Connect with Us

All posts tagged "reviste"

Fashion 13:12 - 29 Mars, 2020

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë...

Showbizz 20:07 - 23 Shtator, 2019

Aurela Hoxha shkëlqen në Javën e Modës në Milano/ E ngatërrojnë me këngëtaren ukrainase

Modelja Aurela Hoxha ka parakaluar në tapetin e kuq të eventit më të rëndësishëm në Itali, përkatësisht në Milano. Aurela ka arritur të tërheqë vëmendjen falë...

Kryesore Show Biz 18:17 - 27 Gusht, 2019

Oriola Marashi në kopertinën e revistës së njohur/ Duket mahintëse në setin e ri fotografik

Modelja shqiptare Oriola Marashi po korr shumë suksese në karrierën e saj si modele. Oriola është bërë pjesë e një kompania shumë të njohur në Barcelonë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 15 Qershor, 2019

Mrekullia e makeup/ Revista e njohur “ekspozon” të famshmit, ja si duket fytyra e tyre nga afër

Shumë gra e kanë përdorimin e make up si diçka tepër të rëndësishme në jetën e tyre për të mbuluar një defekt në fytyrë dhe për...

Kryesore Show Biz 15:10 - 30 Prill, 2019

Foto/Modelja e mbuluar ‘shkruan’ historinë, pozon në revistën më të njohur ndërkombëtare

Halima ka thyer një tabu për të gjithë komunitetin musliman, por për të arritur deri këtu, ajo ka kaluar një kalvar të gjatë vuajtjesh. Modelja është...

Kryesore Show Biz 14:10 - 23 Prill, 2019

“Shqiptarët po pushtojnë botën”/Revista e njohur artikull për suksesin e këngëtareve shqiptare

Revista e njohur Billboard së fundmi ka bërë një shkrim të vecantë për suksesin që po “korrin” këngëtaret shqiptare në top listën më të madhe amerikane, si...

Kryesore Show Biz 14:10 - 27 Mars, 2019

“Aty ku ka talent dhe vullnet mund t’ja dalësh”/Revista greke publikon artikullin emocionues për këngëtaret shqiptare

Këngëtaret shqiptare Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha janë kthyer në emrat më të njohur e të komentuar të muzikës në mbarë botën dhe talenti...

Kryesore Show Biz 11:10 - 10 Shkurt, 2019

Revista zvicerane ofendoi shqiptarët, Mozzik shpërthen dhe ka një mesazh për bashkëkombësit e tij

Një revistë zvicerane bëri një shkrim me nota fyese ndaj shqiptarëve, ndërsa artikulli u cilësua si racist. Revista “Weltwoche” përmendte këngëtaren me prejardhje shqiptare, Loredana Zefin,...

Kryesore Show Biz 11:53 - 26 Janar, 2019

Suksesi për të s’ka të ndalur! Ja si duket Albana Osmani në kopertinën e Revistës Franceze

Moderatorja Albana Osmani duket se është e mirë në gjithçka që bën! Përveçse të moderojë, ajo ja ka dalë më së miri dhe me mjaft profesionalizëm...

Kryesore Show Biz 12:40 - 8 Dhjetor, 2018

Nominohet për çmimet “Grammy”, revista sulmon Bebe Rexhën: “Nuk e meriton”

Për herë të parë, këngëtarja shqiptare Bebe Rexha u nominua për çmimin “Grammy”. Emri i saj renditet mes konkurrentëve pretendentë për kategorinë “Artisti i ri më...

Kryesore Show Biz 11:58 - 26 Nentor, 2018

Revoltohet Albana Osmani: ‘Mos guxo të flasësh për vajzat dhe nënat shqiptare!’

Dje, Albana Osmani bëri me dije se do të jetë në kopertinën e dhjetorit të revistës gjermane “Life”.  Ndër të tjera, ajo është intervistuar edhe për sipërmarrjen e...

Kryesore Show Biz 11:10 - 25 Nentor, 2018

Modele, moderatore, bamirëse! Revista gjermane i bën jehonë moderatores shqiptare

Moderatorja e njohur shqiptare, Albana Osmani ka dalë në kopertinën e dhjetorit të revistës gjermane “Life”. Lajmin e ka dhënë vetë Albana përmes një postimi në...

Kryesore Show Biz 11:10 - 19 Tetor, 2018

Shkëlqen Albana Osmani/Pozon në kopertinën e revistës prestigjoze ndërkombëtare “Global Woman”

Moderatorja e njohur dhe themeluesja e fondacionit të bamirësisë “Ti je një luledielli” Albana Osmani, me anë të një postimi në Instagram ka lajmëruar ndjekësit e...

Kryesore Show Biz 23:22 - 16 Tetor, 2018

Ka 3 djem dhe 1 vajzë, Victoria Beckham flet për fëmijën e saj të pestë

Ajo është një femër tërheqëse, një biznesmene e suksesshme, një stiliste e kërkuar dhe një nënë e përkushtuar. Suksesi që ka ndjekur Victoria Beckham, e ka...

Kultura 20:42 - 10 Tetor, 2018

Ribotohet revista “Dituria” e dijetarit Lumo Skëndo

Bibliotekat Kombëtare të Shqipërisë e të Kosovës si dhe Fondacioni Kulturor ALSAR publikuan sot ribotimin e koleksionit të revistës së DITURIJA botuar nga dijetari Mitat Frashëri,...