Connect with Us

All posts tagged "shërim"

Showbizz 11:13 - 14 Prill, 2020

Fiton betejën me Coronavirusin/ Ish banori i Big Brother: U shërova

Ish banori i Big Brother Petrit Bylykbashi ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin e mirë se ka rezultuar negativ për të dytën herë ndaj Coroanvirusit...

Kuriozitete 23:40 - 27 Shkurt, 2018

Ju janë mërzitur shenjat në trup?/ Lexoni se me çfarë mund ti hiqni

Goditjet nëpër cepat e mobiljeve, dëmtimet e venave të gjakut, mund të na lënë me shenja aspak të këndshme dhe ajo që askush nuk do është...

Life Style 20:00 - 10 Gusht, 2017

Zbulohet një armë e re kundër kancerit/ Ja cila është ajo

  Kanceri është një ndër sëmundjet më të rrezikshme që ka prekur shumë njerëz në të gjithë botën. Shkencëtarët janë mundur për shumë kohë të gjejnë...

Shëndeti 11:25 - 30 Korrik, 2017

Foto/ Babi bën mrekullinë: Si e shërova vetë vajzën nga leuçemia me…

Mjekët në dy shtete u dorëzuan dhe i kthyen vajzën në shtëpi, por banori nga Funai i Elbasanit ka bërë mrekullinë. “Vajza u identifikua me leucemi....

Shëndeti 10:39 - 4 Maj, 2017

Vuani nga hernia diskale?/Ja si ta shëroni pa operacion

Çfarë është hernia diskale? Hernia diskale është dalja nga vendi natyral i diskut vertebral, i cili ndodhet në mes të vertebrave. Ky i fundit luan rolin...

Shëndeti 08:05 - 19 Mars, 2017

Shërojeni brenda 24 orësh fytin e infektuar nga bakteret

Një nga llojet e dhimbjeve në fyt është dhimbja që shkaktohet nga bakteri “Streptococcus pyogenes”. Më shpesh e hasim te fëmijët sesa te të rriturit. Këto...

Life Style 11:00 - 1 Janar, 2017

Cfarë shëron cokollata?

Ndodh gjithmonë kur jeni në një mbledhje, ose diku ku nuk duhet të bëni zhurmë dhe ajo vjen… E kemi fjalën për kollën, e cila mund...

Femra 11:00 - 25 Qershor, 2015

Shërojeni lidhjen tuaj të dashurisë

  Kur është fjala te lidhjet të gjithë janë të ndjeshëm. Në një moment të caktuat, që të dy ju keni bërë gabime ndaj njëri tjetrit,...

Shëndeti 17:00 - 4 Qershor, 2015

Uji në shërimin e sëmundjeve

  Shumë njerëz kujdesen për ushqimet që duhet të konsumojnë, duke menduar për çdo detaj, por harrojnë që ashtu si ushqimi, uji ka një rëndësi të...

Shëndeti 15:45 - 25 Prill, 2015

Epilepsia tashmë mund të luftohet me marijuanë

Epilepsia, e quajtur shpeshherë nga pleqtë si ‘’e keqja e madhe’’ është një çrregullim neurologjik që shkakton humbjen e papritur e vetëdijes dhe lëvizjet e dhunshme...

Fëmija 20:45 - 3 Mars, 2015

A mund të kurohet alergjia nga kikirikët tek fëmijët?

Kush nuk do të donte të shpëtonte nga alergjia që fëmijët kanë nga kikirikët? Raportet e kërkimve më të fundit të bëra nga Murdoch Children’s Research...

Kuriozitete 23:34 - 24 Shkurt, 2015

Rrjetat e merimangave shërojnë plagët

A e dinit se rrjetat e merimangave shërbejnë edhe për një qëllim tjetër përveçse janë të padërshirueshme në shtëpi? Rrjetat e merimangave janë të ndërtuara nga...