Connect with Us

All posts tagged "semundje"

Showbizz 13:31 - 11 Dhjetor, 2019

Gashi flet për herë të parë për sëmundjen e tij/ Reperi zbulon frikën më të madhe që e tmerron

Reperi me origjinë shqiptare Gashi është një nga personazhet i cili po ngjit shkallët e suksesit në skenat ndërkombëtare. Reperi numëron disa këngë hit dhe së...

Showbizz 14:26 - 10 Dhjetor, 2019

Luftoi prej vitesh me sëmundjen/ Ndërron jetë ylli i muzikës botërore

Këngëtarja Marie Fredriksson ka ndërruar jetë në moshën 61 vjeçare. Ylli i muzikës, e cila ishte shumë e njohur për baladat e fuqishme si “It must...

Kuriozitete 18:35 - 7 Dhjetor, 2019

Duart tuaja ndryshojnë ngjyrë nga i ftohti/ Ja çfarë paralajmëron kjo shenjë për shëndetin tuaj

Ju ka ndodhur që të dilni jashtë në një ditë të ftohtë dimri pa dorashka dhe me siguri gishtat tuaj kanë marrë një ngjyrë të zbehtë...

Shëndeti 15:58 - 6 Dhjetor, 2019

Mbron organizmin nga sëmundjet/ Gjithçka që ju duhet është një dietë mesdhetare

Triliona baktere dhe mikrobe të tjera jetojnë në sistemin tretës të njeriut. Së bashku, ata formojnë një bashkësi që njihet si mikrobiota e zorrëve. Shumë baktere...

Life Style 14:20 - 22 Nentor, 2019

Kini kujdes/ Nëse keni gjithnjë ftohtë, ja sëmundjet që po jua shkaktojnë dhe si të kujdeseni për veten

Intoleranca e ftohtë është kur jeni jashtëzakonisht i ndjeshëm ndaj temperaturave të ftohta. Intoleranca e ftohtë është më e rëndë sesa ndjenja normale e ftohjes kur jeni...

Life Style 16:40 - 17 Nentor, 2019

Kini kujdes/ 5 simptomat që mund t’i gabojmë lehtësisht me sëmundje të tjera

44% e amerikanëve vetë-diagnostikohen në internet në vend që të vizitohen tek një profesionist . Kjo zgjedhje mund të çojë në pasoja të tmerrshme. Ju mund...

Life Style 14:20 - 16 Nentor, 2019

Nga humbja në peshë tek mbrojtja nga sëmundjet/ 12 fakte që dëshmojnë se ushqyerja me gji është një mrekulli e vërtetë

Le të fillojmë duke thënë se të ulesh dhe të humbasësh peshë pa ushtrime shtesë është në vetvete një superfuqi e vërtetë, dhe kjo është pikërisht...

Life Style 17:22 - 13 Nentor, 2019

Nga Diabeti tek kockat/ 11 arsyet pse duhet të hani çdo ditë avokado

Mos e nënvlerësoni fuqinë e një avokado. Ata quhen një super ushqim për një arsye. Ata janë kaq tepër të shijshëm dhe kanë një strukturë kaq...

Life Style 20:12 - 9 Nentor, 2019

7 ndryshimet që tregojnë se me trupin tuaj po ndodh diçka/ Kushtojini patjetër vëmendje

Askush nuk dëshiron të jetë një tip i tillë i cili menjëherë do të shkonte në zyrën e mjekut vetëm sepse ka dhimbje koke të lehtë....

Showbizz 20:32 - 2 Nentor, 2019

“Më ka ndryshuar jetën”/ Këngëtari i famshëm tregon për sëmundjen e tij

Këngëtari Nick Jonas ka treguar më shumë detaje rreth sëmundjes së tij që e ka prekur që në moshën 13 vjeçare. Ai vuan nga diabeti i...

Life Style 15:05 - 30 Tetor, 2019

Rreziku i sëmundjeve të zemrës/ Studimet i habisin të gjithë, ja çfarë po ju shkakton konsumi i vezës

Disa studime të fundit kanë lidhur nivele të larta të një produkti metabolik,me rrezik më të lartë të sëmundjeve kardiovaskulare përmes një mekanizmi që përfshinte zorrën...

Life Style 12:55 - 27 Tetor, 2019

Hidratim dhe parandalim sëmundjesh/ Zbuloni benefitet e kombinimit të Aloe Vera dhe vajit të ullirit

Gjithnjë e më shumë shqetësohemi për dietën tonë, për atë që hamë nese është natyrale apo jo dhe mbi të gjitha për mjedisin.  Aloe vera dhe...

Showbizz 17:22 - 22 Tetor, 2019

“Jam krenar për kirurgët shqiptarë”/ Rezart Veleshnja zbulon sëmundjen e rëndë të nënës së tij

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka ndarë me ndjekësit një nga historitë më të trishtueshme dhe të dhimbshme për të. Aktori ka treguar se mamaja e...

xhelozi
Life Style 11:15 - 7 Tetor, 2019

Mund të kthehet në sëmundje/ Zbuloni 2 shenjat më xheloze të horoskopit që bëjnë “namin”

Xhelozia njihet si “sëmundja” më e madhe për marrëdhëniet në cift, dhe kjo mund të cojë deri në ndarje apo edhe në debate të njëpasnjëshme. Sipas...

Life Style 14:40 - 28 Shtator, 2019

Dietë e shëndetshme dhe parandalues sëmundjesh/ Njihuni me benefitet e arroreve

Arrorët njihen si parandalues të sëmundjeve shumë serioze që nga ato kardiovaskulare, diabeti apo tretja e mirë. Për të mbajtur një trup me peshë dhe formë...