Connect with Us

All posts tagged "shikim"

Life Style 14:42 - 12 Nentor, 2019

Ulin urinë dhe ndihmojnë shikimin/ Zbuloni 5 benefite që nuk i dinit rreth frutit më të shëndetshëm në botë

Hurmat janë fruti i palmës së hurmës, e cila është rritur në shumë rajone tropikale të botës. Hurmat janë bërë mjaft të njohura vitet e fundit.Një...

Showbizz 12:00 - 27 Tetor, 2019

FOTO-Kejvina Kthella mahnit ndjekësit/ Me një shikim “vrasës”, modelja ekspozon format seksi

Ish velina e “Xing me Ermalin” dhe modelja seksi shqiptare Kejvina Kthella, nuk ndalet me fotot joshëse në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka publikuar një...

vajze e turperuar
Kuriozitete 22:18 - 16 Janar, 2019

Të vjen turp nga familja/Atherë të vjen turp edhe nga vetja

Nëse turpërohesh nga familja jote, mund të kesh ende probleme të pa zgjidhura me ta. Këto probleme lindin zakonisht në periudhën e adoleshencës, koha kur fillon...

Life Style 20:30 - 11 Janar, 2019

10 ushqimet që na përmirësojnë shikimin dhe mbrojnë sytë nga çdo sëmundje

Është e mundur të mbani shkëlqimin e syve dhe t’i bëni të duken të shëndetshëm nëpërmjet ushqimit të duhur dhe një jete të disiplinuar. Ushqimi luan...

Kryesore Show Biz 10:25 - 11 Janar, 2019

Probleme me shikimin, aktori i famshëm turk i nënshtrohet operacionit

Aktori i preferuar i telenovelave turke, Can Yaman i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale në fund të vitit 2018, si pasojë e problemeve që kishte me...

Kryesore Show Biz 11:10 - 10 Dhjetor, 2018

A fshihet diçka pas shikimit të Kreshas për Fifin? Përgjigjet vetë këngëtarja: “S’është puna juaj”

Performanca e Mc Kreshës dhe Filloreta Raçit në “Kënga Magjike” ka tërhequr shumë vëmendje. Në portale është diskutuar shumë pinterpretimi i të dyve të cilët gjatë gjithë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 2 Nentor, 2018

Shokuese! 20-vjeçarja për pak sa nuk humbet shikimin, teksa zgjat qërpikët në salonin e bukurisë

Një nga rregullat numër një që duhet të dimë përpara se të konfirmojmë një takim në qendër estetike, është të bëjmë sa më shumë kërkime. Sidomos...

Life Style 22:40 - 13 Prill, 2018

Modelja humb 80% të shikimit / Operacioni që i kushtoi jetën

Një modele e njohur në Instagram ka dëmtuar rëndë shikimin pasi tentoi të ndryshonte ngjyrën e syve. Naddine Bruna dëshironte që ti bënte sytë ngjyrë gri,...

Kuriozitete 22:50 - 30 Dhjetor, 2017

Mos përdorni më lente, mund të humbisni shikimin

Lentet e frikshme janë tepër të preferuara gjatë sezonit të Halloween, por kanë një efekt tepër të dëmshëm për sytë. Mjekët kanë lajmëruar se nëse i...

Showbizz 18:00 - 13 Mars, 2017

Shikoni Lamborghinin e ri të Kylie Jenner

Kylie Jenner ka treguar linjat e saj perfekte veshur me një kostum sportiv ngjyrë gri. Bukuroshja seksi ka treguar linjat e saj të tonifikuara si dhe...

Femra 19:30 - 17 Janar, 2017

Si ta përmirësoni me metoda të thjeshta shikimin

Puna e tepërt në zyra të mbyllura dhe pa drite natyrale rrisn shanset për dëmtimin e shikimit. Personat që kalojnë orë të gjata me kompjuter duhet...

Showbizz 15:00 - 15 Janar, 2017

Egërsohet Sara Sampaio/ Shikon me egërsisht se kurrë më parë

Është vlerësuar gjithmonë për pamjen e saj dhe jo vetëm për linjat trupore por edhe fytyrën e ëmbël. 25 vjecarja Sara Sampaio ka ecur në pasarelën...

Life Style 10:00 - 17 Maj, 2015

Meshkujt shikohen në pasqyre më shumë se femrat

Nga një studim i kompanisë “Avaj”, që merret me shitjen e produkteve kozmetike, ku janë përfshirë rreth 1000 britanikë, ka zbuluar se femrat nuk janë më...