Connect with Us

All posts tagged "praktike"

Fashion 12:53 - 16 Nentor, 2019

Të rehatshëm dhe praktikë/ Zbuloni fundet më të preferuar nga vajzat këtë sezon

Një nga veshjet që duket se janë kthyer në të preferuarat e shumë vajzave duket se janë pikërisht fundet poshtë gjurit. Gjatë këtij sezoni padyshim që...

Fashion 16:42 - 5 Nentor, 2019

Praktike dhe të kombinueshme/ Zbuloni çizmet e dimrit që janë trendi më “cool” i momentit

Dimri po afron dhe është koha të mendojmë seriozisht për gardërobën tonë. Çizmet janë një domosdoshmëri dhe jo vetëm! Ne po ju tregojmë sot ato që...

Fashion 15:36 - 18 Tetor, 2019

FOTO- Të kombinueshëm dhe praktikë/ Zbuloni disa nga fustanet më të preferuar këtë sezon

Sezoni i dimrit mesa duket nuk do të vijë shumë shpejt dhe kombinimet e veshjeve mund të bëhen më lehtë. Sipas fashionistave një nga tendencat më...

Fashion 13:10 - 12 Korrik, 2019

Foto- Çanta më praktike për këtë sezon/ Zbuloni cili është modeli më “in” këtë verë

Këtë sezon veror duke se në trend janë kthyer modelet e viteve 2000 dhe teksa stilistë të ndryshëm kthyen modën e xhinseve të gjëra, bënë çizmet...

Life Style 13:40 - 19 Qershor, 2019

Mund t’i praktikoni edhe në punë/ 5 mënyra si të mos keni dhimbje shpine

Qëndrimi ulur në punë ose edhe në shtëpi nuk është gjëja më e mirë që mund të bëni. Kjo sjell shumë probleme në shëndet si edhe...

Kuriozitete 23:40 - 13 Shtator, 2017

Vuani nga pikat e zeza në fytyrë/ Ja si mund ti hiqni ato

Pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në ballë, në hundë, në mjekër e mbi buzë, dhe duket sikur çdo gjë që bëni është e...

Showbizz 19:15 - 14 Mars, 2017

Lajme nga Londra: Jolie nis praktikën në shkollë

Angelina Jolie dukej e mrekullueshme veshur klasike me një kostum ngjyrë bezhë, ndërsa ka qenë sot duke bërë praktikën si pedagoge në London School of Economics....

Life Style 12:00 - 2 Mars, 2015

Praktikoni kujdesin ndaj vetes për një jetë më të lumtur dhe të shëndetshme!

Më poshtë mund të lexoni disa praktika të vetë-kujdesit që një njeri me çrregullim bipolar (çrregullimi bipolar është gjendje depresive emocionale, dhe nëse nuk trajtohet mund...