us

All posts tagged "persona"

Kuriozitete 15:40 - 15 Nentor, 2019

Çfarë është depresioni i “buzëqeshur” dhe çfarë mund të bëni nëse i afërmi juaj vuan nga kjo sëmundje

Nëse kërkoni me hashtagun #faceofdepression në mediat sociale, do të shihni qindra fotografi ku shfaqen njerëz të lumtur dhe të qeshur, të cilët në fakt vuajnë...

Showbizz 11:40 - 4 Nentor, 2019

FOTO-“Nudo para 20 personave”/ Aktori shqiptar rrëfen skenat e nxehta me “zyrtaren” spanjolle

Aktori shqiptar Eni Shehu, u bë tepër i famshëm pak kohë më parë në serialin shqiptar “Hostel By Anabel”, ku spikati talenti i tij në aktrim....

Showbizz 14:35 - 10 Tetor, 2019

I këndon dashurisë dhe personave fallco/ Por ja cili është libri që frymëzon reperen Tayna

Reperja e njohur shqiptare Tayna, njihet për tekstet e saj të këngëve të “vrazhda” ku i këndon dashurisë dhe personave fallco të cilët e kanë rrethuar...

Kryesore Show Biz 14:25 - 16 Gusht, 2019

“Personat që lypin duan një zgjidhje”/ Këngëtari shqiptar jep mesazhin domethënës përmes kësaj fotoje

Landi Hysi i cili njihet si këngëtari i grupit “West Side Family” shpesh shpërndan mesazhe plot vlerë për ndjekësit në llogarinë e tij të Instagram. Për...

njeri me autoritet
Life Style 23:00 - 2 Prill, 2019

Autoriteti/ Cilësitë e personave që e kanë ligj fjalën 

Thonë gjithnjë të vërtetën Ndershmëria është pjesë integrale e njeriut. Ka disa persona që bëjnë gjithnjë atë që thonë, janë edhe të ndershëm edhe koherentë. Kanë...

llojet e personave qe takon gjate jetes
Kuriozitete 21:00 - 19 Mars, 2019

Askush nuk vjen kot në jetën tonë/ Tre llojet e presonave që takojmë në jetë

Ata që na zgjojnë Shpesh disa njerëz hyjnë në jetën tonë për të na hapur sytë në lidhje me ndryshimet e nevojshme që duhet të bëjmë...

Life Style 11:52 - 6 Mars, 2019

Tiparet fizike të personave të shenjës së Peshqve

Njerëzit e lindur në shenjën e Peshqve i gjen në dy lloje. – Lloji i parë: Kanë qëndrim fizik jo shumë të drejtë. Shpatullat janë të rrumbullakosura,...

Kryesore Show Biz 11:10 - 19 Shkurt, 2019

“Ajo më tradhtoi me 4 persona!” Rezart Veleshnja rrëfehet për vjedhjen e profilit dhe lojën e dyfishtë

Disa ditë më parë, aktori i njohur i “Portokalli” Rezart Veleshnja, ka qenë kryefjala e mediave rozë. Në llogarinë e tij në Instagram, ai publikoi disa...

sekretet e personave me memorie te forte
Kuriozitete 22:00 - 13 Shkurt, 2019

Çfarë na kanë mbajtur të fshehtë personat me memorie të fortë

Stërvitja Ushtrimet dhe stërvitja janë zgjidhja e duhur për çdo problem jo vetëm të trupit, por edhe të trurit. Mësoni gjëra të reja Duke mësuar gjëra...

Kryesore Show Biz 16:10 - 13 Shkurt, 2019

Kërkohet zhvarrosja e Michael Jackson, 11 persona pretendojnë se janë abuzuar seksualisht nga ylli i popit

Michael Jackson nuk po gjen qetësi as në varr. Tashmë kur janë mbushur 10 vite nga vdekja e tij, dokumentari “Leaving Neverland” riktheu në qendër të...

njerezit qe shohin shpirtra
Kuriozitete 21:20 - 12 Shkurt, 2019

Na futën tmerrin/ Ja çfarë problemi kanë personat që  shohin shpirtra

Frikë të tmerrshme Shpesh, sipas shkencës, ata që thonë se kanë parë apo kanë qenë në kontakt me shpirtra, janë po të njëjtët njerëz që kanë...

alzhaimer
Kuriozitete 11:59 - 7 Shkurt, 2019

Hormoni i prodhuar gjatë gjimnastikës u rikthen kujtesën personave që vuajnë nga Alzheimer

Ne kemi lajm të mirë për të gjithë ata që vuajnë nga efektet e kësaj sëmundjeje: shkencëtarët brazilianë në Universitetin Federal të Rio de Janeiro, përmes...

Life Style 11:22 - 25 Janar, 2019

Përse personat e grupit O të gjakut janë shumë të veçantë?

Ka shumë teori mbi atë se si formohen personalitetet. Ndonëse shumica e këtyre informacioneve është interesante, faktikisht nuk është e bazuar në shkencë. Të gjithë e...

burre grua femije
Fëmija 14:20 - 24 Janar, 2019

Një burrë i vërtetë e vë gruan mbi çdo gjë tjetër, mbi të gjitha mbi këta persona

Fëmijët tuaj Natyrisht, ndonjëherë do të ketë netë kur një krijesë e vogël të flejë mes jush dhe të qajë, por në përgjithësi koha me gruan...

person i vetmuar
Life Style 16:25 - 14 Janar, 2019

Studimi/Personat e vetmuar ndërrojnë jetë më shpejt

Sipas një rishikimi të ri të 218 studimeve që kanë parë efektet e vetmisë dhe izolimit social, ata që s’kanë lidhje shoqërore, kanë 50 për qind...