Connect with Us

All posts tagged "plazhe"

Kryesore Show Biz 14:10 - 1 Maj, 2019

Foto+16/Modelja italiane “nxeh” plazhet e Miami-t, tregon format seksi me bikini

Modelja italiane Claudia Romani,  së bashku me modelen suedeze Daisy Jae, kanë pozuar me bluzën kuqezi të Piatek,lojtar i skuadrës së Milanit, në plazhet e Miamit....

Kuriozitete 23:35 - 2 Qershor, 2018

Pushimet perfekte në 2018-n? Vetëm në këto 8 plazhe, sipas “Forbes”

Pas konsultave me një panel ekspertësh nga e gjithë bota, “Forbes” nxori listën e 8 plazheve më të mira të verës për vitin 2018, e i...

Kuriozitete 00:15 - 30 Gusht, 2017

Foto/ Plazhet më të bukura në Indi

  Shumica prej nesh nuk do të prisnin se sa të bukur janë disa nga plazhet në Indi! Përveç ofrimit të shumë opsioneve të tjera, plazhet...

Kuriozitete 20:30 - 1 Gusht, 2017

VIDEO/11 plazhet më të rrezikshme në botë

11. Plazhi “Hanakapiai”, i cili ndodhet ishujt e Hawait, konkretisht në ishullin Kauai. Ky plazh shpesh është i frekuentuar nga surfistë të ndryshëm. Plazhi nuk ka...

Kuriozitete 23:30 - 12 Mars, 2017

Destinacionet më të mira të plazhit në Turqi

Marmaris Futur në një gji të bukur ku takohen Deti Egje dhe Deti Mesdhe, Marmaris është një vend i qetë dhe i paqtë, rrethuar nga një...

Udhëtoni 17:15 - 5 Dhjetor, 2016

FOTO/ Këto plazhe janë vërtet fantastike

Tashmë kanë kaluar disa muaj prej pushimeve të verës dhe ngjyra e bukur e trupit që kishim marrë nën rrezet e diellit nuk dallohet më pothuajse...

Udhëtoni 00:46 - 29 Korrik, 2016

TGCom: Shqipëria ka plazhe që ngjajnë me Karaibet

Një diamant me bukuri të rrallë! Kështu i përshkruan plazhet shqiptare të rivierës, italiania TGCom. Në reportazhin e tyre thuhet se Shqipëria është ende një vend...

Udhëtoni 18:50 - 20 Korrik, 2016

Pushimet/Lonely Planet: Ja 5 plazhet më të mira në Shqipëri

Portali i njohur “Lonely Planet” ka realizuar disa guida për Shqipërinë, duke prezantuar plazhet dhe pikat e tjera turistike që mund t’u interesojnë turistëve. Kjo faqe...

Udhëtoni 21:00 - 6 Mars, 2015

Monte Carlo, Qyteti Magjepsës i Luksit dhe Kumarit

Ndonjëherë ne të gjithë  kemi nevojë për  pak  argëtim që të na zgjoj  shpirtin  konkurrues. Nëse ju dëshironi  makina të shpejta dhe skena  filmi Monako është...

Udhëtoni 20:00 - 6 Mars, 2015

I njohur si zemra e Italisë,Ishulli Capri do t’ju bëj ju të ndiheni të veçantë

Nëse keni nevojë të ndiheni  të veçantë ka një destinacion për të përmbushur dëshirat tuaja. Shko në Itali, por vizitoni ishullin Capri, ku të gjithë turistët...

Udhëtoni 17:00 - 6 Mars, 2015

Ishulli i Parajsës Bahamas

Plazhet e arta, dielli  i ndritshëm, qielli blu, cadrat me ngjyra, det, njerëz të bukur dhe koktejlet janë vetëm disa fjalë për të përshkruar një verë...