Connect with Us

All posts tagged "piton"

Life Style 22:40 - 19 Qershor, 2018

I shpëtoi jetën pitonit/ Ai ‘e mbërthen’ për vdekje

Një roje pylli në Indi shpëtoi për mrekulli pasi një piton i madh u përpoq që ta mbyste pasi roja i kishte shpëtuar pak më parë...

Kuriozitete 20:48 - 28 Mars, 2017

Video e frikshme/Trupi i njeriut gjendet në barkun e pitonit

Ky është momenti tmerrues kur në barkun e një pitoni shtatë metra të gjatë u gjend trupi i pajetë i një burri. Akbar Salubiro 25-vjeç, ishte...

Kuriozitete 20:33 - 4 Korrik, 2016

Gruaja që flinte me gjarprin zbulon të vërtetën shokuese

Një grua nga India që mbante prej disa vitesh një gjarpër piton 4 metra të gjatë në shtëpi, zbuloi diçka shokuese mbi “mikun” e saj. Ajo...

Kuriozitete 14:45 - 14 Shtator, 2015

Në vënd të mëngjesit zbulon diçka tjetër

Nje nder dhuratat ose surpirzat me te cuditshme i ka ndodhur  Jarred Smith, 22-vjeç nga australia gjatë përgatitjes së mëngjesit. Në një kuti kornflakes-it ( ushqim me...

Kuriozitete 22:30 - 13 Korrik, 2015

Prindërit lejojnë vajzën e tyre 2 vjeç të puthi e të përqafojë pitonin

Është një nga grabitqarët më vdekjeprurës në botë dhe është i aftë të gllabërojë lehtësisht një fëmijë të vogël. Por kjo vajzë e vogël nuk ka...

Life Style 11:33 - 10 Mars, 2015

Kur pitoni fshihet brenda kutisë së drithërave

Një djalë australian ka përjetuar dramën e tij më të madhe dhe një frikë të jashtëzakonshme, teksa ka gjetur brenda kutisë së drithërave një gjarpër. Ai...