Connect with Us

All posts tagged "qiell"

Kuriozitete 12:05 - 16 Nentor, 2019

Të gjithë me sytë nga qielli/ Ja “spektakli” dhe pamja e pazakontë që do të shihni sot

Shkencëtarët e kanë quajtur “Leonid”, dhe ky do të jetë një spektakël i vërtetë qiellor, dhe të gjithë duhet t’i keni sytë nga qielli sot për...

Kuriozitete 15:10 - 29 Tetor, 2019

“Fëmijën na e ka dhuruar qielli”/ E papritur, kjo grua bëhet nënë në moshën 67 vjeçare

Një çift në Kinë, janë bërë prindër duke ngjizur në mënyrë natyrale një fëmijë dhe pretendojnë të jenë çifti më i vjetër në botë. Gruaja, e...

Kuriozitete 14:10 - 16 Korrik, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë...

Life Style 13:26 - 20 Mars, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/Zbuloni çfarë do të ndodhë

Bëhuni gati të shijoni Superhënën e fundit për vitin 2019. Pas dy superhënave njëra në 21 Janar dhe tjetra në 19 Shkurt kjo do të jetë...

Kuriozitete 12:53 - 18 Shkurt, 2019

Sytë nga qielli, hëna pritet të japë “spektaklin” më të madh për vitin 2019

Të fiksuarit pas eventeve të qiellit mund të gëzohen më në fund pasi “spektakli” i radhës pritet të vijë nga sateliti ynë natyror. Sipas parashikimeve, më...

eklpis hene
Kuriozitete 10:40 - 20 Janar, 2019

Ngrini sytë nga qielli sot në mbrëmje, spektakli është i garantuar!

Në mbrëmjen midis 20-21 janarit ngrini sytë nga qielli! Një fenomen i jashtëzakonshëm i njohur si “Hëna e kuqe” do të shfaqet në qiell. Dukuria e...

Kuriozitete 14:10 - 18 Dhjetor, 2018

Ndodh mrekullia, bien “para nga qielli” në mes të lagjes së varfër

Një skenë që ndodhy ta shohim vetëm në filma, apo ta ëndërrojmë ka ndodhur në një lagje të varfër të Hong Kongut. Kartmonedha me vlerë 100...

Kuriozitete 12:55 - 11 Dhjetor, 2018

Të gjithë sytë nga qielli, ngrihet në fluturim avioni i “veshur” me diamante

Një aeroplan Boeing 777 i Emirateve të Bashkuara Arabe është zbukuruar për sezonin e festave. Agjencia e fluturimeve postoi në Twitter fotografinë e aeroplanit me pamje...

Kuriozitete 08:43 - 13 Korrik, 2017

Super-ajsbergu në fund u shkëput/ Shkencëtarët japin alarmin

Paralajmërimi ishte dhënë disa muaj më parë dhe tani ka ndodhur: një copë e madhe akulli është shkëputur nga platforma e Antarktidës Larsen C. Sipas të...

Kuriozitete 20:30 - 28 Shtator, 2015

1.5 milionë tullumbace të lëshuara në qiell

Tullumbacet me ngjyra, aq shumë të preferuar nga fëmijët, janë prezent në pushime dhe festa të llojeve të ndryshme. Por kur bëhen mbetje, ata mund të...

Kuriozitete 15:26 - 5 Shtator, 2015

Unazat e martesës bien nga qielli

Dëshira plotësohet. I riu Kartzke, ka pranuar propozimin e dy miqve të tij, Derek dhe Lundy dhe i ka pritur unazat e martesës nga qielli në...

Kuriozitete 09:27 - 4 Mars, 2015

Kur luksi kap qiellin

Për skiatorët nuk ka stinë më të bukur se dimri dhe përpiqen t’a shijojnë sa më shumë atë. Por në Norvegji u janë krijuar disa kushte më...