Connect with Us

All posts tagged "shfaqje"

Showbizz 13:41 - 23 Shkurt, 2020

Coronavirus “prek” sektorin e modës në Itali/ Giorgio Armani anulon shfaqjen

Përhapja e Coronavirus në Itali ka bërë që një nga ikonat e modës, Giorgio Armani të anulojë shfaqjen e tij. Nëpërmjet një postimi në Instagrami thuhej...

Teknologji 14:05 - 10 Shkurt, 2020

Coronavirus/ Sony dhe Amazon tërhiqen nga shfaqja kryesore e teknologjisë

Sony dhe Amazona janë dy prej kompanive më të mëdha që kanë vendosur të tërheqin një nga shfaqjet më të mëdha të teknologjisë për shkak të...

Kuriozitete 15:52 - 25 Tetor, 2019

Nga shfaqja publike e dashurisë tek puthjet/ 6 zakonet e flirtimit që mund t’iu fusin në telashe në shtetet e huaja

Nëse udhëtoni ndonjëherë nëper botë dhe kuptoni se një nga vendasit mund të jetë dashuria juaj e vërtetë, hapi tjetër është t’i pyesni ata per nje...

Showbizz 13:25 - 27 Shtator, 2019

Dy latinet më seksi në botë/ Shfaqja e vitit, ja çfarë i bën bashkë Jennifer Lopez dhe Shakira

Të dyja ato njihen për shfaqjet e çmendura dhe lëvizjet seksi në skenë. Por mesa duket shfaqja e vitit ku ato do të bëhen bashkë po...

Kryesore Show Biz 12:10 - 16 Gusht, 2019

“Uluni dhe shijoni shfaqjen”/ Reperi shqiptar rrëfen detajet e koncertit gjigant në Tiranë

Pak javë më parë, reperi shqiptar Capital T, paralajmëroi fansat se në datën 19 të muajit shtator, do të mbajë një koncert gjigant në sheshin “Nënë...

Kultura 17:11 - 10 Gusht, 2019

“Manifest i artit të ri shqiptar të pavarur”/ Shfaqje magjepsëse në qytetin antik

Mund të flitet, pa hezitim, për një «manifest të artit të ri shqiptar të pavarur». Kaq e veçantë dhe kërkuar, por në të njejtën kohe naive...

Kuriozitete 12:25 - 11 Maj, 2019

12 fotot që do t’ju habisin/ ‘Shfaqjet’ më mbresëlënëse të botës tonë

Këto pamje, të cilat syri jonë nuk mund t’i shohë dhe na i mundësojnë kamerat, na bëjnë të kuptojmë edhe një herë sesa e mahnitshme është...

Life Style 13:20 - 30 Prill, 2019

Video/Picieri shqiptar “tërbon” gjermanët, jep shfaqje me brumin e picës

Një picier shqiptar në Gjermani është bërë i famshëm në rrjetet sociale, pasi përveçse gatuan pica, ai jep dhe shfaqje për klientët me “brumin” e picës....

Kryesore Show Biz 12:10 - 15 Mars, 2019

U largua nga “Tv Klan”/ Balerini shqiptar do të shfaqet si moderator në një tjetër televizion

Balerini i njohur Graciano Tagani vetëm pak javë më parë deklaroi publikisht se është larguar nga trupa e baletit “Albi Nako Dance”. Mirëpo së fundmi ai...

Kryesore Show Biz 10:40 - 4 Mars, 2019

“Të gjithë ndaloni shfaqjen!” Rita Ora ndërpret koncertin për fansin

Rita Ora ndaloi koncertin e saj në Sidnej, pasi një mashkull kërkoi të thoshte diçka gjatë performancës së saj. “Mund ta ndalojmë shfaqjen. Të gjithë ndaloni....

Fashion 22:00 - 24 Qershor, 2018

Sfilata e Diorit në Paris/ Këtë rradhë kushtuar meshkujve

Dior arriti të mbledhë bashkë në Paris, në një shfaqje dedikuar tërësisht meshkujve, personazhet më të njohur të “showbizz”-it botëror. Kate Moss, Naomi Campbell, Lenny Kravitz,...

Kultura 19:30 - 8 Qershor, 2018

“Na ishte një herë Estrada” vjen në teatrin “Skampa” të Elbasanit

Komedia “Na ishte një herë Estrada” shkruar dhe me regji nga Haxhi Rama, së shpejti premierë në teatrin “Skampa” në qytetin Elbasanit. Komedia që vjen në...

Kryesore Show Biz 22:10 - 19 Nentor, 2017

Shfaqja e Victoria Secret do jetë e fundit për supermodelen

Sipas mediave të huaja, 2017 do jetë viti i fundit për supermodelen Alessandra Ambrosio që do jetë pjesë e sfilatave të Victoria Secret. Modelja e cila...

Life Style 15:57 - 25 Nentor, 2016

VIDEO – E mrekullueshme, ky djalë mahnit audiencën me performancën e tij

Askush nuk mund ta imagjinojë se sa aftësi dhe punë duhet për të bërë një performancë të tillë. Ky djalë ka mahnitur gjithë publikun si dhe...

Showbizz 15:40 - 27 Tetor, 2015

Bruno, shfaqje bamirësie për kancerin e gjirit

Malvino Salvador i njohur ndryshe si Bruno në telenovelën braziliane, “Duaje Jetën” ka vendosur të japë shfaqje bamirësie në vendin e tij, gjatë muajit të ndërgjegjësimit...