Connect with Us

All posts tagged "probleme"

Life Style 22:26 - 12 Nentor, 2019

Të frikësuar dhe shumë xhelozë/ Tre problemet më të shpeshta që do të keni më një mashkull që i përket shenjës së Gaforres

Ata kanë prirje manipuluese. Një burrë që i përket shenjës së Gaforres do të ketë disa tendenca manipulues. Ai mund të jetë dikush që ka dëshirë...

Kuriozitete 11:53 - 30 Tetor, 2019

Probleme dhe ankesa/ Zbuloni çfarë duhet të bëni nëse nuk ju punon Facebook

Prej disa kohësh, rrjeti gjigand social Facebook nuk ka funksionuar në mënyrë të rregullt për disa prej përdoruesve të tij. Shumë janë ankuar se nuk kanë...

Life Style 22:33 - 28 Tetor, 2019

Keni probleme me gjumin?/ Zbuloni 4 ushtrimet që do t’ju bëjnë të flini si një fëmijë

Ju futeni në shtratin tuaj të rehatshëm, duke pritur për një natë të gjatë mes ëndrrave të ëmbla … por diçka nuk është në rregull: thjesht...

Showbizz 11:12 - 16 Tetor, 2019

FOTO-Probleme me policinë gjermane?/ Ja çfarë ndodhi me makinën super luksoze të Stresit

Mesa duket, reperi Stresi nuk shkakton probleme vetëm në Shqipëri por edhe në Gjermani. Pak muaj më parë reperi hodhi në treg këngën e tij me...

Showbizz 11:40 - 12 Tetor, 2019

FOTO-“Edhe një ditë ka mbetur”/ Probleme në martesë? Tuna dhe Patris sqarojnë gjithçka

Largimi i Patris në Amerikë i bëri të gjithë të mendonin se problemet në martesë me këngëtaren Tuna Sejdiu kishin filluar. Spekulimet për ndarje nisën gjithashtu...

Life Style 13:10 - 21 Shtator, 2019

Rrezik helmimi dhe probleme shëndetësore/ Zbuloni 11 ushqimet që nuk duhet t’i ngrohni në mikrovalë

A e dinit që jo cdo ushqim duhet të ngrohet në mikrovalë? Sipas ekspertëve ato mund t’ju shkaktojnë probleme shëndetësore, në rast se ngrohen nëpërmjet valëve....

Kryesore Show Biz 16:59 - 17 Shtator, 2019

“Kisha frikë mos vdisja”/ Gazetari shqiptar rrëfen periudhën e errët të jetës së tij

Gazetari Klinton Zeqiraj ka befasuar publikun me rrëfimin e tij. I ftuar në emisionin “Tring Stars” ai ka treguar periudhëm më të keqe të jetës së...

Life Style 12:40 - 18 Gusht, 2019

Probleme në frymëmarrje dhe temperaturë/ Cigaret elektronike po shkaktojnë këtë sëmundje të rëndë

Mjekët amerikanë po përhapin një “alarm” mes njerëzve që konsumojnë cigaret elektronike duke investiguar rreth 100 raste të një sëmundjeje misterioze të mushkërive e cila besohet...

Kryesore Show Biz 10:40 - 11 Gusht, 2019

“Kam rrëfyer problemet e dashurisë”/ Këngëtari shqiptar rrëfen historinë pas këngëve prekëse

Hitet e këngëtarit shqiptar Ylli Limani si “Najher”, “A ja ka vlejt”, “Harrom”, “Nuk po kalojka” etj, do të mbahen mend gjatë në memorien e fansave....

Kryesore Show Biz 10:41 - 28 Maj, 2019

“Nuk flasim, kemi probleme”/Moderatori shqiptar flet hapur për “sherrin” me Dafina Zeqirin

Moderatori i njohur shqiptar Alaudin Hamiti mbrëmjen e kaluar në emisionin e tij “Ndrrimi i Natës” ka pasur të ftuar Ronela Hajatin, të cilës publikisht i...

Life Style 15:25 - 15 Prill, 2019

Probleme teknike brenda muajit/Çfarë ndodh me Facebook dhe sa i kushtojnë këto ndërprerje?

Disa javë më parë por edhe ditën e djeshme gjigandët e rrjeteve sociale si Facebook, Instagram, Whatsapp patën një ‘black out’ total dhe i futi njerëzit...

Kryesore Show Biz 10:11 - 23 Mars, 2019

Aktorja e njohur rrëfen si i mbijetoi problemeve në tru: “Mendoja se nuk ja vlente të jetoja më”

Kasti i aktorëve të “Game of Thrones” është më i zënë se kurrë këto kohë, duke promovuar shfaqjen televizive në intervista të ndryshme apo në ture...

Life Style 21:00 - 22 Mars, 2019

Keni probleme me gjumin? Zbuloni se çfarë duhet të bëni

Që të mos përpëlitesh në shtrat dhe e nesërmja të mos të të gjejë me rrathë të zinj gjigantë poshtë syrit, përpiqu të: Mbash dhomën të...

Life Style 21:00 - 9 Mars, 2019

Ekspozimi ndaj WI-FI shkakton probleme të rrezikshme/Ja çfarë ndodh me ju

Redukton aktivitetin cerebral tek femrat Një grup personash të shëndetshëm, 15 meshkuj dhe 15 femra iu nënshtruan një testi të thjesht kujdese. Fillimisht i gjithë grupi...

Kryesore Show Biz 11:20 - 1 Mars, 2019

‘Më përbuzën’, Jona Spahiu rrëfen për herë të parë problemet me kolegët në televizion

Moderatorja shumë e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar, Jona Spahiu, u bë nënë për herë të parë në shtator të vitit që lamë pas....