Connect with Us

All posts tagged "shoke"

Showbizz 12:05 - 17 Nentor, 2019

“Diamantët janë shokët më të mirë të një femre”/ Pas ndarjes së bujshme me Stresin, Keisi martohet sërish?

Pak muaj më parë, reperi Stresi dhe ish bashkëshortja e tij Keisi ishin në qendër të vëmendjes për shkak të ndarjes së tyre që bëri xhiron...

Kryesore Show Biz 16:40 - 27 Mars, 2019

“Në Tajlandë marrin shokët, kurse ti merr prindërit”/Këngëtarja shqiptare kthen përgjigjen prekëse

Këngët e Taynës janë kthyer në hite, dhe kanë thyer rekorde klikimesh në Youtube. Ajo ndan me fansat momente të ndryshme nga përditshmëria e saj, siç...

kusherinj vellezer dhe motra
Kuriozitete 22:00 - 10 Mars, 2019

Kushërinjtë/ Vëllezërit dhe motrat nga një nënë tjetër

Shpesh flasim për vëllezërit dhe motrat  si miqtë e parë që kemi gjatë fëmijërisë tonë. Por harrojmë që edhe kushërinjtë luajnë një rol të rëndësishëm në...

Life Style 11:40 - 13 Janar, 2019

Çmenduri/ Vë bast gruan, shoku ja merr për një javë

Bixhozi është kthyer në një sëmundje për shumë të rinjë, me këta të fundit që “shesin” gjithçka për të synuar fitoren. Por lajmi më i çuditshëm...

Kryesore Show Biz 12:10 - 23 Dhjetor, 2018

Dikur ishin shokë të ngushtë, sot ”SHBLSH” thumbojnë njëri-tjetrin në instagram

Gentian Zenelaj, Julian Deda dhe Ermal Mamaqi kanë qenë treshja e SHBLSH-ave të famshëm një nga grupet më të preferuara të humorit në Shqipëri. Gjithnjë është...

Kryesore Show Biz 11:19 - 2 Nentor, 2018

“Nuk kemi qenë kurrë shokë!” Eni Shehu reagon pas lajmit për “përplasjen” me Nevinën

Një ditë pas lajmit se moderatorja Nevina Shtylla dhe gazetari Eni Shehu, kanë pasur një mosmarrëveshje dhe nuk flasin me njëri-tjetrin, ka mbërritur dhe reagimi i...

Life Style 22:45 - 27 Shtator, 2018

Nëse jeni miq me ishin tuaj, po bëni shumë gabim!/ Mësoni përse

Të gjithë keni dëgjuar se pas një ndarjeje ka edhe persona që qëndrojnë miq më ish-partnerin e tyre. Psikologët kohët e fundit kanë gjetur një përgjigje...

Life Style 23:50 - 27 Qershor, 2018

Mbajini afër/ Ja se cilët janë 3 shokët më të mirë bazuar në shenjën e horoskopit

Kushdo ka dëshirë të jetë i rrethuar me miq të mirë, me të cilët mund të ndajë problemet por edhe momentet e bukura. Horoskopi mund t’ju...

Kuriozitete 23:40 - 8 Mars, 2018

Si t’ia bëni kur shoku juaj ju kopjon gjithmonë?

Në filmat horror shokët shfaqen shumë të mirë në fillim. Por më pas ata fillojnë të të marrin rrobat, të kopjojnë në çdo gjë e arrijnë...

Kuriozitete 23:20 - 25 Shkurt, 2018

Ju kanë fshirë nga Instagrami?/ Ja se si ta kuptoni

Nëse keni qenë në një moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjë prej miqve tuaj, por nuk jeni në gjendje të hyni në profilin e...

Kuriozitete 23:10 - 28 Nentor, 2017

Studimi shokues/ Jeni një person negativ nëse keni shumë shokë në Facebook

Facebook është një platformë e madhe dixhitale, dhe si e tillë përfshin miliona njerëz. Si e tillë njerëzit priren të kenë shumë miq e shokë në...

Showbizz 15:49 - 4 Shtator, 2015

Elvana me dy shokë në Amerikë

Elvana edhe këtë verë ka qenë  në krye të top-listës së këngëtareve më të kërkuara dhe dëgjuara Asaj i sjell sukses të jashtëzakonshëm kënga “Love me”,...

Fëmija 21:30 - 27 Korrik, 2015

6 mënyra për të ndihmuar fëmijët të bëjnë shokë

1. Ecni me rritmin e fëmijës Shumë prindër nuk dinë si të veprojnë kur shikojnë se fëmija i tyre luan përkrah një fëmije tjetër dhe zakonisht...