Connect with Us

All posts tagged "sanremo"

Showbizz 13:35 - 9 Shkurt, 2020

FOTOT-Kush është modelja super seksi që i çmendi të gjithë në Sanremo

Modelja e njohur braziliane Dayane Mello i ka lëntë gjithë pa fjalë me pamjen e saj. Modelja u ul në rreshtin e parë në teatrin Ariston,...

Showbizz 12:36 - 9 Shkurt, 2020

Nata finale e Sanremo/ Ja kush e fitoi festivalin

Mbrëmjen e kaluar është shpallur fituesi i festivalit të Sanremo. Diodato është shpallur fitues i edicionit të 70 të festivalit i cili ka patur një shikueshmëri...

Showbizz 11:48 - 8 Shkurt, 2020

FOTOT-Mahniti italianët me prezantimin e saj/ Pas Alketa Vejsiut një tjetër “uragan” shqiptar ndezi skenën e Sanremo

Moderatorja Alketa Vejsiu arriti të bënte për vete të gjithë publikun italian me prezantimin e saj në Sanremo. Tashmë është një fakt që shqiptarët po bëhen...

Fashion 13:38 - 7 Shkurt, 2020

FOTOT- Shkëlqimi i Georgina Rodriguez/ Veshja e saj mban firmën e stilistes së njohur shqiptare

Georgina Rodriguez ka shkëqlyer mbrëmjen e kaluar në prezantimin dhe performancën në festivalin e madh të Sanremo. Rodriguez pati 3 ndërrime të fustaneve dhe ajo që...

Showbizz 12:23 - 7 Shkurt, 2020

Prezantoi në një skenë me partneren seksi të Cristiano Ronaldos/ Georgina Rodriguez lë në hije Alketa Vejsiun

Mbrëmjen e kaluar moderatorja Alketa Vejsiu dhe Georgina Rodriguez ndanë skenën së bashku por vëmendjen e ka vjedhur partnerja seksi e CR7, Georgina. Ajo ka shkëlqyer...

Showbizz 12:50 - 28 Janar, 2020

Do të prezantojë në Sanremo krah Georgina Rodriguez/ Alketa Vejsiu zbulon kush do ta shoqërojë gjatë festivalit

Moderatorja Alketa Vejsiu do të jetë një nga prezantueset e Festivalit të Sanremo-s, që pritet të startojë në datën 4 Shkurt.Ajo do të prezantojë në natën...

Showbizz 15:51 - 27 Janar, 2020

Do të prezantojë apo jo në Sanremo 2020?/ Georgina Rodriguez merr vendimin

Pak ditë më parë në media qarkulloi lajmi se partnerja bukuroshe e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez kishte hequr dorë nga prezantimi i Sanremo 2020 për shkak...

Showbizz 13:59 - 24 Janar, 2020

E pakënaqur me pagesën/ Georgina Rodriguez heq dorë nga Sanremo?

Pas aktores Monica Bellucci një tjetër personazh i njohur duket se ka vendosur të heqë dorë nga prezantimi në Sanremo. Bëhet fjalë për Georgina Rodriguez e...

Showbizz 16:57 - 20 Janar, 2020

Shifra marramendëse/ Ja sa do të paguhen prezantuesit e Sanremo

Festivali i Sanremo do të ketë 10 prezantues, të cilët janë emrat më të njohur të showbizit. Në mesin e tyre do të jetë dhe moderatorja...

Showbizz 13:33 - 18 Janar, 2020

Alketa Vejsiu në Sanremo krahas partneres seksi të Cristiano Ronaldos/ Moderatorja zbulon detajet

Pak ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të ishte prezantuese në një festival të madh të rëndësishëm siç është Sanremo. Gjatë një...

Showbizz 12:38 - 15 Janar, 2020

Një tjetër shqiptare në Sanremo/ Zbuloni të ftuarën speciale të festivalit

Ditën e djeshme, moderatorja Alketa Vejsiu dha lajmin se do të prezantojë festivalin e madh “Sanremo” krah figurave më të njohura të artit italian si Monica...

Showbizz 15:19 - 14 Janar, 2020

Alketa Vejsiu prezantuese e Sanremo: “Po qaj me lot gëzimi”

Moderatorja Alketa Vejsiu ka ndarë më të gjithë ndjekësit e saj lajmin e bukur për të se do të bashkëprezantuese e festivalit të famshëm Sanremo. Ajo...

Kryesore Show Biz 10:53 - 10 Shkurt, 2019

Mahmood shpallet fitues i “Sanremo”, triumfi i tij shoqërohet me polemika

Mbrëmjen e djeshme është shpallur fituesi i edicionit të 69-të të Sanremos, këngëtari Mahmood. 27 vjeçari dhe kënga e tij “Solid” ishin një nga më të...

Kryesore Show Biz 13:40 - 6 Shkurt, 2019

Andrea Bocelli me të birin në Sanremo 2019! Babë e bir emocionojnë publikun me performancën e tyre

Matteo Bocelli, djali i tenorit të madh Andrea Bocelli, ka performuar duetin “Fall on Me”, së bashku me babanë e tij në skenën e madhe të...

shkrimtarja shqiptare Irma Kurti
Kultura 13:27 - 29 Janar, 2019

Shkrimtarja shqiptare Irma Kurti në Sanremo

Poetja dhe shkrimtarja  shqiptare Irma Kurti përzgjidhet si një nga 12 finalistët në Konkursin e madh Letrar të shpallur nga Shtëpia e Shkrimtarëve në Sanremo dhe...