Connect with Us

All posts tagged "plakje"

Showbizz 18:58 - 5 Janar, 2020

FOTOT- Nga Sharon Stone tek Julia Roberts/ Gratë e famshme që zgjodhën të plaken natyrshëm

Gjatë një interviste aktorja e famshme Sandra Bullock tregoi se një herë i biri e pyeti për rrudhat në fytyrë dhe ajo u përgjigj Shpresoj se...

Life Style 18:19 - 23 Nentor, 2019

8 ushqime kundër plakjes që do t’ju ndihmojnë shkëlqimin e lëkurës tuaj

Lëkura jonë pasqyron shëndetin tonë dhe është përshtypja e parë që njerëzit kanë nga ne kur takohemi, kështu që nuk është për t’u habitur që shumë...

Life Style 21:58 - 25 Tetor, 2019

Mos i neglizhoni/ 8 “sekretet” e jetës për të shpëtuar lëkurën tuaj nga plakja e shpejtë

Edhe pse ne nuk mund të ndalojmë trupin tonë të plaket, me siguri mund të bëjmë diçka për të ngadalësuar procesin e plakjes. Zgjidhja për të...

Kryesore Show Biz 20:10 - 4 Shtator, 2019

Makthi më i madh i një 50 vjeçareje/ Aktorja e njohur tregon “shenjat e para” të plakjes

Aktorja e famshme Jennifer Aniston është vlerësuar si një ndër gratë më të buklura në botë. Duket se koha për aktoren e njohur ka ndalur pasi...

Kryesore Show Biz 12:53 - 2 Shtator, 2019

“53 vjeçare me forma bombastike”/ Aktorja që nuk plaket “kurrë”, fotot e saj ndër vite që “çmendën” rrjetin

Ajo njihet si meksikanja më e “nxehtë” në histori. Aktorja e njohur Salma Hayek Pinault feston sot 53 vjetorin e lindjes por nuk e tregon fare...

marifete per te shpetuar nga rrudhat
Kuriozitete 12:25 - 22 Qershor, 2019

Si të ngadalsojmë proçesin e plakjes? Ja disa nga ushqimet që duhet të konsumoni

Gratë janë kujdesur me vite që të duken sa më të reja në mënyrë që mos të tregojnë moshën e tyre të vërtetë. Por në këtë...

Life Style 15:25 - 8 Prill, 2019

Ushqimi më i mirë kundër plakjes/Benefitet e bajames

Të pasura me zink, riboflavin dhe niacin, bajamet përmbajnë të gjitha elementet që kontribuojnë në ruajtjen e lëkurës, si dhe thonjtë dhe flokët. Një racion i...

Kryesore Show Biz 13:10 - 1 Prill, 2019

Foto/Jennifer Lopez nuk plaket, poston foton me format perfekte

Ndërkohë që bëhej gati për xhirime, këngëtarja dhe aktorja 49-vjeçarja i ka “përshëndetur” ndjekësit e saj në Instagram me një foto të “nxehtë”,nga skena për filmin e...

Life Style 16:25 - 26 Mars, 2019

Ndryshimet drastike që i ndodhin secilit prej nesh kur plakemi

Qerpikët shkurtohen Moskujdesi ndaj qepallave, problemet me tiroiden dhe alergjitë janë faktorët kryesorë që ndikojnë në gjatësinë dhe trashësinë e qerpikëve. Sipas studimëve, më kalimin e...

ndryshimet qe vijne me moshen
Life Style 12:03 - 7 Mars, 2019

Nga 20 deri në 40-vjeç/ Si ishim dhe si do të jemi

Nga 20 në 30 vjeç Kjo është periudha kohore kur shumica e njerëzve ndihen të rinj, plot energji dhe rrallë mendojnë për plakjen. Por edhe në...

Kryesore Show Biz 13:10 - 6 Mars, 2019

“Çfarë ke bërë që nuk plakesh?” Alketa Vejsiu e tha më në fund çfarë bën për rrudhat

Alketa Vejsiu ka zbuluar mbrëmjen e djeshme disa të pathëna për jetën e saj, punën dhe sekrete suksesi dhe bukurie. Përmes një bashkëbisedimi me ndjekësit në...

sjellje qe ju plakin
Life Style 23:10 - 2 Mars, 2019

Këto tre zakone, ju plakin më shpejt se norma

Shqetësimi i tepërt Stresi mund të influencojë shëndetin mendor, emocional si dhe atë fizik. Kështu që do të duhet të provosh të mos stresohesh dhe të...

Life Style 20:30 - 15 Shkurt, 2019

Bëni kujdes, thinjat nuk janë vetëm shenjë e plakjes

Thinja e parë është “e dhimbshme” kur evidentohet. Në moment fillojmë të mendojmë se koha po kalon shpejt dhe një ditë të afërt nuk do të...

Kuriozitete 16:25 - 4 Shkurt, 2019

6 arsye pse plakemi më shpejt në dimër

Moti i ftohtë mund të bëjë që shumë gjëra të duken keq – ti s’mund të jesh një prej tyre. Mungesa e rrezeve të diellit: Një studim...

dimer plakje
Life Style 13:53 - 18 Janar, 2019

Pse plakemi më shpejt në dimër? Ja arsyet dhe çfarë të bëni

Plakja dhe moti i ftohtë janë një kombinim jo dhe aq i mirë. Temperaturat e ulëta lënë gjurmë në shëndet dhe zmadhojnë shenjat fillestare të plakjes. Në...