Connect with Us

All posts tagged "renie"

Teknologji 14:23 - 13 Shkurt, 2020

Gjiganti i teknologjisë kineze nis punën/ “Industria po pëson rënie”

Themeluesi i gjigantit të teknologjisë kineze Xiaomi ka kërkuar që industria e smartphone të vendit të kthehet në punë. Analistët parashikojnë që dërgesat e telefonave inteligjentë...

Kuriozitete 13:10 - 27 Tetor, 2019

Ndjesi rënieje dhe shtatzëni/ Zbuloni 7 ëndrrat më të shikuara dhe kuptimet e tyre

A kanë ëndrrat një kuptim më të thellë ? Një numër i befasishëm i njerëzve besojnë se përgjigjja e kësaj pyetje është po. Sipas një sondazhi të realizuar nga “Newsweek”...

Life Style 13:53 - 9 Korrik, 2019

Si të keni rënie në peshë pa dietë? Zbuloni ushqimet më të rëndësishme që duhet të konsumoni

Në këtë sezon të nxehtë vere të gjithe duan të jenë në formën e tyre më të mirë duke mos pasur shumë kile në trupin e...

Kuriozitete 12:40 - 28 Qershor, 2019

Gjendet “kura” e rënies së flokëve? Zbulimi i shkencëtarëve i ka lënë gojëhapur të gjithë

Rënia e flokëve është një problem i madh i cili nuk ka gjetur asnjëherë zgjidhje. Por vetëm sot shkencëtarët mund të kenë gjetur kurën dhe çelësi...

Life Style 12:53 - 21 Qershor, 2019

Facebook në “rënie”/ Statistikat “shokojnë” Mark Zuckerberg, ja çfarë ka ndodhur me përdoruesit

Pas shumë skandaleve me publikimin e të dhënave të përdoruesve, Facebook ka qënë në rënie që prej vitit të kaluar. Por edhe pse numri i përdoruesve...

floke si te shpetoni nga renia e flokeve
Kuriozitete 14:16 - 7 Mars, 2019

Si të shpëtoni njeherë e mirë nga rënia e flokëve

Rënia e flokëve është një problem pas të cilit fshihen shumë shkaqe, të jashme apo të brendshme, lehtësisht të kuptueshme apo jo. Sipas dermatologëve ka dy...

Life Style 12:10 - 28 Dhjetor, 2018

Rënia e flokëve po bëhet shqetësuese? Ja çfarë duhet të nisni të hani urgjentisht

Është e natyrshme të themi se flokët bien çdo ditë, por ka njerëz që pas moshës 35-vjeçare fillojnë që ta vuajnë vërtet rënien e tyre. Për...

Kryesore Show Biz 10:40 - 3 Nentor, 2018

Ups! Aktorja shqiptare bie në pusetë dhe pëson dëmtime serioze

Është e pamundur që të mos kemi dëgjuar nga të afërmit tanë, se krejt papritur kanë rënë në pusetë. Dhe pasi kemi qeshur me këtë histori...

Kuriozitete 15:35 - 11 Dhjetor, 2017

Parandaloni rënien e flokëve me këtë bimë tipike shqiptare

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. Rënia e flokëve në këtë periudhë është...

Life Style 16:50 - 8 Prill, 2017

Pse është e vështirë të biesh në peshë?

Trupi ynë përbëhet nga masa e shëndoshë dhe ajo e dobët (muskujt). Një trup ku qelizat dhjamore janë të numërta do të ketë më shumë vështirësi...

Femra 17:30 - 24 Janar, 2017

Ndaloni përgjithmonë rënien e flokëve

Mos u shqetësoni! Një problem i tillë është shumë i zakonshëm si tek burrat dhe tek gratë.Tek burrat, shpesh rënia e flokëve ndodh me kalimin e...

Femra 11:30 - 22 Janar, 2017

Dieta ideale për humbje peshe

Ushqimi i shpejtë apo i menjëhershëm, i cili është automatikisht jo i shëndetshëm, shpesh është alternativa e vetme, e cila lë gjurmë në lëkurë, flokë, dhe...

Femra 16:30 - 17 Janar, 2017

Kundër rënies së flokut

Rozmarina e 1 mijë virtyteve: një mjet efektiv kundër rënies së flokëve, por edhe një qetësues, anti-inflamator, antiseptik që ndihmon tretjen e ushqimit. Zbuloni se si...

Femra 10:30 - 8 Janar, 2017

Ndaloni rënien e flokëve me…

Rënia e flokëve shqetëson shumë persona dhe shpeshherë ne përballemi me konfuzitet se si të ndalojmë flokët tanë të bien. Rënia ndodhë për faktorë të ndryshëm,...

Shëndeti 23:15 - 29 Nentor, 2016

Ja si mund të ndaloni rënien e flokëve

Në ditët e sotme rënia e flokëve fillon që në mosha shumë të reja  dhe sipas specialistëve kjo gjë vjen nga shtimi i stresit. Shumë njerëz...