Connect with Us

All posts tagged "portokalli"

Showbizz 12:05 - 12 Prill, 2020

Pasi kundërshtoi Edi Ramën për masat/ Julian Deda thumbon Portokallinë: Ku është sot

Aktori Julian Deda është nga të paktët personazhe që i doli kundër rregullave të kryeministrit Edi Rama duke thënë se ai do të ishte i pari...

Fashion 12:32 - 22 Mars, 2020

FOTOT/ 15 ide brilante për të kombinuar ngjyrën portokalli

Tashmë jemi në sezonin e pranverës dhe dollapi juaj duhet të jetë i mbushur me plot ngjyra. Ajo që rekomandohet më shumë është ngjyra portokalli që...

Showbizz 12:26 - 7 Janar, 2020

E nisi me 300 mijë lekë të vjetra/ Bes Kallaku tregon shifrën e madhe që arriti të kapte në “Portokalli”

Bes Kallaku është një nga aktorët më të komentuar të shoëbizit shqiptar. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Treshat” ai është gjendur përballë pyetjeve pikante...

Showbizz 15:10 - 7 Tetor, 2019

“Klanifornia apo Portokalli”/ Pas largimit nga TV Klan, Ermal Mamaqi bën “zgjedhjen” e tij

Pas largimit të tij nga Tv Klan dhe nga programi “Xing me Ermalin”, Ermal Mamaqi i ka bërë të gjithë kuriozë se ku do ta shohim...

Kryesore Show Biz 20:23 - 17 Shtator, 2019

“Është barrë e rëndë të bësh zëdhënësin e Top-it”/ Aktorja reagon pas deklaratës së Salsano Rrapit

Ditën e sotme aktori dhe moderatori Salsano Rrapi ka rrëfyer në emisionin Rreze dielli se aktorja Delinda disha është larguar fshehurazi nga Portokalli. Pas kësaj ka...

Kryesore Show Biz 15:46 - 17 Shtator, 2019

“Ishte sfidë për mua”/ Salsano Rrapi tregon vështirësitë pas largimit të Agron Llakajt

Aktori dhe moderatori  i Portokallisë, Salsano Rrapi, i ftuar në emisionin “Rreze dielli”, ka folur për vështirësitë që hasi pas largimit të Agron Llakaj nga programi....

Kryesore Show Biz 13:25 - 2 Shtator, 2019

“Ku qëndron problemi këtu?”/ Aktorja shqiptare “braktis” Portokallinë, ja ku do ta shohim këtë sezon

Merkatoja televizive ka bërë “bujë” këtë verë të nxehtë por mesa duket lëvizjet s’kanë mbaruar ende. Largimi i rradhës është aktorja e njohur Delinda Disha e...

Kryesore Show Biz 17:59 - 23 Qershor, 2019

“Të mungon Portokallia?”/ Aktori i humorit jep përgjigjen e prerë

Të gjithë e njohim si “Llambi” për shkak të rolit të tij në shown e humroti Portokalli. Besoj se e kuptuat që bëhet fjalë për Romir...

Kryesore Show Biz 18:41 - 22 Qershor, 2019

“Nuk e kam…”/ Aktorja zbulon arsyen pse nuk do të jetë pjesë e Portokallisë

Aktorja shqiptare Anna Lika është një ndër personazhet e cila njihet për karakterin e saj të sinqertë. Shpesh në intervista jemi mësuar ta shohim shumë spontane....

Kryesore Show Biz 13:25 - 22 Qershor, 2019

“Unë nuk do jem në turneun e Portokallisë”/ Çfarë ka ndodhur me Flor Binaj?

Në muajin mars programi i humorit “Portokalli” mbylli siparin e saj në televizion duke e zhvendosur nëpër qytetet e Shqipërisë. Edicioni veror i spektaklit të humorit...

Kryesore Show Biz 17:40 - 8 Qershor, 2019

“Të ikim të dy nga Portokallia”/ Flori Binaj dhe Ledio Lako bëjnë deklaratën e fortë

Dy aktorët më të dashur të humorit shqiptar Flori Binaj dhe Ledio Lako kanë qenë gjithnjë të komentuar përsa i përket anës profesionale. Këtë herë ata...

Kryesore Show Biz 10:40 - 13 Maj, 2019

Eurovizion/Jonida Maliqi shkëlqen në tapetin portokalli, tërheq vëmëndjen me veshjen e veçantë

Në Tel Aviv është mbajtur mbrëmjen e djeshme një ceremoni ndryshe nga të tjerat ku në vend të tapetit të kuq kishin vendosur një tapet portokalli....

Life Style 20:48 - 21 Prill, 2019

Vetitë e mrekullueshme të portokallit/ Ja çfarë tregojnë studimet

Frutat njihen për vetitë e tyre të mrekullueshme në organizmin e njeriut. Madje edhe mjekët këshillojnë gjithmonë pacientët e tyre që të konsumojnë gjatë gjithë kohës...

Kryesore Show Biz 12:10 - 5 Mars, 2019

“Kë zgjedh mes ‘Portokallisë’ dhe ‘BE Coffee-së’?” Zbuloni si përgjigjet Bes Kallaku

I ftuar në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan”  mbrëmjen e djeshme ishte aktori i njohur i humorit Bes Kallaku. Një nga fëmijët e ftoi Besin...

Kryesore Show Biz 11:25 - 4 Mars, 2019

Altin Basha thumbon rivalët e “Portokallisë”: “Nuk na arrijnë as te bishti!”

Për regjisorin Altin Basha, “Portokallia” jo vetëm që nuk e ka ulur nivelin, por është më lart se 15 vite më parë. I ftuar në “E...