Connect with Us

All posts tagged "shpejt"

Life Style 12:40 - 8 Qershor, 2019

Si të humbni peshë sa më shpejt? Ja disa këshilla të vlefshme

Vera erdhi dhe pothuajse të gjithë kanë shkuar në palestër për të hequr kilet e tepërta që kanë mbledhur gjatë dimrit. Por jo vetëm palestra, edhe...

Life Style 13:53 - 6 Prill, 2019

Rekord/A e dini cili është shteti me internetin më të shpejtë në botë?

Nëse jeni fansa të filmave dhe doni t’i shkarkoni në shpejtësi rekord atëhere ky vend është për ju.Koreja e Jugut ka hedhur në treg internetin super...

shenja ndarje
Femra 22:40 - 30 Janar, 2019

Këto shenja pritet të përfundojnë një marrëdhënie shumë shpejt

Binjakët Pyetja më e zakonshme që do t’i bësh vetes këto kohë do të jetë: “A mund të rritem me atë njeri?” Qoftë në jetën personale,qoftë...

Femra 15:53 - 4 Janar, 2019

Jeni plakur më shpejt se bashkëmoshatarët? E ka fajin sheqeri i tepërt

Fytyra juaj duket më e vjetër se e atyre të moshës suaj?Për këtë ndoshta ju duhet të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak. Një studim i...

Kuriozitete 12:35 - 1 Janar, 2019

Veprimet e përditshme që na bëjnë të plakemi 10 herë më shpejt

Shqetësimi i tepërt Stresi mund të influencojë shëndetin mendor, emocional si dhe atë fizik. Kështu që do të duhet të provosh të mos stresohesh dhe të...

Kuriozitete 23:53 - 29 Dhjetor, 2018

Këto janë shenjat që do të gjejnë dashurinë  më shpejt seç e mendojnë

Akrepi Personat e lindur nën shenjën e Akrepit, janë pak kokfortë dhe tallen me çdo gjë. Kjo është arsyeja pse ata ende nuk e kanë gjetur...

Femra 21:45 - 26 Dhjetor, 2018

 Studimi/Gratë që nevrikosen shpejt janë më inteligjente se të tjerat

Një studim i Universitetit të Wales, ka dalë në përfundimin se gratë,të cilat nevrikosen shpejt kanë një nivel më të lartë inteligjence se të tjerat. Shkencëtarët...

Femra 23:20 - 19 Dhjetor, 2018

Ishat  e këtyre shenjave të zodiakut do të kthehen shpejt

Demi Për shumë kohë ishe duke pritur që dashuria jote të kthehej, më në fund kjo gjë do të ndodhë. Vetëm se kur të ndodhë do...

periodat e para jetegjatesia
Life Style 23:50 - 13 Nentor, 2018

Ajo që të gjitha duam të dimë: A mund t’i bëjmë periodat të vijnë më shpejt?

Periodat duket sikur vijnë pikërisht në momentin më të papërshtatshëm, si p.sh. vetëm një ditë para se të nisesh me pushime apo ke planifikuar një natë...

Life Style 23:00 - 30 Tetor, 2018

Shpejt apo ngadalë? Ja si arrihet kënaqësia e përkryer në seks

Vajzat përdorin seksin për të marrë dashuri. Djemtë përdorin dashurinë për të marrë seks. Pas martesës, gruaja e mori atë që e deshi, burrin dhe përkushtimin...

Femra 15:30 - 26 Janar, 2017

Këshilla të shpejta për të pasur thonj të fortë

Thonjtë e dobët, të zverdhur dhe që këputen lehtësisht vijnë si rezultat i kequshqyerjes, problemeve shëndetësore dhe ndikimit të jashtëm . Mund të mos jeni duke...

Shëndeti 10:00 - 23 Qershor, 2015

Dieta Dukan, për të humbur peshë shpejt!

  Dieta Dukan është krijuar nga doktori francez Pierre Dukan, i cili la neurologjinë për dietologjinë këtu e 10 vite më parë. Ai e ka publikuar...

Life Style 20:00 - 10 Prill, 2015

Si t’i shkrini lehtë e shpejt kaloritë?

Është e pamundur të jetohet i mbrojtur dhe pa stres, por tensionimi konstant mundet të shkaktojë që gjëndrat e adrenalinës të sekretojnë shumë kortizol. Niveli i...