Connect with Us

All posts tagged "pranvere"

Kuriozitete 16:42 - 3 Mars, 2020

Bëhuni gati!/ Shenjat e horoskopit që do të martohen këtë pranverë

Martesa është diçka e pastër dhe shpirtërore. Gjithçka është e shkruar në yjet tuaj. Ndërsa martoheni është e rëndësishme të llogarisni tabelën tuaj të natalit me...

Fashion 16:19 - 28 Shkurt, 2020

Modë/ Aksesorët për flokë që do t’i shihni kudo këtë pranverë

Një nga pjesët që vajzat iu kushtojnë shumë rëndësi janë flokët. Ato janë të interesuara gjithnjë për trendet më të reja përsa i përket ngjyrave dhe...

Fashion 11:40 - 22 Tetor, 2019

FOTO-Ngjyrat që do të bëjnë “namin” pranverën e ardhshme/ Zbuloni kombinimet më të bukura

Edhe pse jemi ende në muajin tetor, stilistët dhe fashionistët nuk kanë nguruar të përcaktojnë që tani ngjyrat që do të jenë më të preferuarat e...

Life Style 16:16 - 4 Maj, 2019

Muaji i të famshmëve/Karakteristikat e të lindurve në muajin maj

Mbretëresha Victoria, Karl Marx, Bob Dylan, Sigmund Freud, Audrey Hepburn , Adele, Karl Zuckerberg e shumë emra të tjerë të rëndësishëm të fushave të ndryshme të...

Fashion 23:50 - 1 Prill, 2019

Veshjet më elegante të pranverës dhe verës së 2019-ës që duhet t’i kemi në gardërobë

Po të flasim për ngjyrat mund të themi dy fjalë: “Janë fantastike!” Përmendim këtu ngjyrën blu të hapur, ngjyrat e tokës, ngjyrën e bardhë që gjithnjë...

Life Style 14:20 - 28 Mars, 2019

Xhaketat xhins/Modelet më të bukura të trendit që ka pushtuar pranverën

Ngrohja e kohës, zgjatja e ditës dhe dielli i ngrohtë… Pranvera nuk është më në prag të derës, por mund të themi se ka hyrë e...

te lindur ne pranvere
Kuriozitete 23:00 - 26 Mars, 2019

Të lindurit në pranverë/ Ja tiparet dalluese të tyre

Janë shumë zbavitës Ata i karakterizon humori, janë gjithnjë të qeshur pavarësisht asaj çka ndodh përreth. Kanë gjithashtu një sens humori të cilin e tregojnë në...

karfica floke
Life Style 17:00 - 25 Mars, 2019

Si t’i trajtoni flokët në stinën e pranverës? Ja maska që ju duhet

Duket sikur femrat nuk gjejnë asnjëherë qetësi përsa i përket flokëve. Do të ketë gjithmonë diçka që shkon keq: flokë të djegur, maja dyshe që këputen,...

alergji nga dashuria
Life Style 14:25 - 25 Mars, 2019

Erdhi pranvera/Ja ushqimet që duhet të shmangni kundër alergjive të stinës

Duke nisur nga java e ardhshme dita do të jetë më e gjatë, duke hyrë zyrtarisht në stinën e pranverës. E sikurse cdo vit mes të...

modele flokesh
Life Style 22:20 - 24 Mars, 2019

 Foto/ Këto modele flokësh do t’ju nderojnë këtë pranverë,fjala e yjeve të Hollywood-it

Bisht kali i ulët Camila Cabello e bën një bisht kali të zakonshëm të duket super elegant duke e ulur atë  pak më poshtë kokës. Nëse...

pse lulezon dashuria ne pranvere
Kuriozitete 22:00 - 24 Mars, 2019

Në pranverë nuk çelin vetëm lulet/ Lulëzon  dashuria  dhe ka një shpjegim shkencor për këtë

Nëse e keni pyetur ndonjëherë veten pse ndjeheni sikur keni më shumë mundësi dhe dëshirë për të rënë në dashuri gjatë pranverës më poshtë ju sjellim...

lejla ngjyre trend v
Life Style 12:38 - 21 Mars, 2019

Kjo është ngjyra që do të bëjë namin këtë pranverë

Kjo ngjyrë sipas ekspertëve të Pantone-s, “komunikon origjinalitetin, zgjuarsinë dhe mendimin vizionar që na çon drejt së ardhmes”. Të dini të kombinoni ngjyrën lejla nuk është...

te lindur ne pranvere
Kuriozitete 15:10 - 20 Mars, 2019

Këto shenja horoskopi duhet të heqin dorë nga diçka këtë pranverë

Ndërsa pranvera ka lulëzuar, ju tashmë ndiheni të gjallëruar nga energjia e freskët sezonit që mund t’ju shtyjë të bëni gjëra të pamenduara. Ne po ju...

Kryesore Show Biz 12:53 - 15 Mars, 2019

Pushimet e pranverës/Çmenden të rinjtë, 3.1 milionë dollarë të shpenzuara për alkol

Pushimet e pranverës e zgjojnë komunitetin e “fjetur” me më pak se 5,000 njerëz ndërkohë që rreth 100,000 studentë vijnë për të festuar në plazh. Vajza...

Fashion 12:25 - 8 Mars, 2019

Njihuni me 9 trendet e makijazhit për këtë pranverë që s’janë fare të zakonshme

Është pikërisht koha për të eksperimentuar me makijazhin muajt e ardhshëm, por më parë iu japin disa ide brilante. Nga pluhurat e syve te rimeli apo...