Connect with Us

All posts tagged "pune"

Kuriozitete 15:29 - 15 Mars, 2020

Coronavirus/ Si të punoni nga shtëpia pa e humbur durimin

Ndërsa koronavirusi vazhdon të përhapet në të gjithë vendin, kompanitë u kërkojnë punonjësve të punojnë nga distanca për të ndihmuar në kontrollin e ngjitjes. Në fillim,...

Kuriozitete 18:45 - 23 Shkurt, 2020

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Dashi Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj...

Kuriozitete 19:16 - 16 Shkurt, 2020

Probleme në punë dhe me financat/ Zbuloni surprizat që ka rezervuar horoskopi për ju këtë javë

Dashi Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të duhen të merren me problemet që lidhen me shëndetin në fillim të javës. Në punë do të...

Kuriozitete 13:50 - 10 Shkurt, 2020

Stres dhe ankth në punë/ Studimet: Mbajtja e një bime në zyrë mund të bëjë “magji”

Keni një ditë të vështirë në punë? Jeni të stresuar nga shefi apo takimet e shumta? Sipas studiuesve japoneze gjithçka që mund t’iu ndihmojë është një...

Showbizz 14:09 - 13 Janar, 2020

“Kam punuar si shitës rrobash”/ Moderatori tregon vështirësitë e jetës para se të bëhej i njohur

Kelvi Kadilli është një nga moderatorët që njihet për natyrën e tij pa komplekse dhe të drejtëpërdrejtë. Gjatë një interviste për emisionin Thumb, Kelvi është shprehur...

Life Style 15:27 - 28 Dhjetor, 2019

Dashuria dhe puna/ Horoskopi i fundjavës plot surpriza

Dashi Fundjava do të jetë shumë argëtuese për ju. do të ndërmerrni një udhëtim dhe do të kaloni kohën më të bukur pas një lodhje të...

Kuriozitete 13:53 - 22 Nentor, 2019

Nuk duan të punojnë/ Zbulohet “hilja” e punonjësve nëse duan një ditë pushimi

Ju ka ndodhur shpesh që mos të keni fuqi ose “qejf” për të shkuar në punë? Shumë të tjerë janë si ju dhe këtë e ka...

Kuriozitete 16:05 - 20 Nentor, 2019

10 hile psikologjike për intervistat në punë që mund t’i bëjnë punëdhënësit të “luftojnë” për ju

Aftësia për të paraqitur veten siç duhet është një aftësi e rëndësishme, veçanërisht gjatë një interviste pune. Kjo për shkak se rekrutuesit jo vetëm që marrin parasysh...

Kuriozitete 14:20 - 5 Nentor, 2019

Braktis administratën për punën e “ëndrrave”/ 22 vjeçarja i lë të gjithë pa fjalë me këtë veprim

Puna e ëndrrave duket se ekziston dhe këtë e ka realizuar një 22 vjeçare në Angli. Charna Rowley, ka lënë punën e saj me kohë të...

Life Style 12:41 - 5 Nentor, 2019

Dashuria, puna dhe shëndeti/Zbuloni si do të jetë kjo e martë për 12 shenjat e zodiakut sipas Paolo Fox

Dashi Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm gjatë së cilës do ju duhet të debatoni me dikë, gjë që mund të ndodhë edhe në...

Life Style 15:30 - 30 Tetor, 2019

Me dy fytyra dhe ju prishin punë lehtësisht/ Ja përse të gjithë e kanë inat shenjën e Binjakëve

Ne nuk mund të jemi perfekte të gjithë kohën.Ndoshta është vetë shenja ose mbase ka të bëjë me Binjakët që shumë nga ne e njohin personalisht,...

Showbizz 10:10 - 20 Tetor, 2019

VIDEO-“S’kanë pse të rrinë në të njëjtin vend pune”/ Largimi i Ilda Bejlerit nga Digitalb, reagon Dritan Shakohoxha

Pak kohë më parë, një debat mes moderatores Ilda Bejleri dhe komentatorit sportiv Dritan Shakohoxha bëri shumë bujë në mediat rozë. Ky i fundit tha se...

Showbizz 22:16 - 13 Tetor, 2019

FOTO- Luana Vjollca “mburret” se punon edhe të dielën, por komentuesja shpërthen kundër këngëtares

Edhe pse është ditë pushimi, dita e dielë e ka gjetur në punë moderatoren seksi Luana Vjollca. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Luana shfaqet e...

Showbizz 22:07 - 7 Tetor, 2019

“Më duhej të punoja me veten sepse…”/ I mungoi skenës prej dy vitesh, Beatrix Ramosaj jep lajmin e bukur

Pas një mungese të gjatë në skenën shqiptare , këngëtarja bukuroshe Beatrix Ramosaj më në fund ka vendosur të rikthehet në muzikë dhe ka vendosur të jetë...

Kryesore Show Biz 19:52 - 17 Shtator, 2019

“Kjo foto po thyen internetin”/ Oriola Marashi “e dashuruar” pas punës

Modelja e njohur shqiptare Oriola Marashi nuk ndal së publikuari foto nga seti i ri fotografik. Së fundi ka pozuar e veshur me një fustan plot...