Connect with Us

All posts tagged "shi"

Teknologji 14:57 - 2 Mars, 2020

iPhone 12 ‘do të funksionojë në shi dhe në dush’/ Apple shpik ekranin e ri që i reziston ujit

Apple ka projektuar një ekran iPhone që funksionon nën ujë. Firma në Kaliforni paraqiti planet për teknologjinë, e cila mund të lejojë përdoruesit të lëvizin aplikacionet...

Kuriozitete 14:05 - 18 Nentor, 2019

Jo vetëm për ditë me shi/ Ja risia që asnjë nuk e mendonte se do të ekzistonte tek një…çadër

Mendonit se çadrat ju duhen vetëm që të mbroheni nga reshjet e shiut? E keni gabim. Së fundmi, një kompani britanike ka krijuar një çadër që...

Kuriozitete 11:40 - 14 Maj, 2019

Pse trishtohemi në ditët me shi? Zbuloni çfarë ndodh me trurin tuaj

Feston 14 marsin, shikon lulet që kanë çelur, kurorët e dendura të pemëve të zënë diellin kur kalon në trotuar, poleni mund të të bëjë të...

Fashion 13:40 - 1 Maj, 2019

Si të vishemi në ditë me shi? Ja disa ide fantastike

Në fotot në vijim do iu njohim me disa lloje kombinimesh të cilat janë më se të përshtatshme për ditët me shi, dhe për më tepër...

Kuriozitete 14:25 - 8 Prill, 2019

Flokët i “urrejnë” ditët me shi/Çfarë duhet të bëni që t’i stiloni sa më bukur

Si flokët e drejtë por edhe ato kaçurrela në ditë me shi do të humbasin volumin. Kjo për shkak të lagështirës dhe flokët tuaja do të...

Kuriozitete 23:40 - 17 Prill, 2018

Foto/ Bie kaq shumë shi në New York, saqë njerëzit mendojnë se erdhi fundi botës

Moti kohët e fundit ka qënë një lëmsh i vërtetë. Një minutë është kaq vapë sa nuk durohet ,dhe në minutën tjetër të vjen një i...

Life Style 10:35 - 24 Dhjetor, 2017

Surprizon moti/Ja si do të jetë java tjetër

Parashikimet e fundit të motit tregojnë se temperaturat do të pësojnë një rritje gjatë fundjavës, ndërsa në veri priten reshje të izoluara bore. Të hënën parashikohen...

Kryesore Show Biz 15:54 - 29 Gusht, 2017

Si reagoi djali i Jonida Maliqit pas shiut në Tiranë/ Pafajësi fëmije

Shiu i rrëmbyeshëm në Tiranë ka qenë i papritur për shumë njerëz. Pas ditëve shumë të nxehta të kësaj vere të gjithë nxituan të postonin video...

Showbizz 13:44 - 1 Prill, 2017

Gigi kombinon të kuqen, blunë dhe të zezën  në një ditë me shi në Manhatan

Gigi Hadid është një ndër modelet që ka spikatur për stilin në të veshur, por  kjo s do të thotë  që e ka me shumë dëshirë...

Showbizz 20:30 - 15 Mars, 2017

Provokon Rihanna e lagur në shi

Rihanna sapo ka mbyllur xhirimet e klipit të saj të ri, në një set shumë provokues në shi. Këngëtarja e mirënjohur me origjinë nga Barbados dukej...

Showbizz 22:00 - 9 Janar, 2017

Fotot/ Xhirimet e filmit e nxjerrin në shi Zayn Malik

Xhirimet e fundit të serisë së dytë të filmit të shumëpërfolur dhe diskutuar  Fifty Shades of Grey e kanë nxjerrë jashtë në shi për të xhiruar...

Fashion 13:30 - 5 Janar, 2017

Mos harroni cizmat e llastikut

E nëse keni menduar se do të dukeshit bukur me cizmat kamosh me taka në këtë sezon shiu, atëherë padyshim qëe gaboheni. Provoni që këtqë sezon...

Kuriozitete 14:15 - 21 Maj, 2015

‘Shiu’ i merimangave në Australi

Banorët e Golbernit në Australi kohët e fundit i ka pritur diçka e habitshme, brenda natës i gjithë qyteti u mbulua nga rrjeta e bërë nga...