Connect with Us

All posts tagged "sfida"

Showbizz 21:10 - 31 Dhjetor, 2019

Kërcimet që tërbuan njerëzit/ Këto janë “sfidat” që pushtuan rrjetet sociale

Sfidat të cilat pushtuan rrjetet sociale dhe sollën një frymë të re në këtë dekadë kanë qenë të shumta. Ne do të kujtojmë disa prej tyre,...

Life Style 21:29 - 22 Nentor, 2019

Marrëdhëniet e vështira të dashurisë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk dorëzohen para sfidave

Peshqit Peshqit janë njerëz jashtëzakonisht të sjellshëm dhe kanë tendencë të shohin më të mirën te të tjerët, edhe kur nuk është aty. Ata janë romantikë...

Kryesore Show Biz 13:40 - 9 Korrik, 2019

“Përballova shumë sfida”/ 29 vjeçarja zbulon sekretin si e rifitoi trupin e “ëndrrave”

Stilistja 29 vjecare Thessy Kouzoukas, i ka habitur të gjithë me ndryshimin e saj drastik e cila ka arritur që ta kthente trupin në formë fiks...

Kryesore Show Biz 20:30 - 9 Shkurt, 2019

Me tre të sëmurë në shtëpi, Gigi Hadid tregon sfidat e adoleshencës: “Çoja vëllain në shkollë e bëja drekën…”

Bella, Anwar dhe Yolanda Hadid kanë folur hapur për betejën e tyre me sëmundjen “Lyme”. Modelja Gigi ishte e vetmja, e cila nuk është e prekur...

youtube video
Life Style 11:57 - 18 Janar, 2019

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht. Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që...

Kryesore Show Biz 15:00 - 18 Janar, 2018

Restoranti ofron 500 £ për këdo që ha kofshët gjigande të pulës në 6 minuta 

Restoranti Gate në Yorkshire ka shpallur një sfidë të hapur për këdo që merr guximin pë r të ngrënë kofshët e pulës. Aty përgatiten kofshët e...

Kuriozitete 10:15 - 12 Qershor, 2015

“Sfida e kërthizës”

Trendi i fundit në rrjetet sociale kineze është prekja e kërthizës me pjesën e pasme të dorës. Mbi 130 milionë shfrytëzues të rrjetit Weibo, kanë postuar fotografi,...

Kuriozitete 09:45 - 30 Maj, 2015

Pas sfidës më akull vjen sfida me gjoks

Pas sfidës së famshme me akull (Ice bucket challenge) tani shumë vajza në rrjetet sociale po postojnë video duke e mbajtur coca-colën me gjokset e tyre....