Connect with Us

All posts tagged "racizmi"

Trendi Sot 14:15 - 16 Shkurt, 2020

Debatet e shumta për racizmin/ 5 mitet që nuk i keni ditur më parë

Stereotipet dhe mitet për racën nuk shprehen vetëm nga racistët e hapur. Për shumë njerëz me qëllim të mirë, përvoja dhe historia kulturore i ka drejtuar...

Showbizz 15:35 - 15 Shkurt, 2020

“Racizmi grek nuk qenka asgjë krahasuar me mllefin e disa shqiptarëve”/ Ilda Bejleri tregon për jetën si emigrante

Moderatorja shqiptare Ilda Bejleri prej ditësh është kthyer në qendër të vëmendjes në mediat rozë. Aksidenti i disa ditëve më parë ku u përfshi moderatorja bëri...

Kryesore Show Biz 23:20 - 18 Janar, 2018

Ofendoi keq të fejuarën e princit, deputeti braktis live të dashurën modele

Një nga udhëheqësit më të lartë politikë të Britanisë i ka dhënë fund lidhjes së tij me një modele pasi kjo e fundit hodhi komente fyese...

Kuriozitete 22:10 - 3 Janar, 2018

Facebook dështon në luftën kundër komenteve raciste

Facebook ka pranuar marrjen e vendimeve të gabuara në procesin e ndalimit të gjuhës së urrejtjes dhe racizmin në faqen e saj. Platforma e mediave sociale...

Kryesore Show Biz 23:40 - 11 Nentor, 2017

Aktorja hollivudiane ngre zërin pas racizmit të shfaqur në revistën që e fotografoi

Aktorja dhe fituesja e çmimit të Akademisë, Lupita Nyong’o shprehu shqetësimin e saj në rrjetet sociale, duke shpjeguar se si një revistë javore për gra kishte...

Showbizz 21:14 - 10 Mars, 2016

Rita Ora me lot në sy: Kam vuajtur nga racizmi!

Rita Ora kthen kokën pas, 20 vjet më parë. Këngëtarja e talentuar ka folur hapur për racizmin dhe indiferencën që ajo dhe familja e saj nga...