Connect with Us

All posts tagged "risi"

Life Style 14:20 - 15 Nentor, 2019

Eksperiencë e kënaqshme dhe e qetë/ Apple sjell risinë e rradhës, ja benefitet e tastierës “magjike”

Pas shumë vitesh, kompania gjigande e teknologjisë, Apple, ka prezantuar laptopin MacBook Pro, i cili kushton rreth 2400 dollarë dhe pajisja do të ketë një monitor...

Life Style 12:25 - 10 Tetor, 2019

Instagram vjen me risi/ Ja si mund t’i ktheni kujtimet tuaja në këtë rrjet social

Pak ditë më parë, rrjeti social i dytë më i përdorur në botë, Instagram, hoqi opsionin “Following activity” ku askush nga ne s’mund të përgjojë dot...

Life Style 11:39 - 1 Tetor, 2019

Njerëzit po çmenden nga kjo risi/ Facebook sërish me ndryshime drastike

Mesa duket gjigandi i medias sociale Facebook, nuk do të ndalet me ndryshimet e tij dhe sipas “Daily Mail”, do t’i hyjë rrugës së modës. Ekspertët...

Teknologji 16:03 - 9 Shtator, 2019

Eventi më i madh i këtij viti për Apple/ Ja çfarë pritet të sjellë kompania gjigante

Të martën Apple do të mbajë një event të rëndësishëm dhe më të madhin për këtë vit. Kompania gjigante do të prezantojë modelin më të ri...

Kuriozitete 13:25 - 6 Qershor, 2019

Pishinë 360 gradë/ Njihuni me risinë më të “çmendur” që po krijohet në Londër

Risitë në teknologji sa vijnë e po bëhen më të “çmendura” dhe më praktike për njerëzit. Shpikja më e fundit sipas “Daily Mail” është një pishinë...

Teknologji 13:42 - 2 Maj, 2019

Laptopët më të mirë të vitit 2019/ Risitë në ndërtimin e tyre

Në ditët e sotme është pothuajse aq e rrallë për të gjetur një kompjuter portativ me një prekje si celulari. Por për shkak se ekranet me...

Life Style 12:40 - 5 Prill, 2019

Bëhet gati telefoni i vitit/Samsung Galaxy Note 10 i “çmend” të gjithë me risinë e rradhës

Së fundmi, DBS Designing ka shpërndarë një video konceptuale në YouTube me anë të të cilës shpjegon sesi mund të duket seria e radhës e Galaxy...

Life Style 16:10 - 26 Mars, 2019

Risia e Apple/Shpikja e re është ajo që na duhej për të mbrojtur privatësinë

Apple ka prezantuar sot Apple Card. Një kartë virtuale me asnjë numër, asnjë kod sigurie, datë skadimi apo nënshkrim. Karta është ndërtuar në aplikacionin Apple Wallet,...

Life Style 20:00 - 16 Mars, 2019

Risi në teknologji/Intervistën tuaj të punës do ta bëni me një…robot

Roboti i quajtur “Tengai” është prodhim punës disa vjeçare nga Furhat Robotics, një kompani e robotikës dhe inteligjencës artificiale në Stokholm. Ai është 41 centimetra i...

Life Style 10:41 - 23 Shkurt, 2019

Këto janë risitë që “WhatsApp” do të sjellë përgjatë këtij viti

Gjatë vitit 2019 aplikacioni WhatsApp do të përditësohet me disa funksione të reja. Kyçja përmes shenjave të gishtërinjve Prej kohësh spekulohet për një sistem të kyçjes...

Life Style 12:40 - 31 Dhjetor, 2018

“Whatsapp” vjen me një risi këtë vit të ri dhe që tani e urrejmë!

Pas atij ndryshimi të papëlqyer që Instagrami bëri para pak ditësh dhe që u tërhoq menjëherë nga kompania, duket se edhe “Whatsapp” ka bërë të njëjtën...

Kryesore Show Biz 11:25 - 15 Dhjetor, 2018

Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

Këto ditë kanë qenë shumë të zëna për Whatsapp, pasi ka qenë duke testuar disa nga risitë që pritet të dalin së shpejti për publikun. Disa...

Life Style 12:10 - 12 Dhjetor, 2018

E vutë re? Instagrami u përditësua dhe na duhet ta falenderojmë për opsionin e ri

Për të gjithë përdoruesit e Instagram  kemi një super lajm… Rrjeti më i famshëm social i momentit sapo përditësoi opsionin më të kërkuar, atë të mesazheve...

Life Style 14:25 - 3 Dhjetor, 2018

Galaxy S10 nga Samsung pritet të vijë me risinë që do “vrasë” iPhone-t e Apple

Galaxy S10 nga Samsung mund t’i shtyjë kufijtë e asaj që ne kishim menduar se mund ta arrinte një telefon celular. Kështu, me risinë e re,...

Life Style 12:40 - 1 Dhjetor, 2018

Lutjet u dëgjuan: Instagram u përditësua dhe solli risinë që mezi po prisnim

Lajm i mirë! Instagram u përditësua dhe nxorri opsionin e ri “Close friends” për publikimin e Instastory. Tani nëse duam të publikojmë një video apo foto...