Connect with Us

All posts tagged "president"

Life Style 14:05 - 17 Nentor, 2019

Për herë të parë në dy vite/ Jo më presidenti i “Amazon”, ja kush është personi më i pasur në botë

Këtë herë është zyrtare. Bashkëthemeluesi i kompanise gjigande teknologjike Microsoft, Bill Gates parakaloi presidentin e “Amazon”, Jeff Bezos, si personi më i pasur në botë ,...

Showbizz 22:26 - 8 Nentor, 2019

Kaney West është gati të bëjë gjithçka për tu bërë president/ Reperi do të kandidojë për postin në vitin 2024

Reperi me famë botërore Kanye West është i vendosur për të kandiduar për postin e presidentit të SHBA-ve në vitin 2024. Gjatë një interviste për “Fast...

Showbizz 12:09 - 15 Tetor, 2019

FOTO-Ish modelja seksi e Playboy kandidon për Presidente/ Ja premtimet e saj shokuese

Pak kohë më parë, një ish blogere dhe modele seksi e cila shfaqej në shumë reality show, Ksenia Sobchak, kërkoi të zëvendësojë presidentin e Rusisë Vladimir...

Showbizz 13:50 - 10 Tetor, 2019

FOTO- Askush nuk e pret Presidentin kështu/ Bes Kallaku zbulon pamjet nga tavolina “modeste” pranë Ilir Metës

Dihet tashmë që miqësia mes aktorit shqiptar Bes Kallaku dhe presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, është tepër e ngushtë dhe ata nuk ngurojnë ta shfaqin. Ata...

Kryesore Show Biz 14:05 - 8 Gusht, 2019

Kur Elvis Presli, i kërkon presidentit Riçard Niksonit ta bënte një agjent të anti-drogës

Me sa duket të qenit mbreti i muzikës ”rock & roll”, nuk ishte i mjaftueshëm për këngëtarin amerikan Elvis Presli. Për shkak se vuante edhe vetë...

Kryesore Show Biz 14:40 - 8 Qershor, 2019

Ish miss Turqia dhe Mesut Ozil i japin fund beqarisë/ Celebrohen nga presidenti Erdogan

Pak javë më parë u tha se futbollisti Mesut Ozil dhe aktorja turke Amine Gulse do të martoheshin në praninë e presidentit të Turqisë Erdogan. Dhe...

Kryesore Show Biz 12:53 - 4 Qershor, 2019

“U bëra përsëri burrë, urreja meshkujt e bukur”/Presidenti i Filipineve bën deklaratën “pikante”

Ai njihet për deklaratat e tij “shokuese” gjatë fjalimeve të tij. Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte gjatë një fjalimi të mbajtur përpara komunitetit filipinas në Tokio...

Kryesore Show Biz 14:53 - 22 Prill, 2019

‘Zhgënjen Donald Trump’/Cili është presidenti më i paguar në botë?

Menduat se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është presidenti më i paguar në botë? Gaboheni. Radio Europa e Lirë ka renditur presidentët...

Kryesore Show Biz 10:32 - 22 Prill, 2019

Nga imitues në një president të vërtetë/Komediani fiton zgjedhjet me 73% të votave

Besojeni ose jo, komediani më i njohur në Ukrainë ku  luante presidentin në televizor, jo vetëm që ka qenë pjesë e zgjedhjeve për president në Ukrainë,...

Kryesore Show Biz 12:10 - 23 Dhjetor, 2018

Mbesa e ish-Presidentit “çmendet” për Krishtlindje, pozon nudo

Beniada Nishani (Jakiç), e njohur si mbesa modele e ish-Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, vazhdon të bëjë bujë me pozat e saj të guximshme si modele...

Kryesore Show Biz 00:05 - 8 Nentor, 2018

Rihanna-s i humb durimi, kërcënon presidentin Trump: “Do të përfundosh në gjyq!”

Këngëtarja me famë botërore, Rihanna i ka dërguar një letër presidentit Donald Trump, të cilin e kërcënon se do ta padisë në gjykatë. Shkak është bërë...

Kryesore Show Biz 22:40 - 18 Mars, 2018

Akuzohet presidenti i çmimeve ‘OSCAR’ për ngacmime seksuale

Akuzat për ngacmime seksuale përfshijnë edhe Presidentin e Akademisë së Çmimeve Oskar, John Bailey. 75-vjeçari dyshohet për të paktën 3 raste ngacmimesh seksuale. Në një njoftim...

Kuriozitete 23:10 - 14 Tetor, 2017

Përse nuk ia vlen të bëhesh president

Është gjëja më e mirë të jesh president i të drejtës së fjalës. Si një i tillë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mund të bëhesh...

Kuriozitete 23:10 - 12 Tetor, 2017

Nga fëmijë i varfër në president/ Rrugëtimi i Vladimir Putin

Çfarë ka për të thënë për Vladimir Putin që nuk është thënë? Për kritikët është më i keqi i mundshëm, për personat që e mbështesin është...

Femra 19:30 - 29 Janar, 2017

Nga arkivi i The Sun: Historitë e dashurisë së presidentëve amerikanë

Ne shpesh i mendojmë presidentët dhe zonjat e para si burra dhe gra të vjetër. Por në fakt, ata kanë qenë dikur të rinj, plot energji...