Connect with Us

All posts tagged "shqiponje"

Showbizz 14:07 - 7 Mars, 2020

Partneri i Genta Ismajlit bën shqiponjën në Prishtinë/ Habit me deklaratën e tij

Këngëtarja Genta Ismajli dhe partneri i saj Usta po shijojnë dashurinë e tyre në maksimum. Ata janë pothuajse bashkë në çdo moment dhe së shpejti do...

Showbizz 11:30 - 4 Dhjetor, 2019

“Një nga momentet më të mira të karrierës time”/ Blerim Destani bën shqiponjën me aktorin me famë botërore

Blerim Destani është një nga aktorët shqiptarë që ka patur sukses dhe jashtë kufijve shqiptarë. Destani ka qenë pjesë e disa xhirimeve me aktorin me famë...

Kryesore Show Biz 18:06 - 28 Gusht, 2019

Bën shqiponjën në mes të Rusisë/ Këngëtarja bën krenarë të gjithë shqiptarët

Inis Neziri është një nga emrat më të rinj të këngëtarëve në Shqipëri. Edhe pse nuk ka qëlluar ta shohim në videoklipe apo shumë aktive në...

Kryesore Show Biz 10:40 - 3 Gusht, 2019

Dua Lipa emocionon shqiptarët/ Bën gjestin simbolik në mes të koncertit

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, mbrëmjen e kaluar ka ndjekur performancën e kolegëve të saj në festivalin Sunn Hills. Edhe pse nuk ka performuar në...

Kryesore Show Biz 10:53 - 15 Korrik, 2019

“Shqiptar lind, nuk bëhesh”/ Pasi bëri shqiponjën, komentuesit “masakrojnë” këngëtarin

Dy ditë më parë Luana Vjollca dhe Faydee publikuan bashkëpunimin e tyre të quajtur “Yalla Habibi” i cili është pritur shumë mirë dhe ka arritur në...

Kryesore Show Biz 12:40 - 14 Korrik, 2019

Flet shqip dhe bën shqiponjën/ Aktori turk i “mahnitur” nga mikpritja pas ardhjes në Kosovë

I njohur në Shqipëri për rolin e tij si Xhihani tek filmi “Fate të kryqëzuara”, aktori turk Erkan Petekkaya ka arritur në Kosovë prej pak ditësh dhe...

Kryesore Show Biz 20:38 - 27 Qershor, 2019

Miss Serbia bën shqiponjën në mes të Kosovës/ Reagojnë ashpër mediat serbe

Konkursi i bukurisë Miss Freedom of the World u mbajt në Kosovë dhe mblodhi përfaqësuese të 21 shteteve nga e gjithë bota. Ajo që tërhoqi gjithë...

Kryesore Show Biz 14:32 - 24 Maj, 2019

“Ajo provokoi me simbolet e shqiponjës”/Stilisti shqiptar zbulon prapaskenat e Eurovizion

Pak ditë më parë pas performancës së Jonida Maliqit, mediat serbe shkruan se ajo i provokoi me simbolin e shqiponjës dhe nuk ka folur fare me...

Kuriozitete 10:48 - 1 Mars, 2019

I vendosën GPS shqiponjës për 20 vite, harta e fluturimit të saj është fantastike

E pabesueshme dhe në kufijtë e të paimagjinueshmes është veprimi që kanë bërë disa studiues të një Universiteti në Kazakistan. Ata i vendosën një GPS një...

Kryesore Show Biz 12:10 - 25 Shkurt, 2019

Simboli i shqiponjës me duar! Më në fund zbulohet kush e bëri i pari

Në nëntor të vitit të kaluar u ngritën diskutime të shumta rreth simbolit të shqiponjës me duar. Kush fshihet pas simbolit të famshëm? Edona Llalloshi gjatë...

cardi b emision
Kryesore Show Biz 12:53 - 19 Janar, 2019

Çfarë? Cardi B bëri shqiponjën me duar në mes të emisionit super të famshëm?

Kur flasim për reperet femra më të famshme në botë, nuk ka si të ndodhë që mos të na shkojë mendja tek Cardi B. Lirshmëria dhe...

Kuriozitete 10:57 - 16 Tetor, 2018

Historia e shqiponjës me dy koka/Zbuloni kuptimin e simbolit më të lashtë në botë

Shqiponja me dy koka konsiderohet nga shumë studiues si një ndër simbolet më të lashtë të botës. Ka simbolizuar gjithmonë pushtetin. Nuk ka asnjë emblemë dhe...

Kuriozitete 10:45 - 25 Maj, 2015

Shqiponja kombëtare shkon deri në Afrikë

​Flamuri ynë ka patur një ditë me luhatje sot. Pas ofendimit që i ka bërë fituesi i Eurovizionit, i cili në një foto dilte me këmbët e...