Connect with Us

All posts tagged "pije"

Life Style 15:53 - 22 Nentor, 2019

Nga uji tek kafeja/ Zbuloni pijet më të rëndësishme për forcimin e zemrës dhe parandalimin e sëmundjeve

Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që kanë...

Life Style 15:40 - 2 Nentor, 2019

Pija e preferuar e shqiptarëve/ Zbuloni 5 arsye të shëndetshme rreth konsumimit të kafes

Ndikimi shëndetësor i kafesë ka qenë prej kohësh një temë e diskutueshme.Por studimet e fundit sjellin lajme të mira për adhuruesit e kafesë. Këtu janë 10...

Life Style 20:47 - 6 Maj, 2019

Konsumojeni vetëm 1 orë para gjumit/ Pija “magjike” që djeg yndyrnat dhe shkatërron qelizat kancerogjene

Shpeshherë kemi dëgjuar se produktet natyrale janë më efektive dhe kanë aftësinë të shërojnë edhe sëmundjet më të rënda si kanceri. Dr. Gerson ishte një nga...

Life Style 21:56 - 1 Maj, 2019

I kemi gjithnjë në tryezën tonë/ Zbuloni dy perimet që iu ndihmojnë të humbni kilogramët e tepërt

Kilogramët e tepërt janë një shqetësim i madh për çdo njeri. Përveçse ndikojnë në besimin në vetvete gjithashtu janë shqetësuese dhe nga ana shëndetësore. Kushdo që...

Shëndeti 18:14 - 29 Prill, 2019

Pija që bën çudira me organizmin tuaj, ndihmon në mirëqenien e shëndetit dhe humbjen në peshë

Sezoni i verës po afron dhe linjat e trupit duhet të jenë sa më perfekte për të veshur rrobat e banjos që ju keni ëndërruar. Shumica...

Kuriozitete 10:25 - 2 Prill, 2019

Sa e duan pijen ? Zbuloni shenjat e horoskopit që janë shpirti i festës ose vetëm qajnë

1.Dashi- Dehet shumë dhe duket si një aktor nga një film i Indiana Jones. Kjo shenjë e dashuron pijen dhe ka aftësinë për t’ja kaluar çdo...

Kuriozitete 17:00 - 1 Janar, 2019

Kjo pije, shkakton varësi, e thonë studimet

Sipas studimeve sasia e sheqerit në pijen e famshme, Coca Cola duhet të na bëjë të vjellim sapo e pijmë. Gjithsesi nuk na jep atë ndjesi...

Femra 21:40 - 18 Dhjetor, 2018

Këtë pije nuk duhet ta pini kurrën e kurrës me stomakun bosh

Ndjehemi më aktivë kur në mëngjes pimë një filxhan të madh me kafe. Gjithsesi, kafja me mëngjesin nuk është se ka ndonjë lidhje të pathyeshme dhe...

Kuriozitete 14:53 - 18 Dhjetor, 2018

Çfarë i ndodh trupit tonë nëse i zëvendësojmë të gjitha pijet me ujë?

Të gjithë e dimë se çdo pije tjetër është e dëmshme përveç ujit, por çfarë ndodh nëse ne i zëvendësojmë ato plotësisht me ujin? Chris Bailey,...

Life Style 12:49 - 6 Dhjetor, 2018

Nuk do të keni më nevojë për ilaçe/Ju prezantojmë me pijen e mrekullive  

Qumështi me hudhra është një pije e krijuar nga spanjollët dhe mund të themi se është një revolucion në mjekësi. Veç parandalimit të shumë sëmundjeve të...

Life Style 23:10 - 25 Maj, 2018

Ja përse duhet të pimë të gjithë një gotë verë

Përpos faktit që na pëlqen ashtu siç jemi, mes miqsh të ngremë një dolli, arsyet përse duhet të vazhdojmë të pimë verë të kuqe janë më...

Shëndeti 01:10 - 13 Shkurt, 2018

Doni të sheshoni barkun?/ Konsumoni këto pije

Konsumimi i disa lëngjeve të frutave dhe perimeve janë një aleat i mirë për të reduktuar përmasat e barkut dhe belit. Mbetet gjithmonë e rëndësishme që...

Kuriozitete 22:50 - 10 Dhjetor, 2017

Doni të dobësoheni?/ Pijet që ju japin rezultate të shpejta

Mënyrat e dobësimit janë të shumta, por kurrë nuk e kemi ditur se dhe pijet japin efekt për tu dobësuar, dhe shpejt madje. Lëngje perimesh Përveç...

Kuriozitete 23:00 - 12 Nentor, 2017

Kompania e pijeve vjen në shije të kripur/ Jeni gati ta provoni?

Ka një shije të re të Pepsit për pushime dhe është karamel i kripur. “Shija e karamelës nuk është e fortë, por është e qartë se...

Kuriozitete 21:50 - 26 Gusht, 2017

Mënyra e duhur për të porositur një martini

Martini klasik është një shtyllë në kulturën e koktejve, por emri dhe reputacioni i tij i panjollosur janë dëmtuar gjatë viteve të fundit nga gjëra të...