Connect with Us

All posts tagged "rregulla"

Showbizz 11:08 - 22 Prill, 2020

“Policët ma shpifën”/ Aktorja shqiptare ia plas të qarit: U çmenda

Aktorja shqiptare Olta Gixhari po e kalon periudhën e saj të karantinës pranë partnerit të saj në Spanjë. Ajo është shprehur se rregullat në Spanjë janë...

Showbizz 18:59 - 1 Nentor, 2019

Nuk i intereson se çfarë shkruajnë mediat për të/ Meghan Markle e vendosur të thyejë rregullat

Si gjithnjë Meghan Markle është në krye të mediave përsa i përket jetës së saj si private ashtu edhe profesionale. Së fundi ajo është përballur me...

Kuriozitete 11:40 - 1 Shtator, 2019

“Nuk duhet të tërheqin vëmendje”/ Zbulohen rregullat e rrepta që duhet të zbatojnë dukeshat

Dukeshat e “Sussex” duket se kanë shumë rregulla të ashpra për të zbatuar dhe një prej tyre e ka zbuluar së fundmi ekspertja e rregullave të...

Teknologji 21:57 - 21 Gusht, 2019

Instagrami vjen me “rregulla” të reja/ Çdo postim i bërë më parë do të bëhet publik

Mjaft  e shpërndatë këtë mashtrim të Instagramit. Yjet e famshëm pretendojnë se Instagram po ndryshon rregullat, po lejon rrjetin të përdorë fotot ndërsa firma insiston se...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Gusht, 2019

“Une i bëj vetë rregullat”/ Bebe Rexha i bën thirrje vajzave të reja të mos bien pre e paragjykimeve

Shumë shpesh, këngëtarja me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare, Bebe Rexha është përfolur për linjat e saj të kolme dhe së fundmi ka hapur sërish debat...

Kryesore Show Biz 16:04 - 13 Maj, 2019

Meghan Markle po shkel rregullat/ Pallati mbretëror merr masa të rrepta

Meghan Markle ka shkelur disa herë rregullat e Portokollit por duket se familja mbretërore nuk do ta lejojë më këtë gjë. Që në momentin e parë...

Kryesore Show Biz 21:45 - 27 Prill, 2019

Rregullat drastike/Çfarë nuk lejohet të bëjnë princeshat gjatë shtatzanisë

Asnjë nuk ja kalon rregullave që princeshat duhet të ndjekin që nga momenti që mësojnë se një bebe mbretërore do t’i bashkohet pallatit. Për më tepër...

Kryesore Show Biz 11:40 - 14 Prill, 2019

Almeda Abazi “thyen” rregullat e shtatzanisë/Ngre shtanga në muajt e fundit të pritjes së ëmbël

Ish-miss-i shqiptar Almeda Abazi është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe nga momenti në moment pritet të lindë vogëlushin e saj që së bashku me...

Kryesore Show Biz 14:25 - 12 Prill, 2019

Princesha vazhdon të thyejë rregullat/Nuk do të ketë fotografi të familjes kur të lindë

Meghan Markle do të mundohet ta mbajë jetën e saj private, sa më private të jetë e mundur, dhe pallati mbretëror e konfirmoi. “Duka dhe dukeshja...

Kryesore Show Biz 22:00 - 5 Prill, 2019

Pas thyerjes së rregullave, mbretëresha Elizabeth i ndalon rreptësisht këtë gjë Meghan

Sikurse raportojnë mediat e huaja, Princ Harry ka hatërmbetje me Mbretëreshën Elizabeth. Sikuse bëhet me dije nga “Daily Mail”, Mbretëresha e Anglisë nuk lejon që dukesha...

Fashion 10:25 - 26 Mars, 2019

7 rregullat e pashkruara të veshjeve që duhet t’i ndjekim nëpër dasma

Ne të gjithë e kalojmë atë fazën stresuese kur duhet të vishemi për një dasmë! Duhet të dukeni e mahnitshme, por jo me diçka të ekzagjeruar....

Kuriozitete 12:53 - 27 Shkurt, 2019

Nga uljet te trendet: 4 rregullat e arta që duhet t’i dimë për produktet e makijazhit

Përdorin më pak se 10 produkte kozmetike, por në çantën e një femre mund të numërojmë mbi 50 të tilla. Gjithnjë përfundojmë duke bërë të njëjtin...

10 rregulla per perdorimin e antibiotikeve
Shëndeti 14:00 - 21 Shkurt, 2019

Dhjetë rregulla për të përdorur si duhet antibiotikët

1-Antibiotikët nuk janë efektivë kundër viruseve, të tilla si ftohje ose grip. 2- Përdorimi i papërshtatshëm i antibiotikëve do të thotë që bakteret bëhen rezistente ndaj...

Cfare te mungon per te qene i lumtur
Kuriozitete 21:20 - 29 Janar, 2019

Shopenhauer/ABC-ja e lumturisë përcaktohet nga këto rregulla

Shmang zilinë Zilia është një nga ndjesitë më negative që mund të ketë njeriu. Ajo na mbyt zemrën dhe na bllokon gëzimin e të jetuarit. Kush...

femije dhe nene
Fëmija 22:00 - 25 Janar, 2019

Tre rregulla thelbësore  për të edukuar fëmijën pa ngritur zërin

Komunikimi joverbal Fëmijët lodhen nga ulërimat e vazhdueshme, ata nga kjo mund të kuptojnë gjërat gabim. Duke qenë se diskutimet bëhen me zë të lartë në...