Connect with Us

All posts tagged "politika"

Kuriozitete 11:53 - 8 Gusht, 2019

“Po shkelnin politikat tona”/ Instagram vjedh përsëri të dhënat e miliona përdoruesve

Partneri më i besueshëm i marketingut të rrjeteve sociale si Instagram dhe Facebook, i quajtur Hyp3r, prej disa kohësh ka vjedhur të dhënat e përdoruesve. Këtë...

Kultura 08:28 - 15 Gusht, 2017

Filozofia dhe politika / Përse bota “është mbretëria e të Keqes”

Rilexim i Shopenhauerit në dritën e sulmeve të ISIS-it. Vullneti për të jetuar është ai që e dominon njeriun. Nën një mjedis të jashtëm zjarresh, uraganesh,...

Showbizz 10:16 - 13 Korrik, 2015

Elisa Spiropali: Pengu im, që nuk mora Naltën në fushatë

Për Elisa Spiropalin vera ka nisur më vrullshëm se kurrë. Pas fushatës elektorale, anëtarja e këshillit bashkiak ka më shumë kohë për të qënduar me vajën...

Kuriozitete 23:27 - 9 Maj, 2015

Vetëm 1% e fëmijëve duan të bëhen politikanë kur të rriten

A keni dëgjuar shumë fëmijë të thonë se dëshirojnë të bëhen politikanë kur të rriten?? Sipas disa të dhënave të reja nga YouGov, vetëm 1% e...