Connect with Us

All posts tagged "restorant"

Showbizz 09:35 - 8 Janar, 2020

Bon Jovi bën gjestin human/ Hap restorantin për të ndihmuar të pastrehët dhe të varfërit

Jon Bon Jovi njihet për hitet e tij si “My life” dhe “Livin on a Prayer”, por ai ka bërë diçka më shumë se sa të...

Life Style 13:48 - 28 Nentor, 2019

9 gabimet që shumica prej nesh bëjnë në restorant

Para fillimit të shekullit XXI, në restorantet evropiane, të gjitha pjatat shërbeheshin në tryezë në të njëjtën kohë, dhe ky sistem quhej service à la française...

Kuriozitete 16:10 - 18 Gusht, 2019

Restoranti, ku kamarierët janë zëvendësuar me robotë femra

Si në çdo fushë tjetër të jetës shkenca dhe teknologjia kanë përparuar shumë. Në një nga restorantet më të shtrenjta në Bangalore në Indi, ka prezantuar...

Kuriozitete 20:30 - 23 Mars, 2019

Hapet restoranti i parë nënujor/Një darkë kushton sa një rrogë mujore

Në Norvegji është hapur restoranti i parë nën ujor në Evropë. Pamja e ofruar është spektakolare, pasi teksa je duke drekuar panorama e ofruar është mbresëlënëse,...

Kryesore Show Biz 14:25 - 13 Mars, 2019

New York Times artikull për restorantin shqiptar:”Byreku shqiptar sfidon biftekun xhamajkan”

Prestigjiozja amerikane “New York Times” ka shkruar një artikull të gjatë për një restorant shqiptar që ndodhet në Bronx të New Yorkut. Ky restorant quhet “Çka...

Kryesore Show Biz 21:45 - 3 Mars, 2019

Ja me kë e festoi Adrola Dushi ditëlindjen në një nga restorantet më të mira në New York

Modelja e njohur shqiptare Adrola Dushi kësaj here e ka festuar 26-vjetorin e saj të lindjes në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç mund ta shikoni...

Kuriozitete 11:22 - 21 Dhjetor, 2018

Porositi midhje në restorant, gjen perlën që kushton mbi 2 mijë euro

Shkon për darkë në një restorant dhe porosit një pjatë me midhje që kushtonte rreth 13 euro dhe në njërën prej tyre gjen një perlë që...

Kuriozitete 12:53 - 7 Dhjetor, 2018

Pse duhet të porosisim shishen më të lirë të verës kur ikim në restorant?

“Prodhuesit e verës janë shumë të pasinqertë për sa i përket çmimit të pijes alkoolike”. Kështu shprehet kritiku i restoranteve, Jay Rayner, i cili pohon se...

Kuriozitete 13:25 - 18 Nentor, 2018

Hapet restoranti i parë që do të shërbejë kanabis si pjesë të menysë

Në Britaninë e Madhe është hapur restoranti i parë vegan që ndër të tjera do të shërbejë edhe kanabis. The Canna Kitchen, i cili do të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 14 Nentor, 2018

Ermal Mamaqi kap mat Luanën në restorant, zbulon me kë po darkon moderatorja

Ermal Mamaqi është takuar mbrëmjen e sotme me këngëtaren Adelina Tahiri, për të diskutuar në lidhje me detajet e emisionit “Xing Me Ermalin”. Duket se bashkëshorti...

Kuriozitete 23:30 - 19 Mars, 2018

Foto/ Nëse konsumoni për një orë, restoranti ju jep falas biftek 6 kg

Një restorant anglez shërben një biftek të madh me peshë 6 kg për të gjithë ata klientë trima që guxojnë ta porosisin. Bifteku që peshon sa...

Kuriozitete 15:35 - 13 Dhjetor, 2017

Pse duhet të porosisësh shishen më të lirë të verës në restorant

Prodhuesit e verës janë shumë të pasinqertë për sa i përket çmimit të verës. Kështu shprehet kritiku i restoranteve Jay Rayner, i cili pohon se është...

Kryesore Show Biz 22:20 - 3 Dhjetor, 2017

Çifti i njohur i showbizit debatojnë në mes të restorantit

Çifti jonë i preferuar i showbizit David Bekham dhe Victoria përjetuan krizën e tyre të parë në publik pas shumë vitesh bashkë. Por mesa duket gjërat...

Kuriozitete 00:20 - 4 Nentor, 2017

Foto/ Poshtë restorantin nënujor

Europa është shtëpia e grekëve, romakëve, parizienëve dhe shumë njerëzve që ndodhen  në vendet e saj. E dini se çfarë mungon? Një restorant nënujor. Por kompani...

Kryesore Show Biz 23:50 - 25 Tetor, 2017

Rita Ora tregon se nuk është lejuar të darkojë në restorant

Rita Ora ishte e ftuar në emisionin e Jonathan Ross, dhe rastisi të ishte e ftuar së bashku me pronarin e restorantit që e ka refuzuar...