Connect with Us

All posts tagged "rrezikshme"

Life Style 21:53 - 25 Nentor, 2019

5 llojet më të rrezikshme të njerëzve toksikë dhe si t’i hiqni qafe nga jeta juaj

Ne mund të lexojmë libra për të ndihmuar dhe të kemi dije për marrëdhëniet, por shumë prej nesh ende janë të penguar nga toksiciteti. Kemi frikë...

Life Style 12:32 - 26 Tetor, 2019

Po ju “bombardojnë” me viruse/ Zbuloni aplikacionet e rrezikshme që duhet t’i fshini menjëherë nga telefoni

Pothuajse cdo ditë ne shkarkojmë programe të reja dhe aplikacione që na duhen ose kalojmë kohën në telefonat tanë. Por shumë prej këtyre aplikacionesh që shkarkohen...

Life Style 12:25 - 8 Qershor, 2019

“Do të përfundoni në gjëndje shoku”/ Metoda e rrezikshme për të ndaluar menstruacionet me…

Një metodë e re e cila po përhapet në masë në Amerikë po rrezikon jetën e vajzave të reja. Sipas një infermiereje në Seattle pretendon se...

Life Style 12:58 - 12 Shkurt, 2019

Kujdes! Këta janë telefonat me valët celulare më të rrezikshme

Jo të gjithë smartfonët kanë nivel të njëjtë radioaktivitetit. Ndër dy telefonat që renditen të parët në këtë listë janë Xiaomi Mi A1 dhe OnePlus 5T,...

Kuriozitete 23:04 - 18 Dhjetor, 2018

Kujdes! Këto janë shenjat më të rrezikshme të zodiakut

Përmes zodiakut është e mundur që të zbulosh tendencat e shenjave për të kryer krime, vjedhje ose mashtrime. Horoskopi na ndihmon  të bëjmë lidhjen mes personave...

Kuriozitete 21:00 - 9 Dhjetor, 2018

A është e rrezikshme ta mbani telefonin në xhepin tuaj?

Pse përdorimi i tyre mund të shkaktojë zhvillimin e tumoreve? “Telefoni celular është një pajisje që lëshon fusha elektromagnetike radiofrekuese. Për dekada janë studiuar rreziqet e...

Kryesore Show Biz 00:00 - 22 Shtator, 2017

Këngëtarja më e rrezikshme online

Këngëtarja më e rrezikshme online, pasi gjeneron rezultatet më të rrezikshme për kë e kërkon në internet, është Avril Lavigne. Në klasifikimin e listës së kompanisë...