Connect with Us

All posts tagged "shqiperi"

Showbizz 12:17 - 22 Prill, 2020

FOTOT- Si asnjëherë më parë/ Bebe Rexha ndan kujtimet nga fëmijëria e saj në Shqipëri

Bebe Rexha asnjëherë nuk ka hezituar të tregojë prejardhjen nga vjen dhe këtë ka bërë edhe mbrëmë me një postim nga vizita e saj në Shqipëri....

Showbizz 13:41 - 30 Mars, 2020

U martua me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar në ndihmë të Shqipërisë

Modeli shqiptar Rolando Lekaj ka vendosur të ndihmojë Shqipërinë në këto ditë të vështira ku të gjithë po përballen me Coronavirusin. I martuar prej dy vitesh...

Showbizz 13:52 - 4 Dhjetor, 2019

“Shqipëri të dua”/ Eliza Dushku nuk e harron atdheun në këto ditë të vështira

Aktorja me origjinë shqiptare Eliza Dushku ka vendosur të ndihmojë shqiptarët në këto ditë të vështira. Aktorja së bashku me studentët e Universitetity Harvard do të...

Showbizz 18:38 - 3 Dhjetor, 2019

“E lodhur por me zemrën plot”/ Pas vizitës në Shqipëri, Bebe Rexha rikthehet në SHBA

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, ditën e djeshme vizitoi Shqipërinë dhe pa nga afër situatën pas tërmetit në disa prej familjet e prekura. Këngëtarja ndau...

Showbizz 13:12 - 1 Dhjetor, 2019

VIDEO-Bebe Rexha nuk humb më kohë/ Mban premtimin dhe niset drejt Shqipërisë

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka njoftuar përmes një video në Instagram se ditën e sotme është nisur drejt Shqipërisë. Këngëtarja ka mbledhur një shumë...

Showbizz 21:35 - 15 Nentor, 2019

“Ishte ndjesi e veçantë, nuk e kam ndjerë në asnjë vend tjetër”/ Aktori i famshëm turk flet për herë të parë për Shqipërinë

Ercan Kesal u bë i njohur për publikun shqipatr me rolin e tij si Idris Kocovalli në serialin e njohur “Çukur”. Së fundi ai ka vizituar...

Kuriozitete 20:41 - 27 Tetor, 2019

Ku e gjeni detin rozë?/ Zbuloni një nga vendet më të jashtëzakonshme në Shqipëri

Një nga bregdetet më të bukur dhe të jashtëzakonshëm në Shqipëri është kriporja e Nartës në Vlorë. Deti rozë nuk është një fenomen që mund ta...

Showbizz 11:40 - 10 Tetor, 2019

FOTOT- Shqipëria dhe Kosova në “Miss Globe”/ Njihuni me dy vajzat seksi që do të na përfaqësojnë

Më datë 21 tetor, do të zhvillohet në Filipine, spektakli më i ndjekur në botë “Miss Globe”. Por cilat vajza do të na përfaqësojnë? Eriona Sejdiu...

Showbizz 14:21 - 25 Shtator, 2019

“Nga sot e tutje do të…”/ Pas largimit nga “On Records”, reperi shqiptar “braktis” Shqipërinë

Reperi i njohur Fero ka qenë shumë i komentuar në media këto ditë përsa i përket ecurisë së karrierës së tij. Fillimisht kontrata e tij me...

Kryesore Show Biz 11:25 - 3 Shtator, 2019

“Nuk përshtatem dot me Shqipërinë”/ Keisi “konfirmon” ndarjen nga Stresi?

Prej disa muajsh tashmë lidhja mes ish-partneres së Stresit dhe këtij të fundit ka qënë qendra e vëmendjes në mediat rozë. Por së fundmi Keisi ka...

Kryesore Show Biz 12:40 - 25 Gusht, 2019

Çfarë ka ndodhur? / Flor Mumajesi largohet nga Shqipëria për këtë arsye

Këngëtari dhe kantautori shqiptar Flor Mumajesi është “zhdukur” prej disa muajsh nga çdo rrjet social dhe nuk ka publikuar më asnjë projekt të ri muzikor. Më...

Kryesore Show Biz 14:10 - 24 Gusht, 2019

“Kosovarët nuk janë vlerësuar kurrë në Shqipëri”/ Adelina Ismaili bën deklaratën e fortë

Diva e muzikës pop, Adelina Ismaili ka rrëfyer së fundmi në një intervistë për emisionin “T7”  disa detaje nga jeta e saj. Ajo shprehet se muzika...

Kryesore Show Biz 15:10 - 23 Korrik, 2019

“Ta doje aq shumë Shqipërinë, nuk jetoje jashtë”/ Alketa Vejsiu i kthen përgjigjen epike komentueses

Së fundmi moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qënë në qëndër të vëmendjes me postimet e saj në Instagram. Ajo ka publikuar një video ku shihet...

Kryesore Show Biz 18:55 - 20 Korrik, 2019

“Bashkimi bën fuqinë”/ Bleona Qereti mbështet këngëtarin shqiptar në promovimin e Shqipërisë

Këngëtari shqiptaro-amerikan Big Cruz ka publikuar klipin e tij më të ri të realizuar në Shqipëri, “Look back.” Edhe pse ai ka emigruar që në moshë...

Kryesore Show Biz 13:40 - 12 Korrik, 2019

“Në Shqipëri mori vetëm një stilolaps nderimi”/ Moderatorja shqiptare flet për vështirësitë e diplomimit të motrës së saj

Dita e sotme është shumë e veçantë për moderatoren shqiptare, Fatma Haxhialiu e cila qau nga emocionet teksa shihte të motrën në ceremoninë e diplomimit. Përmes...