Connect with Us

All posts tagged "shendet mendor"

Shëndeti 15:53 - 17 Mars, 2020

Coronavirus/ Si të menaxhoni shëndetin mendor gjatë periudhës së vetë-izolimit

Teksa Coronavirusi vijon të përhapet në Mbretërinë e Bashkuar, qeveria ka marrë masa për distancimin shoqëror dhe ka kërkuar shmangien e udhëtimeve në raste të panevojshme....

Shëndeti 13:33 - 28 Shkurt, 2020

Vështirësitë e të mësuarit/ Lidhja me trurin dhe çrregullimet e shëndetit mendor

Dallimet që lidhen me vështirësitë e të mësuarit gjenden më pak në zona specifike të trurit dhe më shumë në lidhjet midis tyre, thonë ekspertët. Pas...

Kuriozitete 14:44 - 20 Janar, 2020

Në kërkim të perfeksionit/ Si ndikojnë rrjetet sociale në shëndetin mendor

Një bel të hollë, këmbë të gjata, sy të mëdhenj, rrjetet sociale presionojnë përdoruesit që të japin më të mirën dhe të duken sa më bukur...

Shëndeti 16:15 - 14 Janar, 2020

5 mënyra se si të përmirësoni shëndetin mendor në vitin 2020

Fillimi i kësaj dekade të re duket të jetë i vështirë. Viti 2020 ka nisur nën hijen e një politike përçarëse, çështjet për sigurinë ndërkombëtare, krime,...

Kryesore Show Biz 11:10 - 24 Tetor, 2018

Angela Martini publikon foton që dëmton shëndetin mendor

Angela Martini është shumë e vetëdijshme se rrjetet sociale dëmtojnë shumë shëndetin mendor. Por modelja shqiptare nuk reziston dot dhe ka zgjedhur të “mëkatojë”. Angela publikoi...

Femra 12:30 - 7 Janar, 2017

Ndikimi i ushqimit në shëndetin tonë mendor

Të ushqehesh me produkte mesdhetare të ndihmon të mbash trurin në formë, sidomos të rriturit. Në bazë të një studimi të kryer këto 3 vite, personat...