Connect with Us

All posts tagged "peshe"

Showbizz 12:32 - 14 Prill, 2020

FOTOT- Ylli i televizionit humb 16 kilogramë/ Tregon rezultatet befasuese të trupit

Ylli i televizionit Holly Hagan ka treguar se ka humbur rreth 16 kilogramë duke i habitur të gjithë. Për të treguar fizikun bombastik që ka tani,...

Showbizz 13:33 - 5 Janar, 2020

FOTOT- Adele shokon fansat/ Nuk do ta besoni si duket pasi humbi kilet e tepërta

Këngëtarja me famë botërore e hiteve të mëdha Adele ka shokuar të gjithë fansat e saj.  Adele ka publikuar disa foto ku shfaqet shumë e dobët...

Life Style 11:30 - 1 Janar, 2020

6 mënyrat më efikase si të humbni peshë lehtësisht

Pjesëmarrësit e një  studimi kanë folur për rëndësinë e një diete dhe rutine që humbën mesatarisht 3.1 kg (6.8 lbs) pas 12 javësh. Ajo që është...

Life Style 14:20 - 25 Nentor, 2019

Forconi trupin dhe zvogëloni peshën/ Ja ushtrimi i duhur që do t’ju bëjë të shkëlqeni gjatë festave

Edhe pse jemi ende në muajin nëntor, të gjithë po përgatitemi për festat e fundvitit ku duhet të dukemi sa më në formë. Por cili është...

Life Style 14:20 - 16 Nentor, 2019

Nga humbja në peshë tek mbrojtja nga sëmundjet/ 12 fakte që dëshmojnë se ushqyerja me gji është një mrekulli e vërtetë

Le të fillojmë duke thënë se të ulesh dhe të humbasësh peshë pa ushtrime shtesë është në vetvete një superfuqi e vërtetë, dhe kjo është pikërisht...

Life Style 13:40 - 6 Nentor, 2019

Mendoni se e keni “zhdukur” dhjamin?/ Ja çfarë ndodh me të pasi humbni peshë

Zakonisht besohet se kur humbni peshë, yndyra që digjni, shndërrohet në energji.Sidoqoftë, sipas shkencëtarëve në Universitetin e “New South Wales”, ky nuk është aspak rasti. E...

Life Style 13:05 - 2 Nentor, 2019

Sulmet në zemër dhe humbje në peshë/ Zbuloni 6 benefitet e çajit jeshil që nuk i dinit

Çaji jeshil i cili e ka origjinën nga Kina, është përdorur si ilaç për mijëra vite. I përdorur gjerësisht në të gjithë Azinë, kjo pije ka...

kafeja bekim per trurin
Life Style 11:24 - 22 Tetor, 2019

Dhimbje koke dhe ulje në peshë/ Varësia ndaj kafesë, zbuloni efektet dhe pse duhet të hiqni dorë

Kafeina është një stimulues që funksionon për të përmirësuar zgjimin dhe gjendjen shpirtërore. Personat që konsumojnë rregullisht kafeinë mund të pësojnë simptoma të varësise ndaj saj,...

Life Style 15:59 - 18 Tetor, 2019

Nga humbja e peshës tek anemia / Njihuni me disa nga benefitet e limonit

Limonët përmbajnë një sasi të lartë të vitaminës C, fibra të tretshme dhe komponime bimore që u japin atyre një numër përfitimesh shëndetësore. Limonët mund të...

Life Style 17:32 - 13 Tetor, 2019

Nga humbja e peshës tek shenjat e plakjes/ Zbuloni benefitet e arrave indiane, ja çfarë ndodh nëse i konsumoni

Edhe pse në Shqipëri, kjo lloj arre nuk njihet shumë ajo ka tepër benefite për shëndetin tonë por jo vetëm. Arra indiane është një pemë mesatare...

Showbizz 20:41 - 10 Tetor, 2019

“Nuk kam shkuar në shtëpi prej 4 muajsh”/ Fifi tregon periudhën stresuese të jetës së saj

Këngëtarja Filloreta Raçi është një nga vajzat që njihet për natyrën e saj të qeshur dhe shumë humoristike. E ftuar në emisionin “Ftesë në 5” këngëtarja...

Showbizz 21:29 - 9 Tetor, 2019

FOTO- Vetëm pak muaj pas lindjes Loredana vjen në formë të shkëlqyer trupore

Reperja Loredana Zefi është një nga personazhet më të pëlqyera të publikut shqiptar. Prej kohësh është në qendër të vëmendjes të shtypit rozë përsa i përket...

Showbizz 13:50 - 7 Tetor, 2019

Kritikohej për peshën, por tani është transformuar/ Linda Halimi tërheq vëmendjen me linjat seksi

Disa vite më parë. këngëtarja shqiptare Linda Halimi pas performancave të saj muzikore, kritikohej shpesh për kilet e shumta që ajo kishte dhe kjo e bëri...

Kuriozitete 11:23 - 7 Tetor, 2019

Të gjithë e ofendonin për peshën e saj/ 44 vjeçarja ua mbyll gojën të gjithëve në dasmë me këtë ndryshim drastik

Mbipesha është një rast tepër problematik në Amerikë, ku pothuajse shumica e njerëzve vuajnë nga obeziteti dhe kjo është një problem tepër madhor sidomos për femrat....

Showbizz 20:55 - 25 Shtator, 2019

“Nuk kam qenë kurrë i kënaqur me pamjen time”/ Kampioni i Formula 1 në “luftë” me luhatjet e peshës

Lewis Hamilton ka treguar se është në luftë të vazhdueshme me luhatjet e peshës së trupit dhe ka pranuar se nuk ka qenë kurrë 100 përqind...