Connect with Us

All posts tagged "shmangie"

Showbizz 14:13 - 14 Dhjetor, 2019

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie/ 8 mënyrat e fshehta që tregojnë se partneri juaj po iu trazon mendjen

Manipulimi psikologjik në një marrëdhënie është një mënyrë për të treguar fuqi dhe kontrroll mbi një person. Ti mund të mësosh, të parandalosh apo dhe të...

Life Style 21:28 - 16 Qershor, 2019

Temperaturat e larta një rrezik i madh për shëndetin/ Ja disa mënyra për tu mbrojtur

Vera është stina më e preferuar për shumë njerëz por sigurisht dhe shumë e rrezikshme për shkak të temperaturave të larta. Për grupmoshat mbi 50 vjeç...

Life Style 17:00 - 5 Mars, 2017

Ushqimet për një super seks, mos i shmangni

1-  Avokado Avokado bën shumë mirë për arteriet e zemrës. Nëse zemra funksionon mirë ajo do ta pompojë gjakun në vendet e duhura. Kështu që këshilla...

Shëndeti 08:00 - 1 Gusht, 2015

Si të evitoni vapën

Gjatë stinës së nxehtë të verës është shumë e vështirë që të bësh një gjumë të rehatshëm. Është e rëndësishme që përmes mjeteve të ndryshme, ju...

Shëndeti 19:45 - 30 Qershor, 2015

Si të luftojmë stresin, ja këshillat

1- Shmangni merzitjen Studimet e bera tregojne se meshkujt te cilet zemerohen shpejt apo shfaqin shenja te dukshme merzie si kunderpergjigje ndaj stresit jane rreth tre...

Femra 10:00 - 16 Qershor, 2015

Ja si mund të shmangin kërpudhat në thonjtë tuaj

  Kërpudhat në thonj bëjnë pjesë në pikën më të dobët të “sektorit të bukurisë”. Kërkoni këshillën e mjekut, ose përpiquni t’i trajtoni me truket tona...

Shëndeti 18:00 - 15 Qershor, 2015

Këshillat e duhura për shmangien e ënjtes së këmbëve

  Këmbët janë një pjesë e rëndësishme në trupin tonë me të cilat ne duhet të kushtojmë një kujdes të veçantë është e rëndësishme që ne...

Life Style 18:00 - 1 Qershor, 2015

Tre llojet e njerëzve që duhet t’i shmangni në jetë

  Nëse dëshironi të jetoni i qetë dhe i lumtur, duhet që disa lloje njerëzish të mos i mirëprisni në jetën tuaj.Për të bërë një jetë...

Life Style 14:00 - 5 Maj, 2015

5 gabimet që duhet të shmangësh kur je në takime

  Nëse bëhët fjalë për takimet e para me dikë që që je duke e njohur, është mirë që disa veprime që i bëjmë të gjithë,...

Life Style 18:00 - 22 Mars, 2015

Epidemia e mbipeshës dhe obezitetit, ja si ta shmangni

Të qenit mbi peshë është një shqetësim i ditës në të gjithë botën. Mbi 1 miliardë të rritur në të gjithë botën janë mbi peshë, nga...

Showbizz 12:00 - 20 Shkurt, 2015

5 gabime që duhen shmangur kur bëni grimin

Jeni të sigurtë se e bëni grimin në mënyrën e duhur? Shpesh herë bëjmë gabime në mënyrë të pavullnetshme dhe nuk u kushtojmë rëndësi. Gabime të...